Pregledaj u prostoru AR pregled Kupite ručno oslikano delo Pređi na digitalnu sliku Pošalji
Detalji o delu Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Pitanja i odgovori Statistika

The Seamstress

Dimenzije
26.0 x 20.0 cm

Experience 'The Seamstress' by Philips de Koninck (1671). This Dutch Golden Age portrait captures a seamstress with stunning realism and dramatic lighting, reflecting the artist’s mastery of light & texture.

Filips de Konink (1619-1688) bio je holandski pejzažni slikar poznat po panoramskim vidovima, atmosferskoj svetlosti i uticaju Rembranta. Istražite njegove prostrane prizore holandske zemlje i otkrijte njegovu popularnost.

Giclee štampa / Umetnički otisak

Giclée štampa ili print na platnu muzejskog kvaliteta uz brzu izradu i raznovrsne opcije završne obrade. ( Kupite ručno oslikano delo Pređi na digitalnu sliku)

Corner sample of the P118B picture frame: oblikovani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B дин10
Corner sample of the P118H picture frame: oblikovani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H дин10
Corner sample of the P118W picture frame: oblikovani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W дин10
Corner sample of the P438Z picture frame: oblikovani polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z дин10
Corner sample of the P508JH picture frame: oblikovani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH дин12
Corner sample of the P508YH picture frame: oblikovani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH дин12
Corner sample of the P805H picture frame: oblikovani polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H дин10
Corner sample of the P805Z picture frame: oblikovani polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z дин10
Corner sample of the P919BZ picture frame: oblikovani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ дин10
Corner sample of the P919G picture frame: oblikovani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G дин10
Corner sample of the P919XJ picture frame: oblikovani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ дин10
Corner sample of the P959ZH picture frame: oblikovani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH дин10
Corner sample of the P968JZ picture frame: oblikovani polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ дин12
Corner sample of the W106C picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C дин8
Corner sample of the W218G picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G дин10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH дин8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y дин10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ дин10
Corner sample of the W316G picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G дин10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ дин8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y дин10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ дин8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drvo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J дин10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY дин15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH дин15
Corner sample of the W692G picture frame: masivno drvo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G дин12
Corner sample of the W849H picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H дин8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drvo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG дин15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ дин8

Standardne dimenzije
po meri
CM
INCH

Izaberite jednu od naših unapred definisanih veličina koje odgovaraju originalnim proporcijama umetničkog dela.

širina
visina

Unesite željenu širinu i visinu kako bi se štampa uklopila u vaš ram ili zid. Štampu je moguće samo iseći, ali nikada povećati iznad dimenzija originalne slike, stoga format sa drugačijim proporcijama uzrokuje gubitak dela slike. Pre početka štampe, poslaćemo vam digitalni prikaz radi potvrde. Slika prikazana na ovoj stranici ne predstavlja stvarni isrez — to pokazuje samo digitalni prikaz.

Dostava širom sveta () za 2 nedelje umesto uobičajenih 4/5 nedelja. (16 новембар)

Besplatna ekspresna dostava širom sveta
Visokokvalitetno laneno platno
Potpuno osiguranje transporta
Garancija povraćaja carine i uvoznih dažbina
Garancija vernosti boja
Politika povraćaja u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
Garancija povrata 100% novca
Popust na više proizvoda

Ukupna cena

дин 6592

The Seamstress

Giclee štampa / Umetnički otisak

Dimenzije reprodukcije

-

Ukupna cena

дин 6592

Osnovne informacije

  • Dimensions: 26 x 20 cm
  • Notable elements: Dramatic lighting
  • Subject or theme: Seamstress portrait
  • Medium: Oil on panel
  • Title: The Seamstress

Kviz o umetnosti

Svako pitanje ima samo jedan tačan odgovor.

Pitanje 1:
What is the primary subject of ‘The Seamstress’?
Pitanje 2:
In what year was ‘The Seamstress’ painted?
Pitanje 3:
Which artist is credited with influencing Philips de Koninck’s style?
Pitanje 4:
What does the image description suggest about the room where the seamstress is depicted?
Pitanje 5:
Philips de Koninck was primarily known for his work in which genre?

A Glimpse into Domesticity: Philips de Koninck’s “The Seamstress”

Philips de Koninck's "The Seamstress," painted in 1671, is more than just a portrait; it’s a carefully constructed tableau of Dutch life during the Golden Age. This intimate scene, measuring a modest 26 x 20 cm, offers a rare and compelling window into the daily existence of a woman engaged in her craft – a profession often overlooked in the grand narratives of European art history. De Koninck, a relatively enigmatic figure despite his prolific output, masterfully captures not just a likeness but also a palpable sense of quiet industry and understated dignity.

