Menu
Bekijk op ware grootte Bekijk in AR Koop handgeschilderd kunstwerk Schakel over naar digitale afbeeldingen Verstuur
Details bekijken Gids voor studentenkunstwerken Toevoegen aan favorieten Download Vergelijkbare items Röntgenonderzoek Diavoorstelling Statistieken

A Bird Passing through a Cloud

Georges Braque’s ‘A Bird Passing through a Cloud’ (1957) is a captivating lithograph showcasing Cubist & Art Deco influences. Explore the bird's flight through a dreamy, expressive cloudscape – a timeless masterpiece.

Georges Braque (1882-1963): Pionier van het kubisme & fauvisme. Ontdek zijn baanbrekende kunst, van 'Houses at L'Estaque' tot indrukwekkende collages. Een meester van de moderne kunst!

De kunstwerken die op deze pagina worden weergegeven, zijn beschermd door de auteursrechtwetgeving, wat betekent dat het ons wettelijk niet is toegestaan om identieke reproducties te maken of te verkopen. Deze bescherming wordt gehandhaafd onder internationale overeenkomsten zoals de Conventie van Bern en door nationale wetgeving, waaronder de bepalingen van de Amerikaanse auteurswet - Titel 17. Alle rechten voorbehouden. Reproduceren of distribueren van afbeeldingen is niet toegestaan zonder uitdrukkelijke schriftelijke toestemming van WahooArt.com en de rechthebbenden.

Deze methode voldoet volledig aan de auteursrechtwetgeving, omdat het niet gaat om het kopiëren of dupliceren van het beschermde kunstwerk. In plaats daarvan is er sprake van een creatieve herinterpretatie — een nieuw schilderij dat door het origineel wordt geïnspireerd, maar er niet identiek aan is.

Giclée / Kunstafdrukken

Giclée- of canvasafdruk van museumkwaliteit met een snelle productie en flexibele afwerkingsmogelijkheden. ( Koop handgeschilderd kunstwerk Schakel over naar digitale afbeeldingen)

Corner sample of the P118B picture frame: gegoten polystyreen, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: gegoten polystyreen, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: gegoten polystyreen, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: gegoten polystyreen, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: gegoten polystyreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: gegoten polystyreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: gegoten polystyreen, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: gegoten polystyreen, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: gegoten polystyreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: gegoten polystyreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: gegoten polystyreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: gegoten polystyreen, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: gegoten polystyreen, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: massief hout, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: massief hout, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: massief hout, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: massief hout, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: massief hout, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: massief hout, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: massief hout, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: massief hout, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: massief hout, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: massief hout, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: massief hout, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: massief hout, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: massief hout, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: massief hout, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: massief hout, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: massief hout, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Standaardformaat
op maat gemaakt
CM
INCH

Kies uit onze vooraf ingestelde maten die overeenkomen met de originele verhoudingen van het kunstwerk.

breedte
hoogte

Voer de breedte en de hoogte in die u nodig heeft, passend bij uw lijst of uw muur. Een afdruk kan alleen worden ingekort, nooit groter worden gemaakt dan het origineel, waardoor een formaat met een andere verhouding een deel van de afbeelding verliest. Wij sturen u een digitaal mockup ter goedkeuring voordat we iets drukken. De afbeelding op deze pagina toont niet de werkelijke uitsnede — dit is alleen te zien op het mockup.

Wereldwijde levering () binnen 2 weken in plaats van de standaard 4/5 weken. (24 oktober)

Gratis wereldwijde expressverzending
Hoogwaardig linnen canvas
Volledige verzendverzekering
Garantie op terugbetaling van invoerrechten
Garantie op exacte kleurweergave
Retourbeleid van 100 dagen (alleen bij defecten)
100% Geld-terug-garantie
Korting bij meerdere afnames

Totaalprijs

€ 55

A Bird Passing through a Cloud

Giclée / Kunstafdrukken

Formaat reproductie

-

Totaalprijs

€ 55

Belangrijkste kenmerken

  • Notable Elements: Stylized bird, cloud shapes
  • Medium: Lithograph
  • Location: Maeght Foundation
  • Dimensions: 49 x 31 cm
  • Title: A Bird Passing Through a Cloud
  • Year: 1957

Kunstquiz

Er is slechts één goed antwoord op elke vraag.

