Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Yeend King på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Yeend King: tallene på få linjer
Lathkill Dale, Derbyshire er stjernen: 200 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 10% af alle visninger af Yeend King. Næste er Curraghs, Ballaterson Near Ballaugh og Market Morning. Samlet set giver kunstnersiden (600 besøg) og værkerne (1.800 besøg) i alt 2.400 besøg. Interessen faldt med 33% mellem Sept 2026 og Okt 2026. Bedste måned: Jul 2026 (1.600 besøg). Besøgene favoriserer Neutrale nuancer (Farvepalette), med 46% af besøgene mod 33% af kataloget.
Yeend King: 10 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Yeend King.
-
1
Lathkill Dale, Derbyshire
200 besøg · 10,5%
-
2
Curraghs, Ballaterson Near Ballaugh
200 besøg · 10,5%
-
3
Market Morning
100 besøg · 5,3%
-
4
Three Score Years And Ten
100 besøg · 5,3%
-
5
Girls Herding Geese
100 besøg · 5,3%
-
6
Pastoral Landscape
100 besøg · 5,3%
-
7
Friendly neighbors
100 besøg · 5,3%
-
8
A Cottage Garden, Braemar
100 besøg · 5,3%
-
9
The Mill Stream
100 besøg · 5,3%
-
10
Ferry At Clifton
100 besøg · 5,3%
Hvornår besøger folk Yeend King-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 200 |
| Jul 2026 | 300 | 1.300 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sept 2026 | 100 | 200 |
| Okt 2026 | 200 | 0 |
Hvornår bliver værkerne fra Yeend King vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Yeend King, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 8,0% | 5,3% |
| Blød skygge | 28,0% | 31,6% |
| Blød lysstyrke | 48,0% | 47,4% |
| Lysende balance | 16,0% | 15,8% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 6,0% | 10,5% |
| Dæmpet farvemætning | 32,0% | 26,3% |
| Afbalanceret blød | 48,0% | 57,9% |
| Tydelig farveintensitet | 14,0% | 5,3% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 47,2% | 46,2% |
| Neutrale nuancer | 33,3% | 46,2% |
| Mørke toner | 16,7% | 7,7% |
| Naturtema | 2,8% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 12,0% | 10,5% |
| Afbalanceret | 74,0% | 84,2% |
| Levende og mættet | 14,0% | 5,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 15,8% |
| Blid | 8,0% | 5,3% |
| Balanceret | 12,0% | 10,5% |
| Kraftig kontrast | 24,0% | 15,8% |
| Udsagn | 52,0% | 52,6% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 8,0% | 5,3% |
| Blødt blandet palet | 6,0% | 10,5% |
| Balanceret harmoni | 6,0% | 5,3% |
| Stærk farveenhed | 50,0% | 52,6% |
| Sammenhængende palette | 30,0% | 26,3% |
Hvad er de mest populære værker af Yeend King, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Early Autumn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| A Cottage Garden, Braemar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| By A Water Mill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Road to the Common | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The curious geese | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Stick Gatherers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Poet And Peasant | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Ballaterson | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| In the Fields | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Curraghs, Ballaterson Near… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler Yeend Kings publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 33,3% |
| spansk | 100 | 33,3% |
| svensk | 100 | 33,3% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Yeend King i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 100 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 100 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 100 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 200 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 100 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 100 |
| søn 8 Nov (forventet) | 100 |
| man 9 Nov (forventet) | 100 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 100 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 100 |
| søn 15 Nov (forventet) | 100 |
| man 16 Nov (forventet) | 100 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 100 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 100 |
| søn 22 Nov (forventet) | 200 |
| man 23 Nov (forventet) | 100 |
Hvad folk spørger om Yeend King
Hvilke værker af Yeend King bliver der åbnet mest for?
- Lathkill Dale, Derbyshire først med 200 besøg eller 10% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Yeend King på ArtsDot.com?
- 2.400 besøg på tolv måneder: 600 til kunstnersiden og 1.800 til dens værker.
Hvilke værker af Yeend King passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Neutrale nuancer (Farvepalette) udgør 46% af de besøg, selvom de kun udgør 33% af kataloget.