Meni
Pregledaj u prostoru Isprobaj u AR-u Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika Podeli
Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi sliku Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Statistika

Orpheus and Eurydice

Experience Nicolas Poussin's poignant 'Orpheus & Eurydice'! This Baroque masterpiece captures a timeless myth of love, loss, and the power of music. A stunning reproduction awaits.

Le Havre Француска Никола Пусен Le Havre, Andelys Otkrijte Nikolasa Pusena, klasičnog slikara poznatog po spletu istorijskih i mitoloških priča. Njegova dela, kao što su 'Smrt Germanika' i 'Sedam sakramenata', uticala su na francusku umetnost. Барок, Класицизам Жак-Луј Давид Рафаело 1594 1665 Никола Пусен Француз Smrt Germanika Le Havre, Француска Париз 3 У ком граду је Никола Пусе

Giclee štampa / Umetnički otisak

Giclée štampa ili print na platnu muzejskog kvaliteta uz brzu izradu i raznovrsne opcije završne obrade. ( Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika)

Corner sample of the P118B picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B дин10
Corner sample of the P118H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H дин10
Corner sample of the P118W picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W дин10
Corner sample of the P438Z picture frame: kaljeni polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z дин10
Corner sample of the P508JH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH дин12
Corner sample of the P508YH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH дин12
Corner sample of the P805H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H дин10
Corner sample of the P805Z picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z дин10
Corner sample of the P919BZ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ дин10
Corner sample of the P919G picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G дин10
Corner sample of the P919XJ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ дин10
Corner sample of the P959ZH picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH дин10
Corner sample of the P968JZ picture frame: kaljeni polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ дин12
Corner sample of the W106C picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C дин8
Corner sample of the W218G picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G дин10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH дин8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y дин10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ дин10
Corner sample of the W316G picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G дин10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ дин8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y дин10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ дин8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drvo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J дин10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY дин15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH дин15
Corner sample of the W692G picture frame: masivno drvo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G дин12
Corner sample of the W849H picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H дин8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drvo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG дин15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ дин8

Standardne dimenzije
po meri
CM
INCH

Izaberite jednu od naših unapred definisanih veličina koje odgovaraju originalnim proporcijama umetničkog dela.

širina
visina

Unesite širinu i visinu koja vam je potrebna, kako bi se uklopili u vaš ram ili na vaš zid. Štampa se može samo iseći, nikada ne može biti veća od originalne slike, stoga format sa drugačijim proporcijama gubi deo slike. Poslaćemo vam digitalni prikaz radi potvrde pre nego što započnemo štampu. Slika prikazana na ovoj stranici ne pokazuje stvarni rez — to pokazuje samo digitalni prikaz.

Dostava širom sveta () za 2 nedelje umesto uobičajenih 4/5 nedelja. (22 октобар)

Besplatna ekspresna dostava širom sveta
Visokokvalitetno laneno platno
Sveobuhvatno osiguranje transporta
Garancija povraćaja carine i uvoznih dažbina
Garancija vernosti boja i autentičnosti pri reprodukciji
Politika povraćaja u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
Garancija povrata 100% novca
Popust pri većoj količini

Ukupna cena

дин 6376

Orpheus and Eurydice

Giclee štampa / Umetnički otisak

Veličina reprodukcije

-

Ukupna cena

дин 6376

Brzi pregled

  • Dimensions: 121 x 180 cm
  • Medium: Oil on canvas
  • Title: Orpheus and Eurydice
  • Artist: Nicolas Poussin
  • Notable elements: Mythological scene

Kviz o umetnosti

Svako pitanje ima samo jedan tačan odgovor.

Pitanje 1:
What is the primary subject depicted in Nicolas Poussin’s ‘Landscape with Orpheus and Eurydice’?
Pitanje 2:
According to the description, which artist is generally believed to be the true creator of the painting?
Pitanje 3:
The painting’s provenance suggests it was originally attributed to:
Pitanje 4:
What does the image description highlight as a key element of the painting’s composition?
Pitanje 5:
Based on the provided information, what was Louisine Havemeyer’s significance to the painting?

A Lament in Laurel Green: Unpacking Poussin’s ‘Landscape with Orpheus and Eurydice’

Nicolas Poussin's “Landscape with Orpheus and Eurydice,” painted around 1650, isn’t merely a depiction of a classical myth; it’s a profound meditation on loss, longing, and the bittersweet beauty of remembrance. Initially attributed to Poussin himself, though now generally believed to be by a skilled follower, this work embodies the artist's signature blend of Italianate sensuality with rigorous Classical structure – a harmonious marriage that defined his artistic legacy. The painting resides within the Louvre’s collection, a testament to its enduring power and aesthetic merit. It’s a landscape saturated not just with color, but with an atmosphere of poignant melancholy, inviting viewers into a world where earthly beauty is inextricably linked to sorrow.

