Menu
Zobraziť v interiéri Náhľad v AR Objednať ručne maľovanú reprodukciu Prepnúť na digitálnu verziu obrazu Odoslať
Podrobnosti Príručka Pridať do obľúbených Stiahnuť Podobné položky RTG skúška Prehliadanie diapo\] Štatistiky

Spring

Experience the serene symbolism of Hodler's Spring (1901), featuring figures amidst vibrant wildflowers; discover this masterpiece today.

Ferdinand Hodler – švajčiarsky symbolista známy svojimi evokujúcimi krajinami a unikátnym štýlom 'parallelizmus'. Objavte jeho maľby na ArtsDot! #Hodler #Symbolizmus #ŠvajčiarskaSvetováUmene

Giclée / Umenotlač

Giclée tlač alebo plátno múzeálnej kvality s rýchlou výrobou a rôznymi možnosťami povrchovej úpravy. ( Objednať ručne maľovanú reprodukciu Prepnúť na digitálnu verziu obrazu)

Corner sample of the P118B picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: lisovaný polystyrén, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: lisovaný polystyrén, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: masívne drevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: masívne drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: masívne drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: masívne drevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: masívne drevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Štandardné rozmery
na mieru
CM
INCH

Vyberte si z našich preddefinovaných rozmerov, ktoré zodpovedajú pôvodným pomeroḿ diela.

šírka
výška

Zadajte šírku a výšku, ktoré potrebujete, aby sa reprodukcia hodila k vášmu rámu alebo stene. Print možno len orezávať, nikdy však nemennú veľkosť zvětšiť oproti pôvodnému obrázku, preto pri inom formáte stráca časť obrazu. Pred samotným vytlačiacím procesom vám pošleme digitálny náhľad na schválenie. Obrázok zobrazený na tejto stránke nezobrazuje reálny rez — len digitálny náhľad ukazuje presný výsledok.

Celosvetová doprava () do 2 týždňov namiesto štandardných 4 až 5 týždňov. (20 október)

Bezplatná expresná doprava po celom svete
Vysokokvalitné lnianske plátno
Úplné poistenie prepravy
Záruka vrátenia colného poplatku
Záruka presného farebného zhodnutia
100-dená politika vrátenia tovaru (iba pri vadách)
100% záruka vrátenia peňazí
Ponuka množstevnej zľavy

Celková cena

€ 54

Spring

Giclée / Umenotlač

Veľkosť reprodukcie

-

Celková cena

€ 54

Rýchle fakty

  • Artist: Ferdinand Hodler
  • Artistic style: Symbolism
  • Year: 1901

Kvíz o umení

Pri každej otázke je iba jedna správna odpoveď.

Otázka 1:
What is the title of the artwork?
Otázka 2:
Who is the artist associated with this painting?
Otázka 3:
In what year was 'Spring' painted?
Otázka 4:
What artistic movement is Ferdinand Hodler strongly associated with?
Otázka 5:
Which element contributes to the sense of depth and perspective in the painting's background?

A Vision of Ephemeral Beauty: Exploring Ferdinand Hodler's "Spring"

To gaze upon Ferdinand Hodler’s Spring is to step directly into a moment suspended between dreams and reality. This painting, executed in 1901, is not merely a depiction of nature reviving; it is an eloquent meditation on cyclical life, renewal, and the delicate interplay between humanity and the burgeoning world. The scene unfolds in a sun-drenched field, carpeted with vibrant yellow blossoms that seem to hum with captured sunlight. At its heart are two figures—one seated in quiet contemplation upon the earth, the other standing watchfulness behind them. Their near-nudity strips away artifice, presenting the human form in a state of elemental grace, making the viewer feel an immediate, intimate connection to their vulnerability and repose.

Symbolism and the Cycle of Life

Hodler, deeply influenced by Symbolist currents, imbued his work with profound meaning. The very title, Spring, speaks volumes about rebirth. In art history, spring is rarely just a season; it represents potentiality, the overcoming of winter’s dormancy, and the promise of life renewed. The flowers are not simply decorative accents; they are emblems of fleeting joy and natural abundance. Furthermore, the pairing of the two figures suggests themes of companionship, transition, or perhaps even the soul's journey through time. Hodler often explored mortality in his work, making this depiction of vibrant, almost breathless vitality feel both utterly alive and profoundly transient—a beautiful reminder that all perfect moments must eventually yield to change.

