Åpne meny
Se i rommet Se i AR Bestill håndmalt reproduksjon Gå til digitalt bilde Del som digitalt kort
Detaljer Studentguide Legg til i favoritter Last ned Liknende objekter Røntgen Lysbildefremvisning Besøksstatistikk

City Sunlight

Edward Hopper’s ‘City Sunlight,’ a poignant 1954 black and white depiction of solitude, captures a woman lost in thought before a window – a classic example of American realism. Discover this evocative artwork and bring its timeless beauty into your space.

Edward Hopper: En mester i amerikansk realisme, fanger ensomhet og byliv med kraftfullt lys & skygge. Oppdag ikoniske malerier som Nighthawks! Kvalitetsreproduksjoner fra ArtsDot.

Kunstverket som vises på denne siden er beskyttet av opphavsretten, noe som betyr at vi ikke har juridisk tillatelse til å lage eller selge identiske reproduksjoner. Denne beskyttelsen håndheves i henhold til internasjonale avtaler som for eksempel Bernerkonvensjonen og av nasjonale lover, inkludert de som er fastsatt i Amerikansk opphavsrettslov – Tittel 17.

Denne metoden er i fullt samsvar med opphavsrettslige regler, da den ikke innebærer kopiering eller duplisering av det beskyttede kunstverket. I stedet er det snakk om en kreativ nytolkning – et nytt maleri som er inspirert av originalen, men ikke identisk med den.

Giclée / Kunsttrykk

Giclée- eller lerretsprint av museumskvalitet med rask produksjon og fleksible valgmuligheter for etterbehandling. ( Bestill håndmalt reproduksjon Gå til digitalt bilde)

Corner sample of the P118B picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Nkr10
Corner sample of the P118H picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Nkr10
Corner sample of the P118W picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Nkr10
Corner sample of the P438Z picture frame: støpt polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Nkr10
Corner sample of the P508JH picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Nkr12
Corner sample of the P508YH picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Nkr12
Corner sample of the P805H picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Nkr10
Corner sample of the P805Z picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Nkr10
Corner sample of the P919BZ picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Nkr10
Corner sample of the P919G picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Nkr10
Corner sample of the P919XJ picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Nkr10
Corner sample of the P959ZH picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Nkr10
Corner sample of the P968JZ picture frame: støpt polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Nkr12
Corner sample of the W106C picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Nkr8
Corner sample of the W218G picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Nkr10
Corner sample of the W218JH picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Nkr8
Corner sample of the W218Y picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Nkr10
Corner sample of the W307PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Nkr10
Corner sample of the W316G picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Nkr10
Corner sample of the W316PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Nkr8
Corner sample of the W316Y picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Nkr10
Corner sample of the W398PJ picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Nkr8
Corner sample of the W4111J picture frame: massivt tre, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Nkr10
Corner sample of the W500HY picture frame: massivt tre, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Nkr15
Corner sample of the W500JH picture frame: massivt tre, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Nkr15
Corner sample of the W692G picture frame: massivt tre, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Nkr12
Corner sample of the W849H picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Nkr8
Corner sample of the W940BG picture frame: massivt tre, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Nkr15
Corner sample of the W953PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Nkr8

Standardformat
tilpasset
CM
INCH

Velg mellom våre forhåndsdefinerte størrelser som bevarer kunstverkets opprinnelige proporsjoner.

bredde
høyde

Skriv inn bredden og høyden du trenger, slik at den passer til din ramme eller vegg. Et trykk kan kun beskjæres, aldri gjøres større enn bildet, så et format med en annen form vil miste en del av motivet. Vi sender deg en digital mockup for godkjenning før vi trykker noe som helst. Bildet som vises på denne siden viser ikke den faktiske beskjæringen — det er kun mockuppen som gjør det.