Vraag 1:
What artistic movement is most strongly associated with Georges Braque’s ‘A Bird Passing through a Cloud’?
Vraag 2:
The lithograph depicts a bird with what distinctive feature?
Vraag 3:
What does the cloudy background in ‘A Bird Passing through a Cloud’ primarily contribute to?
Vraag 4:
In what year was Georges Braque’s ‘A Bird Passing through a Cloud’ created?
Vraag 5:
The artwork is primarily a lithograph, suggesting which of the following about its production?

Georges Braque’s Evocative Flight: “A Bird Passing Through a Cloud”

Georges Braque's "A Bird Passing Through a Cloud," painted in 1957, is more than just a depiction of avian flight; it’s a distilled essence of Cubist principles translated into a powerfully emotive landscape. This lithograph, measuring a modest 49 x 31 cm, encapsulates the artist’s ongoing exploration of form, space, and the fleeting nature of perception – hallmarks that cemented his place as a pivotal figure in modern art. The work immediately draws the eye with its bold contrasts: a vibrant blue bird slicing through a hazy expanse of grey and white clouds. It's a scene both familiar and profoundly unsettling, capturing a moment of transient beauty against an ambiguous backdrop.

  • Cubist Roots & Artistic Evolution: Braque’s journey began in Argenteuil, France, where his upbringing instilled a deep appreciation for craftsmanship – a legacy that informed his early work. However, he quickly moved beyond mere technical skill, embracing the radical experimentation of Cubism alongside Pablo Picasso. “A Bird Passing Through a Cloud” demonstrates this evolution; while retaining elements of Cubist fragmentation—the bird’s form is broken down into geometric shapes and viewed from multiple perspectives simultaneously—it moves towards a more atmospheric and expressive style than some of his earlier, rigorously analytical works.
  • Lithograph Technique: The choice of lithography as the medium is significant. Lithographs offer a unique blend of precision and spontaneity, allowing for detailed rendering while retaining an inherent sense of fluidity. Braque masterfully utilizes this technique to create a layered effect, with the bird appearing almost suspended within the cloudscape, conveying a feeling of movement and ethereal lightness.

Decoding Symbolism & Emotional Resonance

The symbolism embedded within “A Bird Passing Through a Cloud” is rich and open to interpretation. The bird itself is a potent symbol of freedom, aspiration, and perhaps even vulnerability – a creature navigating an uncertain space. Its bright blue hue suggests hope and vitality, while the white stripe on its wing could represent purity or a fleeting moment of clarity. The cloudy background isn’t merely a backdrop; it embodies ambiguity, transition, and the challenges inherent in pursuing one's goals. The lack of a defined horizon line further contributes to this sense of disorientation, mirroring the complexities of life itself.

Notably, Braque was deeply influenced by the natural world throughout his career. His depictions of landscapes, particularly those featuring birds, often served as metaphors for human experience – exploring themes of movement, transformation, and the relationship between the individual and the environment. This particular piece resonates with a sense of quiet contemplation, inviting the viewer to consider their own journeys through life’s uncertainties.

A Window into the 1950s & Artistic Context

Created in 1957, “A Bird Passing Through a Cloud” reflects the evolving artistic landscape of mid-century Europe. Following the devastation of World War II, artists were grappling with questions of identity, memory, and the role of art in a rapidly changing world. Braque’s work during this period demonstrates a shift towards greater abstraction and emotional expression, while still retaining a connection to his Cubist roots. The artwork was produced as part of the “L’Atelier Mourlot” exhibition, a significant event showcasing contemporary graphic art, further solidifying Braque's position within the broader artistic community.

The work’s inclusion in the Maeght Foundation collection—a renowned center for modern and contemporary art—underscores its importance as a key example of Braque’s mature style. It stands as a testament to his enduring legacy as one of the most influential artists of the 20th century, continuing to inspire viewers with its evocative imagery and profound insights into the human condition.