Technique and Luminous Atmosphere

The technical mastery evident in this piece is breathtaking. While the subject matter feels spontaneous and pastoral, the execution speaks to a highly controlled hand. Hodler utilized color with an almost luminous quality; the yellows of the flowers pop against the deeper tones of the earth and the expansive sky, creating a palpable sense of depth. The handling of light seems integral to the composition itself, suggesting that the illumination is not just from the sun, but perhaps from the very spirit of renewal captured on canvas. For those considering a reproduction, one must appreciate how this technique translates—the goal being to capture that ethereal glow and the soft blending of tones that give the scene its dreamlike quality.

An Emotional Resonance for Modern Spaces

For the collector or designer seeking an anchor piece imbued with narrative depth, Spring offers unparalleled emotional resonance. It possesses a serene power—a quiet majesty that can transform any room from mundane to muse-filled. It speaks to the human desire for beauty, connection, and the enduring promise of hope after hardship. Imagine this painting gracing a gallery wall or serving as the focal point in a sunlit drawing-room; it invites pause, contemplation, and a deep breath. It is an artwork that does not shout its message but whispers it gently across centuries, inviting the viewer to reconnect with nature's most enduring magic.

Otázky a odpovede

Aká je dominantná farba diela „Spring“ od Ferdinand Hodler?

Dominantným odtieňom diela „Spring“ od Ferdinand Hodler je Ochre to Sepia. Tento odtieň predstavuje základný tón palety.

Aké sú reálne rozmery diela „Spring“ od Ferdinand Hodler?

Zaznamenané rozmery diela „Spring“ od Ferdinand Hodler sú 102 x 129 cm. Reprodukcie je možné objednať v iných rozmeroch pri zachovaní rovnakých pomerov.

Existuje sprievodca k dielu „Spring“ od Ferdinand Hodler?

Sprievodca k dielu „Spring“ je stránka Sprievodca pre dané dielo – to je vytlačiteľná informačná listina, ktorá zobrazuje umelecké dielo spolu s jeho popisom, uvedením autorstva a identifikačnou tabuľkou (umelec, dátumy, médium, pôvodná veľkosť, kolekcia).


Biografia umelca

A Life Etched in Symbolism: The World of Ferdinand Hodler

Ferdinand Hodler, meno spätrománskeho umelca pevne spojené s krajinným obrazom Švajčiarska a silnou symbolickou rečou, sa z modestých začiatkov vypracoval na jedného z najvýznamnejších umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia. Narodil sa v Bernu, Švajčiarsko, v roku 1853, jeho život bol hlboko ovplyvnený skorými stratami – opakujúcim sa motívom, ktorý prejavoval vo svojich umeleckých dielach. Nečasný smrť otca a dvoch mladších bratov pred tým, ako dovŕšil desať rokov, zanechal v ňom hlbokú úvahu o smrtiabloosti a plytkej povesti existencie. Tieto skúsenosti, spletené s citlivým vnímaním krásy a síl prírody, sa stali základnými piliermi jeho rozvíjajúceho sa diela. Počas svojho detstva bol Hodler najprv učni dekoračného maľára, no jeho vrodený talent prekrížil hranice obyčajnej remeselnosti; túžil po formálnom vzdelaní a umeleckej skúmaní za hranicami obmedzení komerčného diela. Tento ambiciózny cieľ ho viedol do Ženevy v roku 1871, kde sa ponoril do štúdia, zúčastňoval sa vedeckých prednášok po boku dôsledného kópiovania majstrovských diel v múzeu mesta – rozsiahle vzdelanie, ktoré položilo základy pre jeho budúce inovácie.

