Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for George Segal på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
George Segal: tallene på få linjer
Street crossing er stjernen: 200 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 17% af alle visninger af George Segal. Næste er The holocaust og Couple on Two Benches. Samlet set giver kunstnersiden (700 besøg) og værkerne (800 besøg) i alt 1.500 besøg. Interessen faldt med 50% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (1.100 besøg). Besøgene favoriserer Blød lysstyrke (Lysstyrke), med 58% af besøgene mod 37% af kataloget.
George Segal: 10 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af George Segal.
-
1
Street crossing
200 besøg · 16,7%
-
2
The holocaust
200 besøg · 16,7%
-
3
Couple on Two Benches
100 besøg · 8,3%
-
4
Three People on Four Benches
100 besøg · 8,3%
-
5
The dancers (2)
100 besøg · 8,3%
-
6
Three People on 4 Benches
100 besøg · 8,3%
-
7
Chance meeting
100 besøg · 8,3%
-
8
Kissing her cheek
100 besøg · 8,3%
-
9
Untitled (236)
100 besøg · 8,3%
-
10
Woman in armchair
100 besøg · 8,3%
Hvornår besøger folk George Segal-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra George Segal vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos George Segal, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 13,3% | 8,3% |
| Blød skygge | 26,7% | 16,7% |
| Blød lysstyrke | 36,7% | 58,3% |
| Lysende balance | 13,3% | 8,3% |
| Lysstærk | 10,0% | 8,3% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 76,7% | 66,7% |
| Dæmpet farvemætning | 20,0% | 33,3% |
| Afbalanceret blød | 3,3% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 46,7% | 60,0% |
| Neutrale nuancer | 46,7% | 40,0% |
| Pastelfarver | 6,7% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 76,7% | 66,7% |
| Afbalanceret | 23,3% | 33,3% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 6,7% | 0,0% |
| Blid | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret | 10,0% | 8,3% |
| Kraftig kontrast | 16,7% | 25,0% |
| Udsagn | 66,7% | 66,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 23,3% | 25,0% |
| Blødt blandet palet | 16,7% | 8,3% |
| Balanceret harmoni | 20,0% | 16,7% |
| Stærk farveenhed | 23,3% | 25,0% |
| Sammenhængende palette | 16,7% | 25,0% |
Hvad er de mest populære værker af George Segal, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The diner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Girl resting | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The tightrope walker | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Three People on Four Benches | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The dancers (2) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Gay liberation monument | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Couple on Two Benches | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Women against black window | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Depression. bread line | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Woman on White Wicker Chair | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler George Segals publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| italiensk | 100 | 100,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos George Segal i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 100 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 100 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 100 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 100 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om George Segal
Hvilke værker af George Segal bliver der åbnet mest for?
- Street crossing først med 200 besøg eller 17% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for George Segal på ArtsDot.com?
- 1.500 besøg på tolv måneder: 700 til kunstnersiden og 800 til dens værker.
Hvilke værker af George Segal passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Blød lysstyrke (Lysstyrke) udgør 58% af de besøg, selvom de kun udgør 37% af kataloget.