Bringing “A Bird Passing Through a Cloud” Home

ArtsDot offers meticulously crafted hand-painted reproductions of Georges Braque’s "A Bird Passing Through a Cloud," allowing you to experience this iconic artwork in stunning detail. Whether for your living room, study, or gallery space, our reproductions capture the essence of Braque's artistic vision with exceptional fidelity. Consider the interplay of color, texture, and form – elements that define this captivating masterpiece. Invest in a ArtsDot reproduction and bring a touch of modern art history into your world.

Vragen & Antwoorden

Is "A Bird Passing through a Cloud" vrij van auteursrecht?

Wat betreft het auteursrecht valt "A Bird Passing through a Cloud" onder nog steeds auteursrechtelijk beschermd.

Hoe oud was Georges Braque bij het creëren van "A Bird Passing through a Cloud" in 1957?

Georges Braque maakte "A Bird Passing through a Cloud" op 75-jarige leeftijd. De kunstenaar werd geboren in 1882 en het werk dateert uit 1957.

Hoe verhouden de kleuren van "A Bird Passing through a Cloud" zich tot elkaar?

"A Bird Passing through a Cloud" door Georges Braque vertoont een Strong Color Unity kleurharmonie.


Biografie van de kunstenaar

Early Life and Artistic Foundations

Georges Braque, geboren in Argenteuil, Frankrijk, in 1882, begon een pad die diep verweven was met het evoluerende landschap van moderne kunst. Zijn opvoeding binnen een familie van huismeubelmakkers en -afwerkingen stelde hem niet alleen in staat tot technische meesterschap van materialen, maar ook tot een vroeg begrip voor vorm en structuur. Hoewel hij aanvankelijk volgde in zijn vader’s voetsporen, leidde Braque's inherente artistieke neigingen al snel tot formele opleiding aan de École des Beaux-Arts in Le Havre, waarmee hij begon aan zijn reis om een van de meest invloedrijke schilders van de 20e eeuw te worden. Deze basis—een combinatie van praktisch vakmanschap en academische studie—zou cruciaal blijken te zijn wanneer hij later traditionele artistieke conventies ontbond en herinterpreteerde.

Verhuisd naar Parijs in 1902, bleef Braque zijn studies voortzetten aan de Académie Humbert, waarbij hij zich onderdompelde in het levendige kunstenaarsmilieu van de stad. Daar ontmoette hij kunstenaars zoals Marie Laurencin en Francis Picabia, waardoor hij connecties vormde die zijn vroege ontwikkeling zouden beïnvloeden. Zijn eerste werken weerspiegelden de invloed van Impressionisme en Post-Impressionisme, maar een cruciale ontmoeting met de felle kleuren en expressieve vrijheid van Fauvisme in 1905 ontketende een nieuwe richting in zijn artistieke exploratie.

De Omarming van Fauvisme en het Ontstaan van Cubisme

Braque's adoptie van Fauvist principes— gekenmerkt door intense, niet-realistische kleuren en emotionele expressie—wordt levendig verbeeld in schilderijen zoals The Patience. Deze periode zag hem werken met kunstenaars als Henri Matisse en André Derain, waarbij ze experimenteerden met levendige paletten en gestroomlijnde vormen. Echter, Braque's betrokkenheid bij Fauvisme was niet alleen imitatie; hij infuseerde het met een unieke gevoeligheid, temperde de beweging’s ongebreidelde uitbarsting met een meer ingetogen en analytische benadering.

Een keerpunt kwam in 1907, toen hij werd blootgesteld aan de retrospectieve expositie van het werk van Paul Cézanne. Cézanne's nadruk op geometrische vormen en meerdere perspectieven had een diepe impact op Braque, waardoor de weg vrijkwam voor zijn baanbrekende samenwerking met Pablo Picasso. Vanaf 1908 begonnen deze twee artistieke titanen een periode van intens intellectueel uitwisselen die de geboorte gaf aan Cubisme—een revolutionaire beweging die traditionele concepties van representatie verstoorde.

