Menu
Zobraziť v interiéri Náhľad v AR Objednať ručne maľovanú reprodukciu Prepnúť na digitálnu verziu obrazu Odoslať
Podrobnosti Príručka Pridať do obľúbených Stiahnuť Podobné položky RTG skúška Prehliadanie diapo\] Štatistiky

Tree trunk on a yellow background

Explore Fernand Léger’s 'Tree trunk on a yellow background,' a vibrant Cubist collage embodying love through dynamic geometric forms & industrial imagery. A unique, textured artwork – perfect for collectors.

Fernand Léger (1881-1955): Francúzsky maliar, známy svojím tubistickým štýlom a oslavou moderny & strojárstva. Jeho diela sú predchodcami Pop Artu.

Giclée / Umenotlač

Giclée tlač alebo plátno múzeálnej kvality s rýchlou výrobou a rôznymi možnosťami povrchovej úpravy. ( Objednať ručne maľovanú reprodukciu Prepnúť na digitálnu verziu obrazu)

Corner sample of the P118B picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: lisovaný polystyrén, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: lisovaný polystyrén, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: masívne drevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: masívne drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: masívne drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: masívne drevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: masívne drevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Štandardné rozmery
na mieru
CM
INCH

Vyberte si z našich preddefinovaných rozmerov, ktoré zodpovedajú pôvodným pomeroḿ diela.

šírka
výška

Zadajte šírku a výšku, ktoré potrebujete, aby sa reprodukcia hodila k vášmu rámu alebo stene. Print možno len orezávať, nikdy však nemennú veľkosť zvětšiť oproti pôvodnému obrázku, preto pri inom formáte stráca časť obrazu. Pred samotným vytlačiacím procesom vám pošleme digitálny náhľad na schválenie. Obrázok zobrazený na tejto stránke nezobrazuje reálny rez — len digitálny náhľad ukazuje presný výsledok.

Celosvetová doprava () do 2 týždňov namiesto štandardných 4 až 5 týždňov. (24 október)

Bezplatná expresná doprava po celom svete
Vysokokvalitné lnianske plátno
Úplné poistenie prepravy
Záruka vrátenia colného poplatku
Záruka presného farebného zhodnutia
100-dená politika vrátenia tovaru (iba pri vadách)
100% záruka vrátenia peňazí
Ponuka množstevnej zľavy

Celková cena

€ 54

Tree trunk on a yellow background

Giclée / Umenotlač

Veľkosť reprodukcie

-

Celková cena

€ 54

Rýchle fakty

  • subject: Love (abstract representation)
  • title: Tree trunk on a yellow background
  • notable elements: Geometric shapes, fragmented composition, industrial imagery, heart, musical instruments, tools, hat
  • style: Cubist-inspired collage

Kvíz o umení

Pri každej otázke je iba jedna správna odpoveď.

Otázka 1:
Fernand Léger's style, characterized by an emphasis on cylindrical forms, was often referred to as:
Otázka 2:
The artwork 'Tree trunk on a yellow background' (also known as 'L'Amour') is most closely associated with which art movement?
Otázka 3:
What artistic technique, in addition to painting, does Léger employ in this work?
Otázka 4:
The subject matter of 'Tree trunk on a yellow background' (L'Amour) revolves around the concept of:
Otázka 5:
How would you describe the perspective in Léger’s 'Tree trunk on a yellow background'?

A Symphony of Form: Exploring Fernand Léger’s “Tree trunk on a yellow background”

“Tree trunk on a yellow background” by Fernand Léger is a captivating example of the artist's distinctive contribution to early 20th-century modernism. While seemingly simple in its title, the artwork embodies the complex aesthetic principles of Synthetic Cubism and offers a compelling glimpse into Léger’s evolving artistic vision.

Subject & Style: Beyond Representation

This work departs from traditional landscape painting. Instead of aiming for realistic depiction, Léger presents a fragmented view of a tree trunk set against a vibrant yellow backdrop. The subject is not rendered naturalistically but broken down into geometric shapes – cylinders, cones, and planes – characteristic of Cubism. This approach isn’t about *what* is being represented, but *how* it's perceived and reconstructed on the canvas. Léger’s style, often dubbed “Tubism” due to its emphasis on cylindrical forms, moves beyond the analytical deconstruction of earlier Cubist phases toward a more constructive and visually accessible aesthetic.

Technique & Materials: A Collage of Modernity

Léger masterfully combines oil paint with collage elements – paper, fabric, and potentially printed imagery – to create a textured surface rich in visual interest. The layering of these materials adds depth and complexity, inviting close inspection. This mixed-media approach was innovative for its time, reflecting the artist’s engagement with industrial materials and processes. The flattened perspective and lack of traditional chiaroscuro (strong light and shadow) further emphasize the two-dimensional nature of the artwork, rejecting illusionistic space in favor of a bold, graphic presentation.