The Myth Unveiled: A Story of Love and Loss

The narrative at the heart of “Landscape with Orpheus and Eurydice” is one of enduring tragedy. The myth recounts the tale of Orpheus, the legendary musician whose lyre possessed the power to move even the gods. He fell deeply in love with Eurydice, a nymph who tragically died after being bitten by a snake. Driven by grief, Orpheus descended into the underworld to retrieve her, using his music to persuade Hades and Persephone to allow him to take her back to the world of the living. However, blinded by hope and fear, he prematurely turned to look at his beloved as they neared the exit, causing Eurydice to vanish forever from his sight. Poussin masterfully captures this pivotal moment – not the triumphant return, but the agonizing realization of irrevocable loss.

A Symphony of Light and Shadow: Technique and Composition

Poussin’s technical prowess is immediately evident in the painting's masterful use of light and shadow. The composition is carefully orchestrated, drawing the eye towards Orpheus and Eurydice as they stand close together, a small beacon of intimacy amidst the vastness of the landscape. He employs *chiaroscuro*, a technique borrowed from Caravaggio, to create dramatic contrasts between illuminated areas – primarily focused on the couple – and deep, enveloping shadows that suggest both the mystery of the underworld and the weight of grief. The trees, rendered with meticulous detail, frame the scene like a natural stage, while the distant castle, partially obscured by smoke, hints at the ruined world beyond. Notice how Poussin uses atmospheric perspective—distant objects appear paler and less distinct—to create a sense of depth and spatial recession, drawing the viewer into the painted realm. The brushstrokes are smooth and controlled, contributing to the painting’s overall sense of serenity and refinement, despite its underlying sadness.

Symbolism and Emotional Resonance: Beyond the Myth

Beyond the literal depiction of the myth, “Landscape with Orpheus and Eurydice” is rich in symbolic meaning. The forest itself represents the unknown, a space of both beauty and danger – mirroring the emotional landscape of grief. The smoke rising from the ruined castle symbolizes the destruction caused by loss and the fading of earthly pleasures. Orpheus’s lyre isn't just an instrument; it’s a conduit for his sorrow, a symbol of his desperate attempt to transcend death and reunite with his beloved. Eurydice’s posture—a gentle acceptance of her fate—suggests a quiet dignity in the face of tragedy. The painting speaks not only to the specific story of Orpheus and Eurydice but also to universal themes of love, loss, and the enduring power of memory. It's a poignant reminder that beauty can coexist with sorrow, and that even in darkness, there is still light to be found.

Reproductions: Bringing Poussin’s Vision Home

ArtsDot offers meticulously crafted hand-painted reproductions of “Landscape with Orpheus and Eurydice,” allowing you to experience the full depth and beauty of this iconic masterpiece in your own space. Our skilled artists faithfully recreate Poussin's nuanced techniques, capturing the subtle gradations of light, the delicate textures of the foliage, and the profound emotional resonance of the scene. Available in a range of sizes, from intimate wall pieces to grand statement artworks, our reproductions provide an authentic connection to this timeless work of art – a perfect addition for any discerning collector or admirer of classical beauty.

Pitanja i odgovori

Kakvo je opšte raspoloženje dela „Orpheus and Eurydice”, Никола Пусен?

Opšta atmosfera dela „Orpheus and Eurydice”, Никола Пусен je Romantic. Atmosfera opisuje opšti dojam koji delo ostavlja.

Kojom tehnikom i stilom se odlikuje „Orpheus and Eurydice”, Никола Пусен?

U delu "Orpheus and Eurydice", tehnika Acrylic On Canvas susreće pokret Baroque.

Odakle dolaze posetioci dela „Orpheus and Eurydice”, Никола Пусен?

Statistika za „Orpheus and Eurydice”, Никола Пусен nalazi se na stranici Statistika ovog umetničkog dela: mesečni broj poseta delu, posete radovima umetnika, kao i pregled nedavnih posetilaca prema zemljama i jezicima.


Biografija umetnika

Nikola Pusen: Život Uroñen u Klasicnu Revnost

Nikola Pusen, ime sinonimno za veličanstvo francuskog baroknog slikarstva, ipak je bio duša duboko ukorenjena u italijanskom tlu tokom većeživotnog dela svoje umetničke karijere. Rođen u Le Havoru, Normandiji, juna 1594. godine, njegovi rani dani ostaju delimično obavijeni misterijom, a ipak su nesumnjivo postavili temelje za karijeru koja će postati ključna u oblikovanju klasicne tradicije unutar francuske umetnosti. Iako je kratko studirao u Parizu tokom ranih 1610-ih, upijajući uticaje manje poznatih umetnika tog vremena, njegovaicija u Rim 1624. godine zaista je zapalila njegovu umetničku sudbinu. Nije reč samo o geografskom preseljenju; bila je to imerzija u srce antičke ere, hodočašće do samog izvora inspiracije koji će definisati njegov estetski vid. Pusenove prve probe slikanja bile su obeležene senzualnim kvalitetom koji podseća na venecijanske majstore poput Titijana, ali čak i u tim ranim delima počinje da se nazire urođena osećajnost reda i intelektualne rigoroznosti—predviđanje stila koji će tako vešto izraditi.