Verdensomspennende levering () på 2 uker i stedet for standard 4/5 uker. (21 October)

Gratis ekspressfrakt over hele verden
Lerretsduk av høykvalitets lin
Full transportforsikring
Garanti for refusjon av toll og importavgifter
Garantert fargeekthet
100 dagers returrett ved fabrikasjonsfeil
100% pengene tilbake-garanti
Mengderabatt

Totalpris

Nkr 585

City Sunlight

Giclée / Kunsttrykk

Format på reproduksjon

-

Totalpris

Nkr 585

Kort om verket

  • Medium: Painting
  • Year: 1954
  • Notable elements: Solitude, introspection
  • Artistic style: Hopperesque
  • Title: City Sunlight

Edward Hopper's "City Sunlight": A Portrait of Modern Solitude

Edward Hopper’s “City Sunlight,” painted in 1954, is more than just a depiction of a woman seated by a window; it’s a meticulously crafted meditation on the quiet loneliness inherent within the burgeoning urban landscape of mid-20th century America. Measuring 72 x 102 cm, this black and white artwork immediately draws the viewer into a scene brimming with understated emotion – a palpable sense of introspection radiating from the solitary figure at the table.

  • Subject Matter: The painting centers on a woman lost in contemplation, her gaze fixed upon the exterior world visible through the window. This simple subject matter belies the profound psychological depth Hopper achieves.
  • Composition & Technique: Hopper’s mastery of light and shadow is immediately apparent. He employs a stark contrast between illuminated areas – primarily focused on the woman and the table – and deep, enveloping darkness, creating a dramatic effect that heightens the sense of isolation. The careful arrangement of the chairs and the vase adds to the composition's balance while subtly directing the viewer’s eye.

The Hopper Aesthetic: Realism and Psychological Depth

Hopper was a pivotal figure in American art, profoundly influencing generations of artists with his ability to capture not just appearances but also the underlying emotional states of his subjects. His work is characterized by a precise realism combined with an acute awareness of psychological tension. Unlike Impressionists who sought to capture fleeting moments of light and color, Hopper focused on solid forms and sharp lines, creating images that felt both familiar and unsettling. “City Sunlight” exemplifies this approach perfectly – it’s not simply a realistic portrayal of a room; it's a carefully constructed stage for exploring themes of alienation and the human condition.

  • Influence: Hopper’s work was heavily influenced by the rise of modernism, particularly its exploration of urban life and the impact of industrialization on the individual.
  • Key Characteristics: His paintings are often described as “American Realism,” but they transcend mere representation to become powerful statements about identity, loneliness, and the search for meaning in a rapidly changing world.

Symbolism and Emotional Resonance

The woman’s posture – seated with her back slightly turned towards the viewer – immediately establishes a sense of detachment. The window itself acts as a barrier, separating her from the outside world and reinforcing her solitude. The vase on the table, a small domestic object, adds a layer of irony; it suggests an attempt to create order and beauty within this space of isolation. The lack of color further amplifies the mood, evoking a sense of melancholy and timelessness. This painting speaks to a universal human experience – the feeling of being alone even in a crowded city, the quiet moments of reflection that punctuate our lives.

  • Color Palette: The monochrome palette contributes significantly to the artwork's somber mood and emphasizes the interplay of light and shadow.
  • Emotional Impact: “City Sunlight” evokes a powerful sense of nostalgia, melancholy, and perhaps even a touch of unease – emotions that resonate deeply with viewers who recognize themselves in this solitary figure.

A Timeless Masterpiece for Your Collection

This hand-painted reproduction of Edward Hopper’s “City Sunlight” offers an exceptional opportunity to bring a piece of American art history into your home or office. The meticulous detail and masterful technique faithfully recreate the original's emotional impact, making it a stunning addition to any collection. Its size (72 x 102 cm) makes it suitable for a variety of interior design settings, from formal living rooms to contemporary workspaces. Own a piece of art that continues to provoke thought and inspire contemplation – a true testament to Edward Hopper’s enduring legacy.

Spørsmål og svar

Hvilken plassering passer til formatet på "City Sunlight" av Edward Hopper?

