Åpne meny
Se i rommet Se i AR Bestill håndmalt reproduksjon Gå til digitalt bilde Del som digitalt kort
Detaljer Studentguide Legg til i favoritter Last ned Liknende objekter Røntgen Lysbildefremvisning Besøksstatistikk

Bottle and Grapes

Discover Georges Braque’s ‘Bottle and Grapes,’ a captivating black & white Cubist still life. Explore this iconic artwork – hand-painted reproductions available at ArtsDot.

Georges Braque’s «Harbor i Normandie» (1909) revolusjonerte kubismen med fragmenterte former og dynamisk komposisjon – et tidløst kunstverk!

Kunstverket som vises på denne siden er beskyttet av opphavsretten, noe som betyr at vi ikke har juridisk tillatelse til å lage eller selge identiske reproduksjoner. Denne beskyttelsen håndheves i henhold til internasjonale avtaler som for eksempel Bernerkonvensjonen og av nasjonale lover, inkludert de som er fastsatt i Amerikansk opphavsrettslov – Tittel 17.

Denne metoden er i fullt samsvar med opphavsrettslige regler, da den ikke innebærer kopiering eller duplisering av det beskyttede kunstverket. I stedet er det snakk om en kreativ nytolkning – et nytt maleri som er inspirert av originalen, men ikke identisk med den.

Giclée / Kunsttrykk

Giclée- eller lerretsprint av museumskvalitet med rask produksjon og fleksible valgmuligheter for etterbehandling. ( Bestill håndmalt reproduksjon Gå til digitalt bilde)

Corner sample of the P118B picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Nkr10
Corner sample of the P118H picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Nkr10
Corner sample of the P118W picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Nkr10
Corner sample of the P438Z picture frame: støpt polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Nkr10
Corner sample of the P508JH picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Nkr12
Corner sample of the P508YH picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Nkr12
Corner sample of the P805H picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Nkr10
Corner sample of the P805Z picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Nkr10
Corner sample of the P919BZ picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Nkr10
Corner sample of the P919G picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Nkr10
Corner sample of the P919XJ picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Nkr10
Corner sample of the P959ZH picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Nkr10
Corner sample of the P968JZ picture frame: støpt polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Nkr12
Corner sample of the W106C picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Nkr8
Corner sample of the W218G picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Nkr10
Corner sample of the W218JH picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Nkr8
Corner sample of the W218Y picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Nkr10
Corner sample of the W307PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Nkr10
Corner sample of the W316G picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Nkr10
Corner sample of the W316PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Nkr8
Corner sample of the W316Y picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Nkr10
Corner sample of the W398PJ picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Nkr8
Corner sample of the W4111J picture frame: massivt tre, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Nkr10
Corner sample of the W500HY picture frame: massivt tre, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Nkr15
Corner sample of the W500JH picture frame: massivt tre, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Nkr15
Corner sample of the W692G picture frame: massivt tre, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Nkr12
Corner sample of the W849H picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Nkr8
Corner sample of the W940BG picture frame: massivt tre, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Nkr15
Corner sample of the W953PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Nkr8

Standardformat
tilpasset
CM
INCH

Velg mellom våre forhåndsdefinerte størrelser som bevarer kunstverkets opprinnelige proporsjoner.

bredde
høyde

Skriv inn bredden og høyden du trenger, slik at den passer til din ramme eller vegg. Et trykk kan kun beskjæres, aldri gjøres større enn bildet, så et format med en annen form vil miste en del av motivet. Vi sender deg en digital mockup for godkjenning før vi trykker noe som helst. Bildet som vises på denne siden viser ikke den faktiske beskjæringen — det er kun mockuppen som gjør det.

Verdensomspennende levering () på 2 uker i stedet for standard 4/5 uker. (24 October)

Gratis ekspressfrakt over hele verden
Lerretsduk av høykvalitets lin
Full transportforsikring
Garanti for refusjon av toll og importavgifter
Garantert fargeekthet
100 dagers returrett ved fabrikasjonsfeil
100% pengene tilbake-garanti
Mengderabatt

Totalpris

Nkr 589

Bottle and Grapes

Giclée / Kunsttrykk

Format på reproduksjon

-

Totalpris

Nkr 589

Kort om verket

  • style: Cubist
  • artist: Georges Braque
  • notable elements:
    • bottle
    • grapes
    • guitar
    • bowl
    • cup
    • vase

Kunstquiz

Det er kun ett riktig svar på hvert spørsmål.

Spørsmål 1:
Georges Braque is most closely associated with which artistic movement?
Spørsmål 2:
What is the primary subject matter of 'Bottle and Grapes'?
Spørsmål 3:
The painting 'Bottle and Grapes' is notable for its use of what color palette?
Spørsmål 4:
Besides the bottle and grapes, which other object appears in the composition?