Historical Context: A Response to Industrialization

Fernand Léger lived through a period of rapid industrialization and technological advancement. His art reflects this era, embracing machine aesthetics and incorporating elements of urban life into his compositions. Unlike some artists who viewed modernity with skepticism, Léger celebrated the energy and dynamism of the modern world. He saw beauty in machines and sought to translate their forms and rhythms onto canvas. This artwork, while seemingly abstract, can be interpreted as a response to this changing landscape – a visual representation of the fragmented and accelerated pace of modern life.

Symbolism & Interpretation: Decoding the Visual Language

While not overtly symbolic in a traditional sense, the elements within “Tree trunk on a yellow background” invite interpretation. The tree trunk itself could represent organic growth and resilience juxtaposed with the geometric precision of the surrounding forms. The bold yellow backdrop evokes energy and optimism. Léger’s work often explored themes of labor, industry, and the relationship between humans and machines; though subtle here, these concerns are present in his broader oeuvre.

Emotional Impact & Aesthetic Appeal

The artwork's dynamic composition and vibrant color palette create a sense of energetic movement and visual excitement. Despite its abstraction, it possesses a strong emotional resonance. The interplay of shapes and textures engages the viewer’s eye, prompting contemplation and inviting multiple interpretations. Its bold aesthetic makes it a striking statement piece suitable for modern interiors, adding a touch of sophisticated artistry to any space.

Fernand Léger: A Pioneer of Modern Art

Born in 1881, Fernand Léger was a pivotal figure in the development of 20th-century art. From his early Impressionistic influences to his groundbreaking Cubist experiments and later explorations of figuration, he consistently pushed boundaries and challenged conventional artistic norms. His legacy continues to inspire artists and designers today, solidifying his place as one of the most important innovators of modernism.

Otázky a odpovede

Kde by mala byť vystavená reprodukcia diela „Tree trunk on a yellow background“ od Fernand Léger?

Vďaka svojmu tvaru Landscape je reprodukcia diela „Tree trunk on a yellow background“ ideálnou voľbou do Living Room.

Ktorá farba dominuje v diele „Tree trunk on a yellow background“?

Dominantnou farbou diela „Tree trunk on a yellow background“ od Fernand Léger je Putty (#e5ddc4).

Aká intenzívna je farebnosť diela „Tree trunk on a yellow background“ od Fernand Léger?

„Tree trunk on a yellow background“ od Fernand Léger vykazuje Vivid intenzitu farieb.


Biografia umelca

Fernand Léger: Život Vytvarovaný Formou

Fernand Léger, narodený Joseph Fernand Henri Léger v roku 1881 v malej dedinke Argentan v Normandii, je zásadnou figúrou v evolúcii moderného umenia. Jeho cesta od poľnohospodárskych krajín detstva až po popredné miesto v parížskej avantgárdovej scéne je dôkazom neochrabného umeleckého zrakového zážitku a neustáleho úsilia o zachytenie ducha strojárstva. Na rozdiel od mnohých svojich kolegov, ktorí abstraktný um prispôsobili ako únik od reprezentácie, hľadal *integráciu* modernosti – jej dynamiku, mechanické formy, jej samotnú esenciu – do nového vizuálneho jazyka, ktorý bol zároveň silne abstraktný a hlboko zakorennený v pozoriteľnom svete. Jeho rané roky, sprevádzané fyzickou prácou na farmách, poskytli protiklad k priemyselnému budúcemu, ktorému sa tak vášnivým spôsobom venoval. Počiatok jeho života bol určený ako architekt, ale po presune do Paríža okolo roku 1900, kde si zarobil ako stavebný kresliar, sa venoval maľbe. Táto obdoba bola poznačená tradičnými akademickými vzdelávacími programami, no až objavenie revolučných diel Paula Cézanneho začalo prebiehať skutočná transformácia.

