Frederic Edwin Church Publikum & popularitet på ArtsDot.com

1826 – 1900

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frederic Edwin Church på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Frederic Edwin Church: tallene på få linjer

Hjertet af Andesbjergene er stjernen: 1.800 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 9% af alle visninger af Frederic Edwin Church. Næste er Twilight i Wildnisken og Cotopaxi. Samlet set giver kunstnersiden (2.500 besøg) og værkerne (18.000 besøg) i alt 20.500 besøg. Interessen faldt med 58% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (14.900 besøg). Efter enhed: enheder (87%), telefoner (10%) og tablets (2%). Besøgene favoriserer Seren (Stemning), med 42% af besøgene mod 0% af kataloget.

Frederic Edwin Church: 10 værker som folk ser først

Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Frederic Edwin Church.

  1. Hjertet af Andesbjergene 1 Hjertet af Andesbjergene, 1859 1.800 besøg · 8,8%
  2. Twilight i Wildnisken 2 Twilight i Wildnisken, 1860 1.400 besøg · 6,9%
  3. Cotopaxi 3 Cotopaxi, 1855 900 besøg · 4,4%
  4. Schoodic Peninsula from Mount Desert at Sunrise 4 Schoodic Peninsula from Mount Desert at Sunrise, 1850 700 besøg · 3,4%
  5. New England Landscape (also known as Evening after a Storm) 5 New England Landscape (also known as Evening after a Storm), 1849 700 besøg · 3,4%
  6. Cotopaxi, Ecuador 6 Cotopaxi, Ecuador, 1862 700 besøg · 3,4%
  7. Autumn 7 Autumn, 1875 500 besøg · 2,5%
  8. Fern Walk 8 Fern Walk, 1865 500 besøg · 2,5%
  9. Niagara Falls, from the American Side 9 Niagara Falls, from the American Side, 1867 400 besøg · 2,0%
  10. Ridges in the Blue Mountains, Jamaica 10 Ridges in the Blue Mountains, Jamaica, 1865 300 besøg · 1,5%

Hvornår besøger folk Frederic Edwin Church-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100400
Jul 20261.90013.000
Aug 20263003.300
Sept 20262001.300

Hvornår bliver værkerne fra Frederic Edwin Church vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest populære værker af Frederic Edwin Church, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Hjertet af Andesbjergene0000000005001.000300
Twilight i Wildnisken00000000100600100200
Cotopaxi0000000000100100
The Heart of the Andes0000000001001000
The Parthenon00000000001000
Autumn0000000003001000
South American Landscape00000000001000
El Rio de Luz (also known a…00000000010000
Jerusalem from the Mount of…000000000000
The Old Boat (also known as…0000000001000100

Hvilke enheder bruger Frederic Edwin Churchs publikum?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder17.90087,3%
telefoner2.10010,2%
tablets5002,4%

Hvilke sprog taler Frederic Edwin Churchs publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
engelsk40040,0%
Chinese30030,0%
spansk10010,0%
italiensk10010,0%
koreansk10010,0%

Hvor mange daglige besøg er der hos Frederic Edwin Church i de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
lør 26 Sept0
søn 27 Sept0
man 28 Sept0
tir 29 Sept100
ons 30 Sept300
tor 1 Okt0
fre 2 Okt400
lør 3 Okt0
søn 4 Okt300
man 5 Okt0
tir 6 Okt100
ons 7 Okt600
tor 8 Okt600
fre 9 Okt0
lør 10 Okt1.000
søn 11 Okt200
man 12 Okt400
tir 13 Okt300
ons 14 Okt400
tor 15 Okt0
fre 16 Okt1.200
lør 17 Okt (forventet)800
søn 18 Okt (forventet)400
man 19 Okt (forventet)300
tir 20 Okt (forventet)400
ons 21 Okt (forventet)1.000
tor 22 Okt (forventet)500
fre 23 Okt (forventet)1.300
lør 24 Okt (forventet)1.000
søn 25 Okt (forventet)500
man 26 Okt (forventet)400
tir 27 Okt (forventet)500
ons 28 Okt (forventet)1.200
tor 29 Okt (forventet)600
fre 30 Okt (forventet)1.500
lør 31 Okt (forventet)1.100
søn 1 Nov (forventet)500
man 2 Nov (forventet)400
tir 3 Nov (forventet)500
ons 4 Nov (forventet)1.400
tor 5 Nov (forventet)700
fre 6 Nov (forventet)1.700

Hvad folk spørger om Frederic Edwin Church

Hvilke værker af Frederic Edwin Church bliver der åbnet mest for?

Hjertet af Andesbjergene først med 1.800 besøg eller 9% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Frederic Edwin Church på ArtsDot.com?

20.500 besøg på tolv måneder: 2.500 til kunstnersiden og 18.000 til dens værker.

Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Frederic Edwin Church?

Publikum kommer fra enheder (87%), telefoner (10%) og tablets (2%); enheder står for 87% af besøgene.

Hvilke værker af Frederic Edwin Church passer bedst til de besøgendes smag?

Værker tagget med Seren (Stemning) udgør 42% af de besøg, selvom de kun udgør 0% af kataloget.