A Symphony of Form: Georges Braque’s *Bottle and Grapes*

This striking black and white composition by Georges Braque exemplifies the core tenets of Analytical Cubism – a revolutionary art movement he pioneered alongside Pablo Picasso. *Bottle and Grapes* isn't merely a depiction of still life objects; it’s a deconstruction and re-presentation of perception itself, challenging traditional notions of representation in painting.

Deconstructing Reality: Style & Technique

Braque masterfully fragments the forms of a bottle, grapes, a guitar, a bowl, a cup, and a vase, breaking them down into geometric shapes and multiple viewpoints simultaneously presented on the canvas. This isn’t about showing *how* things look, but rather *what* we know about them – incorporating all possible perspectives into a single, flattened plane. The monochromatic palette of blacks, whites, and grays further emphasizes the intellectual nature of the work, stripping away color to focus purely on form and structure. Notice how Braque utilizes subtle tonal variations within the grayscale to define volume and spatial relationships. This technique creates a dynamic interplay between light and shadow, even without relying on vibrant hues.

Historical Context: The Birth of Cubism

Created around 1909-1912 – a pivotal period in art history – *Bottle and Grapes* reflects the burgeoning influence of Paul Cézanne’s emphasis on geometric simplification. Braque and Picasso were deeply engaged with questioning traditional artistic conventions, seeking new ways to represent the complexities of modern life. This painting emerged from their collaborative exploration of Cubism, a style that fundamentally altered the course of 20th-century art. It represents a move away from imitating reality towards constructing it.

Symbolism & Interpretation

While seemingly simple in subject matter – everyday objects found in a domestic setting – *Bottle and Grapes* invites deeper contemplation. The still life genre itself has historical roots, often imbued with symbolic meaning relating to mortality (vanitas) or earthly pleasures. However, within the Cubist framework, these traditional interpretations become less direct. The fragmented forms can be seen as metaphors for the fractured nature of modern experience, while the interplay of shapes suggests a dynamic and interconnected universe. The inclusion of musical instruments like the guitar hints at Braque’s interest in rhythm and harmony – elements he sought to translate into visual form.

Emotional Impact & Aesthetic Appeal

Despite its intellectual rigor, *Bottle and Grapes* possesses a compelling aesthetic quality. The intricate arrangement of forms creates a visually engaging puzzle for the eye, rewarding careful observation. The limited color palette lends a sense of sophistication and timelessness. The painting evokes a feeling of quiet contemplation, inviting viewers to actively participate in deciphering its complex structure. Its understated elegance makes it a versatile piece suitable for both modern and traditional interiors – a statement artwork that sparks conversation and inspires creativity.

Collecting & Reproduction

As an iconic example of Analytical Cubism, *Bottle and Grapes* holds significant art historical value. High-quality reproductions allow art enthusiasts and interior designers to bring the intellectual beauty and aesthetic appeal of this masterpiece into their own spaces. Consider its monochromatic palette when pairing it with furniture and décor – allowing the artwork’s strong forms to take center stage.

Spørsmål og svar

Hva er den kunsthistoriske plasseringen til "Bottle and Grapes" av Georges Braque?

"Bottle and Grapes" av Georges Braque tilhører Cubism-retningen, innenfor Modern-perioden. Sammen gir de verket dets plass i kunsthistorien.

Hvordan kan jeg forhåndsvise en reproduksjon av "Bottle and Grapes" av Georges Braque?

For å forhåndsvise en reproduksjon av "Bottle and Grapes" av Georges Braque, åpne kunstverkets Forhåndsvisning-side.

Hva forestiller "Bottle and Grapes" av Georges Braque?

Motivene i "Bottle and Grapes" er cubist still life, bottle and grapes, geometric shapes, black and white art, modern composition, braque artwork, abstract objects.


Kunstnerbiografi

Early Life and Artistic Foundations

Georges Braque, født i Argenteuil ved Paris i 1882, begynte en reise dypt forankret i det stadig skiftende landskapet til moderne kunst. Hans barndom i en familie av husmalere og dekoratører la ikke bare grunnlag for en teknisk mesterskap over materialer, men også en tidlig forståelse for form og struktur. Selv om han først fulgte i farens fotspor i håndverkstiden, førte hans iboende kunstneriske impulser snart til formell utdannelse ved École des Beaux-Arts i Le Havre, og markerte starten på hans vei mot å bli en av de mest innflytelsesrike malerne på det 20. århundre. Denne bakgrunnen – en blanding av praktisk håndverkssjappe og akademisk studie – ville vise seg å være avgjørende da han senere dekonstruerte og reimplementerte tradisjonelle kunstneriske konvensjoner.

