Duccio Statistici vizitatori și cele mai vizualizate opere

1255 – 1319

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Duccio de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Versiunea scurtă pentru Duccio

Oamenii deschid Maestà (Madonna cu îngeri și sfinți) mai des decât orice altă operă a lui Duccio: 2.900 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, sau 3% din totalul vizualizărilor. Învierea lui Lazăr și Chemarile lui Petru și Andrei completează podiumul. Duccio a atras în total 85.900 vizite, dintre care 11.700 pe pagina artistului și 74.200 pentru operele sale. Tendința este în creștere: cu 79% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Iul 2026 a fost vârful de activitate, cu 64.700 vizite. Site-ul a fost citit în Engleză (33%), Italiană (12%) și Spaniolă (10%). Vizite distribuite pe dispozitive de navigare (86%), telefoane mobile (11%) și tablete (2%). Un stil iese în evidență: Serenitate (Atmosferă) atrage 44% din vizite, deși reprezintă doar 28% din catalog.

Top 10: cele mai vizualizate opere ale lui Duccio

Un clasament bazat pe vizitele reale, nu pe scorul catalogului: cele 10 piese ale lui Duccio care au fost deschise cel mai des pe ArtsDot.com în ultimele doceize luni.

  1. Maestà (Madonna cu îngeri și sfinți) 1 Maestà (Madonna cu îngeri și sfinți), 1308 2.900 vizualizări · 3,4%
  2. Învierea lui Lazăr 2 Învierea lui Lazăr, 1310 2.300 vizualizări · 2,7%
  3. Chemarile lui Petru și Andrei 3 Chemarile lui Petru și Andrei, 1308 2.000 vizualizări · 2,4%
  4. Ultima Cina 4 Ultima Cina, 1308 1.800 vizualizări · 2,1%
  5. Transfiguration 5 Transfiguration, 1308 1.800 vizualizări · 2,1%
  6. Madonna Rucellai 6 Madonna Rucellai, 1285 1.600 vizualizări · 1,9%
  7. Anunțarea 7 Anunțarea, 1308 1.400 vizualizări · 1,7%
  8. Crevole Madonna 8 Crevole Madonna 1.400 vizualizări · 1,7%
  9. Coborârea în Hell-ul Infernal 9 Coborârea în Hell-ul Infernal, 1308 1.300 vizualizări · 1,5%
  10. MaestÓ (în centrul panoului) 10 MaestÓ (în centrul panoului), 1311 1.200 vizualizări · 1,4%

Cât de populară este pagina lui Duccio, lună de lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 20262001.500
Iul 20264.60060.100
Aug 20262.5004.500
Sep 20264.4008.100

Ce nivel de atenție primesc, în ansamblu, operele lui Duccio?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Cum se compară cele mai populare lucrări ale lui Duccio pe parcursul anului?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Maestà (Madonna cu îngeri ș…0000000008005000
MaestÓ (în centrul panoului)000000000600100400
Madona şi copilul cu Sfântu…0000000007000100
Christ Taking Leave of the…0000000007000100
Anunțarea000000000700400300
Madonna Rucellai0000000001.300200100
Născerea0000000008000200
Transfiguration000000000300200700
Slaughter of the Innocents0000000003001000
Madonna Rucellai00000000010000

Telefoane, tablete sau computere: cum este vizualizat Duccio?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare74.30086,5%
telefoane mobile9.70011,3%
tablete1.9002,2%

În ce limbi este citit Duccio?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
LimbăViziteDistribuie
Engleză1.40033,3%
Italiană50011,9%
Spaniolă4009,5%
Franceză3007,1%
Portugheză3007,1%
Poloneză2004,8%
Rusă2004,8%
Bulgară1002,4%
Greacă1002,4%
Ungară1002,4%

Cum arată vizitele zilnice la Duccio și care este prognoza?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Afișează cifrele din spatele acestui grafic
ZiuaVizite
Dum 4 Oct1.000
Lun 5 Oct700
Mar 6 Oct500
Mie 7 Oct900
Joi 8 Oct1.800
Vin 9 Oct600
Sâm 10 Oct400
Dum 11 Oct700
Lun 12 Oct1.600
Mar 13 Oct900
Mie 14 Oct2.000
Joi 15 Oct1.200
Vin 16 Oct500
Sâm 17 Oct600
Dum 18 Oct400
Lun 19 Oct1.500
Mar 20 Oct1.800
Mie 21 Oct1.300
Joi 22 Oct1.800
Vin 23 Oct1.500
Sâm 24 Oct600
Dum 25 Oct (previzualizare)1.000
Lun 26 Oct (previzualizare)1.700
Mar 27 Oct (previzualizare)1.500
Mie 28 Oct (previzualizare)1.900
Joi 29 Oct (previzualizare)2.200
Vin 30 Oct (previzualizare)1.200
Sâm 31 Oct (previzualizare)700
Dum 1 Noi (previzualizare)1.100
Lun 2 Noi (previzualizare)1.900
Mar 3 Noi (previzualizare)1.600
Mie 4 Noi (previzualizare)2.100
Joi 5 Noi (previzualizare)2.400
Vin 6 Noi (previzualizare)1.300
Sâm 7 Noi (previzualizare)800
Dum 8 Noi (previzualizare)1.100
Lun 9 Noi (previzualizare)2.100
Mar 10 Noi (previzualizare)1.700
Mie 11 Noi (previzualizare)2.300
Joi 12 Noi (previzualizare)2.600
Vin 13 Noi (previzualizare)1.400
Sâm 14 Noi (previzualizare)900

Duccio: răspunsuri rapide

Care este cea mai vizionată operă a lui Duccio?

Este Maestà (Madonna cu îngeri și sfinți): 2.900 vizualizări, 3% din vizualizările lui Duccio. Lista de mai sus include până la locul 10.

Câte vizite primește Duccio?

85.900 în ultimele douăsprezece luni, dintre care 11.700 pe pagina artistului și 74.200 pe piesele individuale.

Oamenii îl vizualizează pe Duccio de pe un telefon sau de pe un computer?

Ambele: vizitele sunt împărțite pe dispozitive de navigare (86%), telefoane mobile (11%) și tablete (2%); dispozitive de navigare conduce cu 86%.

Oamenii citesc despre Duccio în mai multe limbi?

Da: Engleză (33%), Italiană (12%) și Spaniolă (10%). Engleză este prima cu 33%.

Există un tip de operă a lui Duccio pe care oamenii îl preferă?

Da, Serenitate (Atmosferă): 44% din vizitele pentru 28% din catalog.