Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Gian Lorenzo Bernini sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Gian Lorenzo Bernini pähkinänkuoressa
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana The Louvre, East Façade (study for the First Project) oli Gian Lorenzo Bernini näyttävimmät teos ArtsDot.com-palvelussa: 900 katselukertaa, mikä vastaa 5% artistin teosten kaikista katselukerroista. Sitä seuraavat Proserpinan sieistäminen (takapuolelta) ja Apollo and Daphne. Yhteensä Gian Lorenzo Bernini sai 18 500 käyntikertaa: 4 800 artistin sivulla ja 13 700 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus kasvaa: käynnit nousivat 235% välillä Elo 2026–Syy 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 10 400. Tietoja taiteilijasta Gian Lorenzo Bernini luetaan espanja (17%), englanti (13%) ja japani (13%)-kielillä. Ihmiset selaavat tietokoneet (61%), puhelimet (34%) ja tabletit (5%). Kävijät suosivat tyyliä Lausunto (Kontrasti): 63% käynneistä kohdistui tällaisiin teoksiin, jotka muodostavat 54% taiteilijan valikoimasta.
Tarkastelluimmat 10 Gian Lorenzo Bernini -teosta
Nämä ovat ArtsDot.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana eniten avattuja Gian Lorenzo Bernini -teoksia (10 kpl), järjestettynä eniten katselluista ensin.
Kuinka monta ihmistä vierailee Gian Lorenzo Bernini -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Katso luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
300
400
Hei 2026
500
9 900
Elo 2026
400
1 300
Syy 2026
3 600
2 100
Kuinka usein Gian Lorenzo Bernini -taiteilijan teoksia katsotaan?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkä tyyppisiä teoksia Gian Lorenzo Bernini vierailijat valitsevat?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Katso luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Dramaattinen
76,2%
76,1%
Elegantti
9,5%
12,0%
Klassinen
4,8%
7,7%
Levollinen
9,5%
4,3%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaikuttava
38,1%
30,8%
Melankolinen
23,8%
29,1%
Pohtiva
14,3%
20,5%
Dramaattinen
9,5%
9,4%
Salaperäinen
4,8%
5,1%
Toiveikas
0,0%
3,4%
Rauhallinen
4,8%
0,0%
Romanttinen
0,0%
0,9%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
12,0%
9,0%
Pehmeä varjo
42,0%
39,2%
Pehmeä valoisuus
28,0%
33,1%
Kirkas tasapaino
8,0%
10,2%
Valoisa
10,0%
8,4%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
56,0%
53,6%
Hienovaraiset värit
18,0%
19,3%
Tasapainoisen pehmeä
18,0%
22,3%
Selkeä värikylläisyys
8,0%
4,8%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
61,1%
68,8%
Neutraalit sävyt
25,0%
18,1%
Tumma
11,1%
6,9%
Pastellisävyt
2,8%
6,2%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
54,0%
52,4%
Tasapainoinen
40,0%
45,2%
Voimakas
6,0%
2,4%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
8,0%
9,0%
Pehmeä
6,0%
7,8%
Tasapainoinen
16,0%
9,0%
Voimakas
16,0%
11,5%
Lausunto
54,0%
62,6%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
12,0%
12,0%
Pehmeästi sekoitettu paletti
10,0%
4,8%
Tasapainoinen harmonia
18,0%
12,0%
Vahva väriyhtenäisyys
36,0%
41,6%
Yhtenäinen väripaletti
24,0%
29,5%
Mitä Gian Lorenzo Bernini -teoksia katsotaan eniten kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Katso luvut
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
David (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
200
Self-Portrait as a Young Man
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
Paul V
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Tomb of Pope Alexander (Chi…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Daniel and the Lion
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Aeneas, Anchises, and Ascan…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
David with the Head of Goli…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Baldacchino
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Pope Urban VIII
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Self-Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Mitä laitteita Gian Lorenzo Bernini -taiteilijan vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Katso luvut
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
11 300
61,1%
puhelimet
6 300
34,1%
tabletit
900
4,9%
Mitä kieliä Gian Lorenzo Berniniin vierailijat käyttävät?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Katso luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
espanja
800
17,4%
englanti
600
13,0%
japani
600
13,0%
bulgaria
400
8,7%
saksa
400
8,7%
liettua
400
8,7%
turkki
400
8,7%
italia
200
4,3%
serbia
200
4,3%
suomi
100
2,2%
Kuinka monta käyntiä Gian Lorenzo Bernini saa päivittäin ja mitä seuraavaksi?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Katso luvut
Päivä
Käynnit
la 26 Syy
300
su 27 Syy
1 300
ma 28 Syy
400
ti 29 Syy
700
ke 30 Syy
700
to 1 Lok
100
pe 2 Lok
900
la 3 Lok
1 000
su 4 Lok
300
ma 5 Lok
1 000
ti 6 Lok
800
ke 7 Lok
500
to 8 Lok
800
pe 9 Lok
500
la 10 Lok
600
su 11 Lok
600
ma 12 Lok
700
ti 13 Lok
400
ke 14 Lok
900
to 15 Lok
700
pe 16 Lok
200
la 17 Lok (ennuste)
600
su 18 Lok (ennuste)
700
ma 19 Lok (ennuste)
600
ti 20 Lok (ennuste)
600
ke 21 Lok (ennuste)
600
to 22 Lok (ennuste)
500
pe 23 Lok (ennuste)
500
la 24 Lok (ennuste)
500
su 25 Lok (ennuste)
600
ma 26 Lok (ennuste)
600
ti 27 Lok (ennuste)
500
ke 28 Lok (ennuste)
600
to 29 Lok (ennuste)
500
pe 30 Lok (ennuste)
500
la 31 Lok (ennuste)
500
su 1 Mar (ennuste)
600
ma 2 Mar (ennuste)
600
ti 3 Mar (ennuste)
500
ke 4 Mar (ennuste)
600
to 5 Mar (ennuste)
500
pe 6 Mar (ennuste)
500
Kysymyksiä artistista Gian Lorenzo Bernini palvelussa ArtsDot.com
Mitkä Gian Lorenzo Bernini teokset ovat suosituimpia?
The Louvre, East Façade (study for the First Project) on suosituin teos 900 vierailulla (5% kaikista Gian Lorenzo Bernini -teosten näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuinta teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Gian Lorenzo Bernini -taiteilijaa sivustolla ArtsDot.com?
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Gian Lorenzo Bernini sai yhteensä 18 500 käyntikertaa: 4 800 taiteilijan sivulla ja 13 700 yksittäisten teosten sivuilla.
Millä laitteilla Gian Lorenzo Bernini -taiteilijan vierailijat selaavat?
Pääasiassa laitteella tietokoneet (61%), puhelimet (34%) ja tabletit (5%): 61% vierailuista tulee laitteesta tietokoneet.
Millä kielillä ihmiset lukevat tietoa artistista Gian Lorenzo Bernini?
Käytetyimmät kielet ovat espanja (17%), englanti (13%) ja japani (13%). Suosituin kieli on espanja, jonka osuus vierailijoista on 17%.
Minkä tyyppisistä teoksista Gian Lorenzo Bernini -taiteilijan vierailijat pitävät?
He suosivat Lausunto (Kontrasti): 63% käynneistä, kun taas taiteilijan luettelosta 54%.