The painting immediately draws the eye to its subject: a woman seated before a table laden with tools – needles, thread spools, and a partially completed garment. Her posture is relaxed yet purposeful, her hands deftly manipulating fabric. The lighting, characteristic of de Koninck’s style, is dramatic and directional, casting deep shadows that emphasize the textures of the cloth and the folds of her garments. This chiaroscuro technique – a hallmark of Rembrandt's influence – imbues the scene with a sense of depth and realism, transforming a simple domestic activity into a moment of profound visual interest.

A Study in Light and Texture

De Koninck’s technical skill is evident in his meticulous rendering of detail. The fabric itself appears almost tactile, its folds and wrinkles rendered with astonishing precision. He employs a layering technique, building up the image through numerous thin glazes of paint, creating a luminous surface that seems to shimmer with reflected light. The artist's use of color is restrained yet effective; muted browns, grays, and creams dominate the palette, reflecting the practicality and simplicity of the subject’s world. However, subtle variations in tone – particularly in the highlights on the woman’s hands and clothing – add visual interest and draw the viewer’s attention to key elements within the composition.

Beyond the technical mastery, “The Seamstress” reveals a keen understanding of spatial relationships. The room itself is subtly suggested through architectural details – a chair positioned near the right side, another further back – creating a sense of depth and grounding the subject within her environment. The two books on the table, alongside the bowl, contribute to a feeling of domestic comfort and routine, hinting at a life centered around work and contemplation.

Historical Context and Symbolic Resonance

Painted during the Dutch Golden Age, “The Seamstress” reflects the burgeoning mercantile prosperity and social mobility of the era. While portraiture was traditionally reserved for the wealthy elite, artists like de Koninck increasingly catered to a broader clientele, depicting scenes of everyday life – including those of skilled tradeswomen. The seamstress herself represents a significant segment of Dutch society; women were often responsible for producing clothing for their families and selling it in local markets. Her presence in this painting is therefore not merely decorative but also serves as a subtle commentary on the economic realities of the time.

The inclusion of the books suggests an appreciation for learning and perhaps even a desire to improve her craft. The bowl, a symbol of abundance and nourishment, hints at the simple pleasures of domestic life. Together, these elements contribute to a nuanced portrayal of a woman’s role within her community – one that was both practical and dignified.

A Timeless Portrait of Quiet Strength

“The Seamstress” endures as a captivating example of Dutch Golden Age portraiture. It's not a grand, heroic depiction but rather a quietly intimate study of a woman engaged in her work. De Koninck’s masterful use of light and shadow, combined with his meticulous attention to detail, creates an image that is both visually stunning and emotionally resonant. It invites us to pause and consider the lives of ordinary people – those who often remain unseen but whose contributions shaped the fabric of society. Reproductions of this remarkable painting offer a beautiful addition to any collection, bringing a touch of Dutch history and artistic elegance into your home.

Pitanja i odgovori

U kojoj je tehnici izvedeno delo „The Seamstress”, autor Filips De Konink?

"The Seamstress" je urađeno u tehnici Acrylic On Canvas.

Da li je „The Seamstress”, autor Filips De Konink svetlo ili tamno umetničko delo?

Percepcija osvetljenosti dela „The Seamstress”, autor Filips De Konink iznosi deep_shadow. Može se prilagoditi svetlosti predviđenog prostora.

Gde i za šta se preporučuje "The Seamstress"?

„The Seamstress“ je predloženo za Statement, a preporučeni prostor je Living Room.