Narodenie ‘Tubizmu’ a Sekcia Zlatého

Retrospektíva Cézanneho v roku 1907 pôsobila ako katalyzátor, ktorý oslobodil Légera od konvenčných reprezentácií a poháňal ho k zameraniu sa na viac geometrický a štrukturálny prístup. Začal rozoberať formy, analyzovať ich základné štruktúry a znovu ich stavať na plátne s novým dôrazom na solídnosť a objem. Táto skúmanie rýchlo viedlo k jeho zapojeniu do okruhu Kubizmu, ale Léger nebol spokojný len s replikovaním štýlov Picasso alebo Braquea. Naopak, vyvinul svoj vlastný jedinečný idiom – osobnú formu kubizmu, ktorú kritici hravo preznamenali ako “Tubizmus”. Tento tubistický štýl sa vyznačoval cylindrickými formami, zredukovanými plochami a výraznými farebnými kontrastmi, oslavoval strojársku estetiku ešte predtým, než sa stala všeobecne rozšírenou. Jeho rané diela boli ovplyvnené impresionizmom a Cézanneho vplyvom, ktorý ho presvedčil o dôležitosti analýzy formy a objemu. Léger sa stal aktívnym účastníkom avantgárdového prostredia, pričom sa spojil s umelcami ako Jean Metzinger, Henri Le Fauconnier, Francis Picabia a Marcel Duchamp v skupine Puteaux, známej aj ako Sekcia Zlatého (The Golden Section). Táto skupina skúmala matematické princípy harmonie a proporcií, snažiac sa vniesť do svojho umenia pocit poriadku a racionality. Ich kolektívne výskumy posúvali hranice umeleckej tvorby a položili základy pre ďalšie rozvoj abstrakčného umenia.

Vojna, Mechanizácia a Nová Estetika

Rozruch prvej svetovej vojny zásadne ovplyvnil Légerov život a dielo. Jeho služba na fronte od roku 1914 do 1916 ho vystavila krutej realite moderného konfliktu – artilérijským útokom, leteckej bitke a dehumanizujúcim efektom mechanizovaných bojových prostriedkov. Táto skúsenosť nezaviedla neporiadok alebo odmietanie modernity; naopak, posilnila jeho fascináciu strojmi a ich mocou. Náčrtky, ktoré urobil počas svojej služby, dokumentovali krásu vojenských technológií v svetle, transformujúc zbrane ničenia na objekty umeleckého premýšľania. Po návrate do civilného života sa jeho estetika ďalej vyvíjala. Jeho maľby začali odrážať viac zredukovanú, mechanickú senzibilitu, oslavujúce dynamiku a efektívnosť priemyselného sveta. *Soldier s fajkom* (1916) je príkladom tohto posunu, ktorý zobrazuje zjednodušené formy a výrazné farby, ktoré evokujú pocit mechanickej presnosti. Toto nebolo len estetické rozhodnutie; bolo to filozofický vyhlásenie – potvrdenie potenciálu modernosti pre pokrok a obnovu, aj v období devastujúcich konfliktov.

Dielo a Trvalý Vplyv

V neskorších rokoch svojho života pokračoval Léger v skúmaní prepojenia umenia a priemyslu, vytváral diela oslavujúca moderné životy s jedinečnou kombináciou abstrakcie a figúry. Jeho séria *Animované krajiny* z roku 1921 ukázala postavy a zvieračky integrované do zredukovaných kompozícií, rozmaznáva hranice medzi organickým a neorganickým. Bol tiež experimentálny v sochách a filmovej tvorbe, rozširujúc svoj umelecký obzor za hranice tradičnej maľby. Légerov vplyv na ďalšie generácie umelcov je nepopierateľný. Jeho zredukovaná reprezentácia formy, prijatie strojárskej imagery a oslava populárnej kultury predznamenali nástup Pop Art desaťročia skôr. Umelci ako Roy Lichtenstein a Andy Warhol v ňom videli jasný dlh. Léger premostil medziu abstraktným umením a reprezentáciou, dokázal, že je možné vytvárať diela, ktoré sú zároveň intelektuálne náročné a vizuálne pútavé. Dnes sú maľby Fernanda Légera vystavené v hlavných múzeách po celom svete, vrátane Muzea umenia a dejín v Paríži a Muzea Fernanda Légera, špecificky venovaného jeho dielu. Zostáva zásadnou figúrou 20. storočia – vizionárom, ktorý odvážne hľadal krásu v strojárskom svete a prenášal jeho energiu na plátno s nevídanou odvahou a originalitou.
Fernand Léger

Fernand Léger

1881 - 1955 , Francúzsko

Rýchle fakty

  • Artistic Movement Or Style: Tubism, Kubizmus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Pop Art']
  • Artists Who Influenced This Artist: ['Paul Cézanne']
  • Date Of Birth: 4 Feb 1881
  • Date Of Death: 17 Aug 1955
  • Full Name: Fernand Léger
  • Nationality: Francúzsky
  • Notable Artworks:
    • Les Nus dans la forêt
    • Machine Element
    • The Great Parade
  • Place Of Birth: Argentan, Francúzsko
Preskúmajte umelecká diela usporiadané podľa tém, štýlov a charakteristík.