Format (Landscape) og anbefalt rom (Dining Room) er de to plasseringsegenskapene som er registrert for "City Sunlight" av Edward Hopper.

Er "City Sunlight" av Edward Hopper i det frie domene?

Opphavsrettslig status for "City Sunlight" av Edward Hopper: verket er fortsatt beskyttet av opphavsrett. Dette avgjør om reproduksjoner av bildet kan lages fritt.

Er "City Sunlight" typisk for det Edward Hopper vanligvis skapte?

Edward Hopper sine tilbakevendende temaer inkluderer modern isolation, light study, american urban loneliness, mood, hopper’s signature style themes, windowed scenes, contemplative mood, recurring solitary human figures; "City Sunlight" fokuserer på solitude, window view, dining room, black and white, woman seated, interior scene, edward hopper.


Kunstnerbiografi

A Solitude Observed: The Life and Art of Edward Hopper

Edward Hopper, et navn uomgitt av stillhet og subtil melankoli som preget amerikansk liv i det 20. århundre, var langt mer enn bare en maler av scener; han var en poet av lys og skygge, en skildrer av moderne isolasjon. Født i Nyack, New York, i 1882, til middelklasse foreldre med nederlandsk arv, ga Hopper sitt tidlige liv et stabilt oppvekstmiljø som pleiet hans kunstneriske innfall. Fra barndomseskisser nøye datert og signert, ble det tydelig at skarpt observasjonsevne og en iboende talent for tegning var sentrale for hans vesen. Selv om han i utgangspunktet ble oppmuntret til å følge en karriere innen kommersiell illustrasjon – et pragmatisk forslag fra foreldrene sine – hadde Hopper’s ambisjoner en tendens mot fin kunst, noe som førte ham til New York School of Art hvor han studerte under William Merritt Chase og Robert Henri. Disse formative årene innlærte ikke bare teknisk ferdighet, men også en verdsettelse av realisme og et engasjement for å skildre verden slik han så den – usminket og ærlig. Ralph Waldo Emersons skrifter resonerte dypt med Hopper, og understreket hans individualisme og skarpe observasjonsevne – kvaliteter som ville bli kjennetegn på hans kunstneriske visjon. Tidlige reiser til Paris introduserte ham for impresjonismen, men Hopper avviste raskt dens flyktige penselstrøk, og skapte en vei unikt for seg selv.

Finding His Voice: Realisme and the American Scene

Hopper’s kunstneriske reise var ikke umiddelbar eller enkel. Han kjempet med å finne sin distinkte stemme, eksperimenterte med forskjellige stiler før han etablerte realismen som ville definere hans karriere. Dette var ikke bare en gjengivelse av virkeligheten; det var en destillasjon av dens essens, fjerning av unødvendige detaljer for å avsløre underliggende følelsesmessige sannheter. Hans malerier begynte å fokusere på hverdagsscener – hus, spisesteder, kontorer, hotellrom – preget av en følelse av stillhet og ofte, ensomhet. Han hadde en ekstraordinær evne til å fange de psykologiske tilstandene til sine motiver, antydende narrativer uten å uttrykke dem eksplisitt. Den nøyaktige gjengivelsen av lys og skygge ble avgjørende – ikke bare som beskrivende elementer, men som følelsesmessige ledetråder, skaper atmosfærer som var både fengslende og ubehagelige. *House by the Railroad* (1925), et tidlig mesterverk, illustrerer dette tilnærmingen – en tilsynelatende enkel komposisjon som utstraler en dyp følelse av isolasjon og mystikk. Hoppers trykkmaking, ofte oversett, gikk parallelt med hans maleri, delte lignende temaer og stilistiske kvaliteter, demonstrerte hans mestring på tvers av medier. Han var ikke interessert i store historiske narrativer eller allegorisk symbolikk; han fokuserte på det vanlige, og hevet det gjennom nøye observasjon og følelsesmessig resonans.