Da han flyttet til Paris i 1902, fortsatte Braque studiene ved Académie Humbert, og fordypet seg i den pulserende kunstneriske miljøet i byen. Det var her han møtte kunstnere som Marie Laurencin og Francis Picabia, og etablerte forbindelser som ville forme hans tidlige utvikling. Hans innledende verk reflekterte de dominerende influensene fra impresjonisme og postimpresjonisme, men en avgjørende møte med den dristige fargen og det uttrykksfulle friheten i fauvismen i 1905 tenner en ny retning i hans kunstneriske utforskning.

The Embrace of Fauvism and the Dawn of Cubism

Braques overtagelse av fauvistiske prinsipper – karakterisert ved intens, ikke-naturalistisk farge og emosjonell uttrykk – illustreres levende i malerier som The Patience. Denne perioden så ham arbeide sammen med kunstnere som Henri Matisse og André Derain, eksperimentere med livlige paletter og forenklede former. Imidlertid var Braques engasjement med fauvismen ikke bare etterlignende; han infuserte det med en unik sans forhetning, tempererte bevegelsens ukontrollerte utbrudd med en mer dempet og analytisk tilnærming.

Et vendepunkt kom i 1907 med hans eksponering mot retrospektivet av Paul Cézannes verk. Cézannes vektlegging av geometriske former og flere perspektiver hadde en dyptgripende innvirkning på Braque, og la grunnlaget for hans banebrytende samarbeid med Pablo Picasso. Fra 1908 begynte disse to kunstneriske titanene en intens intellektuell utveksling som ville føre til fødselen av kubisme – en revolusjonerende bevegelse som knuste tradisjonelle forestillinger om representasjon.

Sammen utviklet Braque og Picasso analytisk kubisme, dekonstruerte objekter i fragmenterte geometriske former og presenterte dem fra flere perspektiver samtidig. Verk som Houses at L'Estaque demonstrerer denne tidlige fasen, og viser en radikal avvik fra konvensjonelle perspektiver og et fokus på den underliggende strukturen til formene.

Innovation Through Fragmentation and Collage

Partnerskapet mellom Braque og Picasso fortsatte å presse grensene for kunstnerisk uttrykk, noe som førte til utviklingen av syntetisk kubisme rundt 1912. Denne fasen så introduksjonen av collage – integreringen av virkelige materialer som avisutklipp og tapetet i maleriene. Denne innovasjonen utfordret den tradisjonelle hierarkiet mellom kunst og skulptur, og uskarpet grensene mellom kunst og liv.

Braques banebrytende bruk av *papier collé* (pasted paper) markerte et betydelig vendepunkt i hans kunstneriske utvikling. Ved å integrere fragmenter av hverdagsgjenstander inn i komposisjonene sine, forstyrret han den illusjonistiske plassen til tradisjonelt maleri og introduserte et nytt nivå med materialitet og tekstur.

Krigen i 1914 brøt ut, og avbrøt denne intense samarbeidet, da Braque ble kalt inn for militærtjeneste. Hans krigserfaringer påvirket dypt hans kunstneriske visjon, noe som førte til at han utforsket mer personlige og lyriske temaer i sitt etterkrigsverk.

Later Years and Enduring Legacy

Etter krigen utviklet Braques stil seg utover de strenge grensene for tidlig kubisme, og integrerte elementer av klassisk komposisjon og en ny interesse for landskap. Mens han beholdt de geometriske innflytelser som hadde definert hans tidligere arbeid, utviklet han en mer nyansert og kontemplativ tilnærming til maleri.

I løpet av hele sin karriere fortsatte Braque å utforske de grunnleggende prinsippene for form, rom og representasjon. Han eksperimenterte med forskjellige materialer og teknikker, og presset grensene for kunstnerisk uttrykk frem til sin død i 1963. Hans innflytelse på etterfølgende generasjoner av kunstnere er ubestridelig, og har formet banen for moderne kunst og inspirert utallige malere, skulptører og collagister.

Influences and Notable Works

  • Influenced By: Henri Matisse, André Derain, Paul Cézanne
  • Key Works: Houses at L'Estaque, The Patience, Violin and Palette, Mandola
  • Impact on Art History: Revolutionized 20th-century art through Cubism; challenged traditional notions of perspective and representation.
Georges Braque

Georges Braque

1882 - 1963 , Frankrike

Kort om kunstneren

  • Artistic Movement Or Style: Kubisme, Fauvisme
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Impressionisme']
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Henri Matisse
    • Pablo Picasso
  • Date Of Birth: 13 mai 1882
  • Date Of Death: 31 aug 1963
  • Full Name: Georges Braque
  • Nationality: Fransk
  • Notable Artworks:
    • Huse ved L'Estaque
    • Tålmodighet
    • Fiolin og palett
  • Place Of Birth: Argenteuil, Frankrike
Utforsk kunstverk organisert etter temaer, stiler og kjennetegn.