Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Henry Ossawa Tanner de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Henry Ossawa Tanner: cifrele în câteva rânduri
The Good Shepherd este vedeta: 500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 3% din totalul vizualizărilor pentru Henry Ossawa Tanner. Urmează The Seine și Barnyard Fowl, (painting). În total, pagina artistului (2.800 vizualizări) și operele (15.700 vizualizări) adunate însumează 18.500 vizualizări. Interesul este în creștere, cu 83% vizite în plus între Aug 2026 și Sep 2026. Cea mai bună lună: Iul 2026 (14.500 vizite). După dispozitiv: dispozitive de navigare (91%), telefoane mobile (8%) și tablete (2%). Vizitele favorizează Culori neutre (Paletă de culori), cu 55% din vizite față de 41% din catalog.
Henry Ossawa Tanner: 10 de piese pe care oamenii le privesc primele
Fiecare piesă de mai jos a fost vizualizată de vizitatori reali pe ArtsDot.com în ultimele douăsprezece luni. Locul 1 este cea mai vizitată piesă a lui Henry Ossawa Tanner.
Când vizitează oamenii pagina lui Henry Ossawa Tanner?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Tabel de date
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
600
Iul 2026
1.300
13.200
Aug 2026
300
900
Sep 2026
1.200
1.000
Când sunt vizionate operele lui Henry Ossawa Tanner?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii lui Henry Ossawa Tanner, comparativ cu ceea ce a creat artistul?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Tabel de date
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
46,7%
47,2%
Dramatic
13,3%
19,4%
Liniște
6,7%
13,9%
Nostalgic
13,3%
8,3%
Terțoase
0,0%
5,6%
Inspirațional
6,7%
2,8%
Mistic
6,7%
2,8%
Elegant
6,7%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
40,0%
34,7%
Sacru
20,0%
23,6%
Contemplativă
13,3%
15,3%
Melancolic
0,0%
11,1%
Liniștit
6,7%
5,6%
Speranță și lumină
6,7%
2,8%
Misterios
13,3%
1,4%
Dramatic
0,0%
2,8%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
30,0%
22,6%
Umbră difuză
22,0%
25,0%
Lumină moderată
26,0%
29,3%
Echilibru luminos
22,0%
21,9%
Luminos
0,0%
1,2%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
22,0%
22,6%
Culori discrete
42,0%
37,2%
Nuanțe echilibrate și lineare
24,0%
32,3%
Culori clar saturate
12,0%
7,9%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
40,7%
55,3%
Nuanțe pământii
40,7%
28,7%
Nuanțe închise
14,8%
14,9%
Monocrom
0,0%
1,1%
Natură
3,7%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
42,0%
33,5%
Echilibrat
42,0%
54,3%
Vibrant
16,0%
12,2%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
18,0%
6,1%
Nuanțe blânde
16,0%
17,1%
Echilibrat
6,0%
3,0%
Contrast accentuat
18,0%
20,1%
Contrast maxim
42,0%
53,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
18,0%
15,2%
Paletă de culori delicate mixate
8,0%
6,7%
Armonie echilibrată
10,0%
11,6%
Unitate cromatică puternică
44,0%
48,8%
Paletă unitară
20,0%
17,7%
Care sunt cele mai populare opere ale lui Henry Ossawa Tanner, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Tabel de date
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Interior of a Mosque, Cairo
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Resurrection of Lazarus
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
Flight into Egypt
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Pilgrims of Emmaus
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Christ and His Mother Study…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
100
Two Disciples at the Tomb
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Abraham
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Study for "Christ at the Ho…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Street Scene, Tangiers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still Life with Apples
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosește publicul lui Henry Ossawa Tanner?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Tabel de date
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
16.800
90,8%
telefoane mobile
1.400
7,6%
tablete
300
1,6%
Ce limbi vorbește publicul lui Henry Ossawa Tanner?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Tabel de date
Limbă
Vizite
Distribuie
Italiană
500
35,7%
Engleză
300
21,4%
Franceză
100
7,1%
Japoneză
100
7,1%
Poloneză
100
7,1%
Portugheză
100
7,1%
Suedeză
100
7,1%
Chinese
100
7,1%
Care sunt vizitele zilnice la Henry Ossawa Tanner și în următoarele trei săptămâni?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Tabel de date
Ziua
Vizite
Dum 27 Sep
200
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
200
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
700
Dum 11 Oct
100
Lun 12 Oct
200
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
100
Joi 15 Oct
700
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
200
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
500
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
400
Dum 25 Oct (previzualizare)
200
Lun 26 Oct (previzualizare)
100
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
100
Joi 29 Oct (previzualizare)
600
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
500
Dum 1 Noi (previzualizare)
200
Lun 2 Noi (previzualizare)
200
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
200
Joi 5 Noi (previzualizare)
700
Vin 6 Noi (previzualizare)
100
Sâm 7 Noi (previzualizare)
500
Întrebări despre Henry Ossawa Tanner
Care sunt cele mai vizitate opere ale lui Henry Ossawa Tanner?
The Good Shepherd în primul loc, cu 500 vizualizări sau 3% din totalul vizualizărilor. 10 piese sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Henry Ossawa Tanner pe ArtsDot.com?
18.500 vizite în ultimele douăsprezece luni: 2.800 pe pagina artistului și 15.700 pentru operele sale.
Ce dispozitive aduc publicul lui Henry Ossawa Tanner?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (91%), telefoane mobile (8%) și tablete (2%); dispozitive de navigare generează 91% din vizite.
Care dintre lucrile lui Henry Ossawa Tanner se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Piesele etichetate Culori neutre (Paletă de culori) reprezintă 55% din vizite, deși acestea constituie doar 41% din catalog.