Rimske Godine: Kovanje Klasicnog Ideala

Rim je bio više od obične radionice za Pusena; postao je njegov intelektualni eksperimentalni prostor. Pronašao se u živahnom krugu učenjaka, arheologa i kolega umetnika, posebno Kasijana dal Pozza, čije je duboko razumevanje klasicne antike snažno uticalo na pristup umetnika. Posvećenost dala Pozzu detaljnoj dokumentaciji drevnih ostataka usađivala je u Pusena veliko poštovanje prema istorijskoj preciznosti i želju da njegove slike ispunjava osećajem večnosti. Tokom ovog perioda, Pusen se odmakao od burnog sjaja nekih svojih savremenika, umesto toga prihvata stil karakterisan jasnocom, ravnotežom i naglašenim linearnim kompozicijama. On je pažljivo proučavao dela Rafaela, upijajući njihove skladne aranžmane i graciozne oblike, a istovremeno crpeći inspiraciju iz drevnih skulptura. Pusenovo se delo počelo ispunjavati likovima iz klasicne istorije i mitologije, prikazanim ne samo kao dekorativni elementi, već kao utelešenja moralnih vrline i filozofskih ideala.

Teme Istorije, Mita i Svetog

Pusenovo umetničko stvaralaštvo bilo je izuzetno raznoliko, a ipak dosledno ujedinjeno njegovom posvećenošću ovim jezgrenim principima. On je često prikazivao scene iz drevne istorije—tragičnu sudbinu Germanika, na primer—prožetu osećajem stoičke dostojanstvenosti i moralne težine. Njegove mitološke slike nisu bila samo prepričavanja poznatih priča; bile su to istraživanja ljudske prirode, često opterećena alegorijskim značenjem. Serija *Arcadije*, posebno kultni *Et in Arcadia ego*, postala je simbolična za njegovu filozofsku dubinu, podstakavajući razmišljanja o smrtnosti i trajnoj snazi sećanja. Osim istorije i mita, Pusen se okrenuo i religijskim temama, pre svega u *Sedam Sakramenata*—monumentalnom poduhvatu koji je pokazao kako njegovu teološku razumnost tako i kompozicionu veštinu. Čak i unutar ovih svetih scena, ipak je održavao klasicnu uzdržanost, izbegavajući preteranu emotivnost u korist smirenog i dostojanstvenog predstavljanja. Prema kraju svoje karijere, prostrani pejzaži su sve više dobijali na značaju, mešajući realizam sa idealiziranim oblicima kako bi se stvorile vizure koje su evocirale osećaj harmonije i smirenosti.

Trajno Nasleđe: Oblikovanje Francuske Umetnosti

Uprkos tome što je veći deo svoje karijere proveo u inostranstvu, uticaj Nikolasa Pusena na francusku umetnost bio je ogroman. On se nakratko vratio u Pariz 1640. godine na molbu kardinala Riheljea, imenovan za Prvog slikara kralja, ali je ubrzo bio ugušen zahtevima i spletkama dvorne života. Ubrzo se vratio u Rim, gde je nastavio da slika do svoje smrti 1665. godine. Njegova posvećenost klasicnim principima pomogla je da se uspostavi standard za umetničko školovanje i praksu unutar Francuske, utičući na generacije umetnika koji su ga sledili. Postao je vodeća figura u Académie Royale de Peinture et de Sculpture, čime je učvrstio svoju poziciju kao temeljnog kamena francuskog klasicizma. Umetnici poput Žaka-Luja Davida i Pola Sezana otvoreno su priznali svoj dug umetniku Pusenu zbog njegovog rigoroznog pristupa i intelektualne dubine. Njegovo nasleđe se proteže daleko izvan pukog stilskog imitiranja; ono predstavlja posvećenost redu, jasnoći i trajne snage klasicnih ideala—svedočenstvo umetnika koji je nastojao ne samo da prikaže svet, već ga uzvisiti kroz prizmu razuma i lepote.
  • Poznata dela: *Smrt Germanika*, *Serija Sedam Sakramenata*, *Rimski put*, *Orijan zaslepljen u potrazi za suncem*, *Sezone*.
  • Ključne karakteristike: Klasicna kompozicija, linearnost, teme iz istorije i mitologije, smireni pejzaži.
Никола Пусен

Никола Пусен

1594 - 1665 , Francuska

Brzi pregled

  • Datum Rođenja: Jun 1594.
  • Datum Smrti: Novembar 1665.
  • Mesto Rođenja: Le Havre, Francuska
  • Nacionalnost: Francuski
  • Pokreti/Umetnici Uticajni:
    • Žak-Luis David
    • Pol Sezan
  • Puno Ime: Nikola Pusan
  • Umetnički Pokret: Barok, Klasicizam
  • Uticali Umetnici:
    • Rafael
    • Titian
  • Značajna Dela:
    • Smrt Germanika
    • Sedam sakramenata
    • Rimski put
    • Orijan slep
    • Godine
Istražite umetnička dela organizovana prema temama, stilovima i karakteristikama.