Od Realizmu k “Paralélizmu”: Vytváranie Jedinečnej Vizuálnej Jazyka

Hodlerov umelecký putovanie bolo charakterizované neustálym vývojom a neúnavným hľadiskom expresívneho síl. Jeho skoré diela odrážali vládnuci realistický štýl doby – portréty, krajinky a žánrové scény vykonávané s precíznym detailom. Čoskoro sa však ocitol obmedzený týmito konvenciami, hľadajúc prostriedok na vyjadrenie hlbších emócií a filozofických myšlienok. Táto túžba ho viedla k Symbolizmu, prúdu, ktorý odmietal naturalistickú reprezentáciu vo prospech subjektívneho zážitku a evokujúcich obrazov. Hodler však nechal symbolizmus lenja – namiesto toho si vytvoril svoj vlastný jedinečný smer, vyvinul čo nazýval “paralélizmom”. Tento charakteristický štýl zahŕňal usporiadanie postáv a foriem v rytmických, takmer geometrických vzoroch, čím vytváral pocit harmonie aj napätia – vizuálnu reprezentáciu prepojenosti všetkého. Bolo to snahou nielen *zobraziť*, čo videl, ale *ako* cítil – podvedomé prúdy, ktoré spájajú všetky veci. Nočná scéna (1890), ktorú dokončil, sa stala kľúčovým dielom, ktorý pevne stanovil smer jeho symbolistického umeleckého vyjadrenia a vyvolal značnú kontroverziu s jej znázorňovaním ležiacich postáv naznačujúcich smrť a pokoj. Hoci bola právočinne kritizovaná, obraz získalpozornosť v Paríži, čím etabloval Hodlerovu povesť za hranicami Švajčiarska a signalizoval príchod jednéhošou vlastnej hlasu.

Kľúčové Práce a Ich Význam

Počas svojho plodného života vytvoril Hodler obrovský počet diel, ktoré sa dodnes rezonujú s publikom. Dňová scéna (1893), ktorú dokončil, je jedným z jeho najambicióznich a najvýznamnejších dosiahnutí – monumentálna historická maľba, ktorá demonštruje jeho mistrovstvo v kompozícii a symbolike. Umiestnená v Kunsthaus Zürich, toto dielo je silnou meditáciou o živote, smrti a obnove, zobrazovaná s úžasným spojením realizmu a vizionárskej intenzity. Obrovská škála a emocionálna váha Dňovej scény pevne zabezpečili Hodlerovu pozíciu medzi vedúcimi európskymi umelcami. Medzi ďalšie významné diela patria mnohé znázornenia švajčiarskych hôr, naplnené pocitom úžasnej nádhery a paralelnými obrazmi s jeho symbolizmom. Portréty odhaľujú jeho hlboké porozumenie ľudskej psychike. Hodler často sa vrátil k témám straty a smútku, možno ako reakcia na svoje vlastné detské traumata, ale vždy ich obohatil o pocit dôstojnosti a odolnosti. Jeho maľby neboli len reprezentácie; boli emocionálne krajiny, ktoré vyzývajú divákov na rozvoj myšlienok o základných otázkach existencie. Práce ako Skutočnosť II (1897) ukazujú jeho schopnosť spájať klasické formy s modernými zmyselmi, čím vytvárajú obrazy, ktoré sú zároveň nečasné a výrazne súčasné – dôkazom jeho inovatívneho ducha.

Trvalé Dedičstvo: Vplyv a Historický Kontext

Hodlerov vplyv sa rozšiel za hranice Švajčiarska. Jeho inovatívny prístup k symbolizmu a vývoj “paralélizmu” položil základy pre expresionizmus, ktorý kladie dôraz na subjektívne emócie a deformované formy. Umelci, ktorí nasledovali jeho chod, ho považovali za predchodcu svojich vlastných skúmaní vnútornej skúsenosti. Hodlerov dielo rezonovalo aj s širšími kultúrnymi prúdmi konca 19. a začiatku 20. storočia – obdobia rýchlej spoločenskej zmeny, vedeckého pokroku a rastúceho pocitu existenciálnej úzkosti. Jeho maľby ponúkli vizuálnu reč na zvládanie týchto zložitých otázok, poskytli útechu a vhľad v stále sa meniacej svete. Dnes sú diela Hodlera vystavené v hlavných múzeách po Európe a za ňou. Jeho umelecký zrak je oslavovaný nie len pre jeho technickú zručnosť, ale aj pre svoju hlbokú emocionálnu hĺbku a neochabujúcu snahu o skúmanie tajomstiev ľudského stavu.
Ferdinand Hodler

Ferdinand Hodler

1853 - 1918 , Švajčiarsko

Rýchle fakty

  • Artistic Movement Or Style: Symbolizmus, Paralelizmus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Expressionizmus']
  • Artists Who Influenced This Artist: ['Gustave Courbet']
  • Date Of Birth: 1853
  • Date Of Death: 1918
  • Full Name: Ferdinand Hodler
  • Nationality: Švajčírske
  • Notable Artworks:
    • The Night
    • The Day
    • Truth II
  • Place Of Birth: Bern, Švajčiarsko
Preskúmajte umelecká diela usporiadané podľa tém, štýlov a charakteristík.