Iconic Visions: Nighthawks and Beyond

Selv om Hoppers karriere utviklet seg gradvis, løftet visse verk ham til allment kjennskap. *Nighthawks* (1942), kanskje hans mest berømte maleri, ble umiddelbart et ikon av amerikansk kultur. Den sene nattens spisestedsbilde, badet i skarpt fluorescerende lys, fanger perfekt den urbane isolasjonen og anonymiteten i det moderne livet. Figurene innenfor er fortapt i sine egne tanker, koblet fra hverandre til tross for nærhet – en hjerteskjærende kommentar til den menneskelige tilstanden. *Gas* (1940), med sin slående fremstilling av en bensinstasjon ved veien, viser Hoppers fascinasjon med det amerikanske landskapet og den voksende bilkulturen. Andre merknadsvrdige verk som *Automat*, *Office in a Small City*, og *Summertime* hver gir unike innsikter i kompleksiteten i det 20. århundres amerikanske samfunn. Disse maleriene var ikke bare skildringer av steder; de var utforskninger av stemning, psykologi og de subtile dramatiske hendelsene som utspiller seg i vanlige omgivelser. Hans kone, *Josephine Nivison Hopper*, spilte en viktig rolle ikke bare som hans livslange følgesvenn, men også som en hyppig modell, bidro betydelig til karakteriseringen av hans kvinnelige figurer.

Themes and Legacy: A Lasting Influence

Flere gjentagende temaer gjennomstrømmer Hoppers verk. Urban isolasjon er kanskje det mest fremtredende – følelsen av ensomhet opplevd av individer til tross for mengder. Han utforsket det amerikanske landskapet, både landsbygda og byen, ofte understreker dets hardhet og tomhet. Hans arbeid dykker ned i psykologisk realisme, undersøker de indre livene til sine motiver med en følelse av sensitivitet som overgår bare representasjon. Det er også en underliggende nostalgi for en enklere fortid, satt opp mot en erkjennelse av kompleksiteten og bekymringene i det moderne livet. Hoppers innflytelse på etterfølgende kunstnere er uomtvistelig. Hans unike stil har inspirert utallige malere, inkludert Pierre Sanford Ross, og fortsetter å resonere med samtidskunstnere som søker å fange essensen av menneskelig erfaring. Hans malerier er fortsatt høyt ettertraktet av samlere og utstilles i store museer over hele verden, og befester dermed hans plass som en sentral figur i amerikansk kunsthistorie. Mer enn bare en kunstner, var Edward Hopper en visuell filosof, og ga dype innsikter i den menneskelige tilstanden gjennom sin mesterskapelige bruk av lys, skygge og komposisjon.
  • Hans arv ligger ikke bare i skjønnheten i hans malerier, men også i deres vedvarende evne til å vekke tanken, utløse følelser og minne oss om den stille ensomhet som ofte definerer våre liv.
  • Hoppers arbeid fortsetter å fange oppmerksomheten fordi det taler til universelle temaer om ensomhet, isolasjon og søken etter mening i en raskt skiftende verden.
  • Hans malerier har blitt ikoniske representasjoner av amerikansk kultur, ofte brukt til å symbolisere bekymringene og ambisjonene til det 20. århundre – og utover.
  • Hoppers estetikk har hatt en dyptgripende innflytelse på filmskapere (som Alfred Hitchcock) og forfattere, og inspirert utallige verk som utforsker lignende temaer om isolasjon og psykologisk spenning.
Edward Hopper

Edward Hopper

1931 - 1967 , USA

Kort om kunstneren

  • Artistic Movement Or Style: Realisme
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Pierre Ross']
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • William Chase
    • Robert Henri
  • Date Of Birth: 22. juli 1882
  • Date Of Death: 15. mai 1967
  • Full Name: Edward Hopper
  • Nationality: Amerikansk
  • Notable Artworks:
    • Nighthawks
    • House by the Railroad
    • Gas
  • Place Of Birth: Nyack, USA
Utforsk kunstverk organisert etter temaer, stiler og kjennetegn.