Åpne meny

Juan de Valdés Leal

1622 - 1690

Kort om kunstneren

  • Movements: baroque
  • Typical colors: espresso
  • Copyright status: Public domain
  • Died: 1690
  • Best occasions: signaturverk
  • Born: 1622, Sevilla, Spania
  • Works on APS: 169
  • Creative periods:
    • mature period
    • late medieval

tidlig liv og opplæring

juan de valdés leal, en anerkjent spansk maler og etser, ble født 4. mai 1622 i Sevilla, Spania. Han utviklet seg til å bli både maler, skulptør og arkitekt, noe som vitnet om hans enorme allsidighet i kunstverdenen. I tjueårene studerte han under antonio del castillo i Córdoba, hvor han foredlet sine ferdigheter i barokkens glansperiode.

bemerkelsesverdige verk og samarbeid

valdés leals mest betydningsfulle verker inkluderer:

Spørsmål og svar

Hvor populære er kunstverkene til Juan de Valdés Leal?

Statistikk om Juan de Valdés Leal sine verk er tilgjengelig på kunstnerens Statistikk-side.

I hvilken historisk periode arbeidet Juan de Valdés Leal?

Juan de Valdés Leal arbeidet i perioden Tidlig moderne tid. Perioden plasserer kunstnerens virke i historien.

Hvor kan jeg se alle kunstverk av Juan de Valdés Leal?

Alle verk av Juan de Valdés Leal på denne nettsiden kan utforskes via kunstnerens Alle kunstverk-side.

Kunstquiz

Det er kun ett riktig svar på hvert spørsmål.

Spørsmål 1:
Når ble Juan de Valdés Leal født?
Spørsmål 2:
Hvilken kunstner samarbeidet Juan de Valdés Leal mest med?
Spørsmål 3:
Hva var hovedtemaet i mange av Juan de Valdés Leals malerier?
Spørsmål 4:
I hvilken kunststil er Juan de Valdés Leals verk mest kjent for?
Spørsmål 5:
Juan de Valdés Leal ble født i hvilken spansk by?