Samen ontwikkelden Braque en Picasso Analytisch Cubisme, waarbij objecten werden ontbonden in fragmentarische geometrische vormen en vanuit meerdere perspectieven tegelijkertijd werden gepresenteerd. Schilderijen zoals Houses at L'Estaque tonen deze vroege fase, die een radicale afwijking van conventioneel perspectief en een focus op de onderliggende structuur van vormen laat zien.

Innovatie door Fragmentatie en Collage

De partnerschap tussen Braque en Picasso ging echter door met het uitbreiden van de grenzen van artistieke expressie, wat leidde tot de ontwikkeling van Synthetisch Cubisme rond 1912. Deze fase zag de introductie van collage—het integreren van real-world materialen zoals krantenknipsels, wallpaper en stof in schilderijen. Deze innovatie daagde de traditionele hiërarchie tussen schilderkunst en beeldhouwkunst uit, waardoor de lijnen tussen kunst en leven vervaagd werden.

Braque's pioniersgebruik van *papier collé* (geplakt papier) markeerde een significante verschuiving in zijn artistieke evolutie. Door fragmenten van alledaagse objecten in zijn composities te integreren, verstoorde hij de illusievolle ruimte van traditionele schilderkunst en introduceerde hij een nieuw niveau van materialiteit en textuur. Deze techniek breidde niet alleen de formele mogelijkheden van kunst uit, maar weerspiegelde ook een groeiend belang voor de relatie tussen representatie en realiteit.

Later Jaren en Erfgoed

Na de oorlog evolueerde Braque's stijl verder dan de strikte grenzen van Cubisme, waarbij elementen van klassieke compositie werden opgenomen en een hernieuwde interesse werd gewekt voor stillevens. Hoewel hij de geometrische invloeden behield die zijn vroege werk hadden gedefinieerd, ontwikkelde hij een meer genuanceerde en contemplatieve benadering van schilderen. Zijn latere landschappen en interieurs worden gekenmerkt door hun serene sfeer en subtiele harmonieën van kleur.

Door zijn hele carrière bleef Braque toegewijd aan het verkennen van de fundamentele principes van vorm, ruimte en representatie. Hij experimenteerde voortdurend met verschillende materialen en technieken, waardoor de grenzen van artistieke expressie werden verlegd tot zijn dood in 1963. Zijn invloed op latere generaties kunstenaars is onbetaalbaar, waardoor de loop van moderne kunst werd gevormd en talloze schilders, beeldhouwers en collagisten inspireerde.

Braque's nalatenschap strekt zich verder uit dan zijn individuele werken; hij veranderde fundamenteel ons begrip van hoe we de wereld om ons heen waarnemen en representeren. Zijn partnerschap met Picasso, gecombineerd met zijn eigen unieke artistieke visie, zette hem op een vaste plaats in de kunstgeschiedenis—een meester die durfde conventies uit te dagen en de mogelijkheden van schilderkunst opnieuw te definiëren.

Invloeden en Bekende Werken

  • Invloedrijke personen: Henri Matisse, André Derain, Paul Cézanne
  • Belangrijk werk: Houses at L'Estaque, The Patience, Violin and Palette, Mandola
  • Impact op de kunstgeschiedenis: Revolutioneerde de 20e-eeuwse kunst door Cubisme; daagde traditionele concepties van perspectief en representatie uit.
Georges Braque

Georges Braque

1882 - 1963 , Frankrijk

Snelle feiten

  • Artistic Movement Or Style: Cubisme, Fauvisme
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Picasso
    • Modern Kunst
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Matisse
    • Derain
    • Cézanne
  • Date Of Birth: 13 mei 1882
  • Date Of Death: 31 augustus 1963
  • Full Name: Georges Braque
  • Nationality: Frans
  • Notable Artworks:
    • Houses L'Estaque
    • Patience
    • Violin Palette
  • Place Of Birth: Argenteuil, Frankrijk
Ontdek kunstwerken georganiseerd op thema, stijl en kenmerk.