Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for William Mouncey på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
William Mouncey: tallene på få linjer
Landscape er stjernen: 500 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 26% af alle visninger af William Mouncey. Næste er Wooded Landscape, Kirkcudbright og Kirkcudbright Harbour. Samlet set giver kunstnersiden (400 besøg) og værkerne (1.800 besøg) i alt 2.200 besøg. Bedste måned: Jul 2026 (1.100 besøg). Besøgene favoriserer Mørke toner (Farvepalette), med 80% af besøgene mod 40% af kataloget.
William Mouncey: 10 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af William Mouncey.
-
1
Landscape
500 besøg · 26,3%
-
2
Wooded Landscape, Kirkcudbright
300 besøg · 15,8%
-
3
Kirkcudbright Harbour
300 besøg · 15,8%
-
4
In a Galloway Wood
200 besøg · 10,5%
-
5
Carting Timber, 1888
100 besøg · 5,3%
-
6
Gypsy Encampment
100 besøg · 5,3%
-
7
Autumn in Galloway
100 besøg · 5,3%
-
8
Autumn in the Woods
100 besøg · 5,3%
-
9
Thames River
100 besøg · 5,3%
-
10
Landscape
100 besøg · 5,3%
Hvornår besøger folk William Mouncey-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 800 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 1.000 |
Hvornår bliver værkerne fra William Mouncey vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos William Mouncey, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 19,1% | 5,3% |
| Blød skygge | 33,3% | 26,3% |
| Blød lysstyrke | 42,9% | 63,2% |
| Lysende balance | 4,8% | 5,3% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 14,3% | 15,8% |
| Dæmpet farvemætning | 23,8% | 5,3% |
| Afbalanceret blød | 33,3% | 42,1% |
| Tydelig farveintensitet | 28,6% | 36,8% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørke toner | 40,0% | 80,0% |
| Jordagtig | 53,3% | 13,3% |
| Neutrale nuancer | 6,7% | 6,7% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 19,1% | 5,3% |
| Afbalanceret | 57,1% | 36,8% |
| Levende og mættet | 23,8% | 57,9% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 14,3% | 0,0% |
| Balanceret | 23,8% | 26,3% |
| Kraftig kontrast | 14,3% | 15,8% |
| Udsagn | 47,6% | 57,9% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 4,8% | 15,8% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 9,5% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 23,8% | 5,3% |
| Sammenhængende palette | 61,9% | 79,0% |
Hvad er de mest populære værker af William Mouncey, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Carting Timber | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Robert Christal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Woodland Glade | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Kirkcudbrightshire Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kirkcudbright Harbour | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 |
| Gypsy Encampment | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kirkcudbright Harbour | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Old Kirkcudbright Pier | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Autumn Trees | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler William Mounceys publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos William Mouncey i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 100 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
| lør 28 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om William Mouncey
Hvilke værker af William Mouncey bliver der åbnet mest for?
- Landscape først med 500 besøg eller 26% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for William Mouncey på ArtsDot.com?
- 2.200 besøg på tolv måneder: 400 til kunstnersiden og 1.800 til dens værker.
Hvilke værker af William Mouncey passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Mørke toner (Farvepalette) udgør 80% af de besøg, selvom de kun udgør 40% af kataloget.