Biografija umetnika

Filips de Konink: Panoramska vizija holandskog pejzaža

Filips de Konink (1619–1688) predstavlja istaknutu figuru holandskog zlatnog doba, slavljen prvenstveno zbog svojih prostranih pejzaža koji dočaravaju veličinu i suptilnost holandskog seoskog predela. Iako je bio relativno produktivan u poređenju sa nekim savremenicima poput Rembranta ili Rubensa, njegov opus ostaje skroman – procenjuje se na oko 5utina slika – što ga čini pomalo enigmatičnim umetnikom čije je nasleđe isprepletano naučnim debatima o pripisivanju dela i umetničkom poreklu. Rođen u Amsterdamu, de Koninkov život obeležio je značajan uspeh u poslovnom svetu; živeći na Reguliersgrachtu, negovao je luksuzan način života. Ipak, njegovi umetnički poduhvati činili se da su vođeni uglavnom nezavisno, što odražava posvećenost samom zanatu pre nego velikim pokroviteljskim projektima.
  • Rano detinjstvo i obuka: Premalo se definitvno zna o de Koninkovim formativnim godinama. Bio je šegrt Jakoba Saverija, flamanskog pejzažnog slikara koji je zastupao barokni stil, upijajući uticaje Rubensa i Karavaja – umetnika čije su dramatične kompozicije i majstorsko korišćenje svetlosti nesumnjivo oblikovali njegov umetnički senzibilitet.
  • Amsterdamska radionica i umetnički stil: De Konink je osnovao sopstvenu radionicu u Amsterdamu, privlačeći učenike i negujući kolaborativno okruženstvo. Njegovi pejzaži odlikuju se pedantnim detaljima, hvatajući teksture kore drveta, lišća i vode sa izuzetnom preciznošću. Ključno je to što je koristio atmosfersku perspektivu – tehniku koju je pionir Rembrant – kako bi preneo dubinu i realizam, simulirajući efekte sunčeve svetlosti koja se probija kroz krošnje drveća i stvarajući iluziju udaljenosti.

Panoramski vidici i Rembrantov uticaj

De Koninkovi pejzaži su trenutno prepoznatljivi po svom monumentalnom obimu i očaravajućim vidocima. Za razliku od mnogih umetnika svog vremena koji su preferirali manje, intimnije scene, on je izabrao panoramske kompozicije koje imaju za cilj da urone posmatrača u veličinu holandskog pejzaža – što je svesan izbor koji odražava baroknu fascinaciju spektaklom i prenosi osećaj uzvišenog lepota. Njegova dela često prikazuju šumovita područja okupljena zlatnom svetlošću, beležeći prolazne trenutke atmosferske drame. Uticaj Rembranta je neosporiv; njegovo majstorsko korišćenje kjaroskura – igre svetlosti i senke – daje njegovim platnima emocionalnu rezonanciju koja prevazilazi puki vizuelni prikaz. Razmotrimo „Prostrani šumoviti pejzaž“ (AQR46N), gde prošaranog sunca svetlost osvetljava zamršene detalje šumskog tla, ogledajući Rembrantov prepoznatljiv stil.
  • Značajna dela: Među njegovim najslavnijim slikama nalaze se „Šarka“ (AQR47J) i „Pastirica“, koje obe prikazuju ruralne likove naspram dramatičnih pozadina. Ova dela su primer de Koninkove sposobnosti da prenese psihološku dubinu uporedo sa vizuelnim sjajem.
  • Sporovi oko pripisivanja: De Koninkovo delo bilo je predmet značajnih kontroverzi u pogledu autorstva. Mnoge slike pripisane Rembrantu konačno su dokazano izvedene od strane njegovog nećaka, Salomona de Koninka – učenika koji je vešto imitirao Rembrantov stil. Ova konfuzija naglašava izazove sa kojima se suočavaju istoričari umetnosti u utvrđivanju autorstva i komplikuje naše razumevanje umetničke inovacije tokom zlatnog doba.

Nasleđe i istorijski značaj

Uprkos sporovima oko pripisivanja njegovih dela, Filips de Konink ostaje značajan doprinosnik holandskom pejzažnom slikarstvu. Njegove slike se čuvaju u muzejima širom Evrope – uključujući Rijksmuseum u Amsterdamu i Kunsthistorisches Museum u Beču – što je svedočanstvo njihove trajnog privlačnosti. De Koninkovi pejzaži stoje kao moćna oličenja barokne estetike, odražavajući opsednutost tog doba veličinom, emocijom i uzvišenim. On je učvrstio Rembrantovo nasleđe pokazujući kako se dramatično osvetljenje može prevesti u žanr pejzaža, osiguravajući svoje mesto među najuticajnijim umetnicima svog vremena.
  • Dalje istraživanje: Za više informacija o životu i umetnosti Filipa de Koninka, pogledajte Art UK () i istražite reprodukcije njegovih slika na ArtsDot.com.
Filips De Konink

Filips De Konink

1619 - 1688 , Холандија

Osnovne informacije

  • Artistic Movement Or Style: Holandsko pejzažno slikarstvo
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: Barok
  • Artists Who Influenced This Artist: Rembrant
  • Date Of Death: 1688
  • Full Name: Filips de Konink
  • Nationality: Holandski
  • Notable Artworks:
    • Sastavni šumoviti pejzaž
    • Šivačica
  • Place Of Birth: Amsterdam, Holandija