Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jacob van Campen på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Jacob van Campen i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var Mercury, Argus and Io det mest viste værk af Jacob van Campen på ArtsDot.com: 100 visninger, hvilket udgør 20% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af Itas Still Life With A Stone Tomb og Still Life With A Basket Of Fruit In A Niche. I alt var der 1.100 besøg hos Jacob van Campen: 800 på kunstnerens side og 300 på siderne for de enkelte værker. Den travleste måned var Jul 2026 med 700 besøg. Besøgende har en præference for Blød lysstyrke (Lysstyrke): 60% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 35% af kunstnerens katalog.
De 5 mest viste værker af Jacob van Campen
Dette er de 5 værker af Jacob van Campen, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
-
1
Mercury, Argus and Io, 1630
100 besøg · 20,0%
-
2
Itas Still Life With A Stone Tomb
100 besøg · 20,0%
-
3
Still Life With A Basket Of Fruit In A Niche
100 besøg · 20,0%
-
4
Still Life With A Basket Of Fruit In A Niche
100 besøg · 20,0%
-
5
Mauritshuis Naar Ets Van P.Post In Koninklijke Bibliotheek 's-gravenhage
100 besøg · 20,0%
Hvor mange besøger Jacob van Campen-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 200 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 100 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 0 | 100 |
Hvor ofte bliver værkerne af Jacob van Campen vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Jacob van Campen?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 5,9% | 0,0% |
| Blød skygge | 47,1% | 20,0% |
| Blød lysstyrke | 35,3% | 60,0% |
| Lysende balance | 5,9% | 0,0% |
| Lysstærk | 5,9% | 20,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 5,9% | 20,0% |
| Dæmpet farvemætning | 35,3% | 20,0% |
| Afbalanceret blød | 58,8% | 60,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 75,0% | 80,0% |
| Neutrale nuancer | 12,5% | 20,0% |
| Mørke toner | 12,5% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 11,8% | 20,0% |
| Afbalanceret | 70,6% | 80,0% |
| Levende og mættet | 17,6% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 11,8% | 0,0% |
| Balanceret | 29,4% | 40,0% |
| Kraftig kontrast | 47,1% | 40,0% |
| Udsagn | 11,8% | 20,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 0,0% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 23,5% | 20,0% |
| Sammenhængende palette | 76,5% | 80,0% |
Hvilke værker af Jacob van Campen bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Argus, Mercury and Io | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mercury, Argus and Io | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Last Judgment | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Itas Still Life With A Book… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Double Portrait Of Constant… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Last Judgment | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Itas Still Life With A Ston… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Itas Still Life With Books,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life Of Vegetables An… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with Books, Shee… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Jacob van Campen?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg får Jacob van Campen hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 100 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 100 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Jacob van Campen på ArtsDot.com
Hvilke værker af Jacob van Campen er de mest populære?
- Mercury, Argus and Io er det mest populære værk med 100 visninger (20% af alle visninger af Jacob van Campen). Ranglisten ovenfor viser de 5 mest sete værker.
Hvor mange ser på Jacob van Campen på ArtsDot.com?
- I løbet af de sidste tolv måneder har Jacob van Campen fået 1.100 besøg: 800 på kunstnerprofilen og 300 på siderne for de enkelte værker.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Jacob van Campen?
- De foretrækker Blød lysstyrke (Lysstyrke): 60% af besøgene, mod 35% af kunstnerens katalog.