Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gerard Seghers på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Gerard Seghers: tallene på få linjer
Resurrection of Christ er stjernen: 300 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 33% af alle visninger af Gerard Seghers. Næste er The Denial of St. Peter og St. Augustine between Fathers and Doctors of the Church. Samlet set giver kunstnersiden (800 besøg) og værkerne (900 besøg) i alt 1.700 besøg. Bedste måned: Jul 2026 (1.500 besøg). Besøgene favoriserer Dæmpet farvemætning (Farvemætning), med 78% af besøgene mod 50% af kataloget.
Gerard Seghers: 7 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Gerard Seghers.
-
1
Resurrection of Christ, 1620
300 besøg · 33,3%
-
2
The Denial of St. Peter
100 besøg · 11,1%
-
3
St. Augustine between Fathers and Doctors of the Church
100 besøg · 11,1%
-
4
Denial of St Peter, 1620
100 besøg · 11,1%
-
5
Saint Sebastian Comforted by an Angel, 1630
100 besøg · 11,1%
-
6
LA RESURRECTION DU CHRIST
100 besøg · 11,1%
-
7
Saint Eloi au pied de la Vierge
100 besøg · 11,1%
Hvornår besøger folk Gerard Seghers-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 800 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 100 |
Hvornår bliver værkerne fra Gerard Seghers vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Gerard Seghers, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Åndelig | 50,0% | 60,0% |
| Dramatisk | 25,0% | 20,0% |
| Kraftfuld | 25,0% | 20,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 57,1% | 66,7% |
| Blød skygge | 28,6% | 33,3% |
| Blød lysstyrke | 14,3% | 0,0% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 50,0% | 22,2% |
| Dæmpet farvemætning | 50,0% | 77,8% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 78,6% | 55,6% |
| Afbalanceret | 21,4% | 44,4% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 21,4% | 22,2% |
| Blid | 7,1% | 11,1% |
| Balanceret | 14,3% | 11,1% |
| Kraftig kontrast | 28,6% | 33,3% |
| Udsagn | 28,6% | 22,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 7,1% | 11,1% |
| Blødt blandet palet | 7,1% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 14,3% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 50,0% | 77,8% |
| Sammenhængende palette | 21,4% | 11,1% |
Hvad er de mest populære værker af Gerard Seghers, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resurrection of Christ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| LA RESURRECTION DU CHRIST | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Denial of St Peter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| SAINT FRANCOIS D'ASSISE REC… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St. Augustine between Fathe… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| The Denial of St. Peter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Christ and the Penitent Sin… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Patient Job | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| SAINT JEROME EN PRIERE | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| LA NATIVITE OU ADORATION DE… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler Gerard Segherss publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Gerard Seghers i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 100 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om Gerard Seghers
Hvilke værker af Gerard Seghers bliver der åbnet mest for?
- Resurrection of Christ først med 300 besøg eller 33% af visningerne. 7 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Gerard Seghers på ArtsDot.com?
- 1.700 besøg på tolv måneder: 800 til kunstnersiden og 900 til dens værker.
Hvilke værker af Gerard Seghers passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Dæmpet farvemætning (Farvemætning) udgør 78% af de besøg, selvom de kun udgør 50% af kataloget.