William Bouguereau Popularitet og besøgsstatistikker

1825 – 1905

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for William Bouguereau på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

William Bouguereau i overblik

I løbet af de sidste tolv måneder var Song of the Angels det mest viste værk af William Bouguereau på ArtsDot.com: 3.100 visninger, hvilket udgør 5% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af The Birth of Venus - William-Adolphe Bouguereau og Nymphes et satyre (also known as Nymphs and Saytr). I alt var der 61.300 besøg hos William Bouguereau: 3.200 på kunstnerens side og 58.100 på siderne for de enkelte værker. Interessen er faldet en smule: antallet af besøg faldt med 9% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 38.100 besøg. Folk browser på enheder (71%), telefoner (27%) og tablets (2%). Besøgende har en præference for Romantisk (Stemning): 29% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 14% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste værker af William Bouguereau

Dette er de 10 værker af William Bouguereau, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.

  1. Song of the Angels 1 Song of the Angels, 1881 3.100 besøg · 4,8%
  2. The Birth of Venus - William-Adolphe Bouguereau 2 The Birth of Venus - William-Adolphe Bouguereau, 2026 2.700 besøg · 4,2%
  3. Nymphes et satyre (also known as Nymphs and Saytr) 3 Nymphes et satyre (also known as Nymphs and Saytr), 1873 2.500 besøg · 3,9%
  4. Christ Meeting His Mother on the Way to Calvary 4 Christ Meeting His Mother on the Way to Calvary 2.500 besøg · 3,9%
  5. Dante and Virgil 5 Dante and Virgil, 1850 2.300 besøg · 3,5%
  6. The Birth of Venus 6 The Birth of Venus 2.000 besøg · 3,1%
  7. Væven 7 Væven, 1896 1.900 besøg · 2,9%
  8. The Nymphaeum 8 The Nymphaeum 1.900 besøg · 2,9%
  9. A Soul Brought to Heaven 9 A Soul Brought to Heaven, 1878 1.800 besøg · 2,8%
  10. Child at Bath 10 Child at Bath, 1886 1.700 besøg · 2,6%

Hvor mange besøger William Bouguereau-siden hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20261001.000
Jul 20261.50036.600
Aug 20261.20010.400
Sept 202640010.100

Hvor ofte bliver værkerne af William Bouguereau vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af William Bouguereau bliver set mest, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Væven0000000006000700
Biblis000000000700500300
Flora and Zephyr000000000200100100
Dante and Virgil0000000008000100
Dante and Virgil0000000001.0001.000200
The Nut Gatherers00000000020000
Dante and Virgil000000000000
Dante and Virgil000000000000
The Birth of Venus00000000000900
Nymphes et satyre (also kno…0000000001.800400100

Hvilke enheder bruger de besøgende hos William Bouguereau?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder43.30070,6%
telefoner16.60027,1%
tablets1.4002,3%

Hvilke sprog bruger de besøgende hos William Bouguereau?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
engelsk90032,1%
tysk60021,4%
italiensk30010,7%
portugisisk2007,1%
russisk2007,1%
arabisk1003,6%
dansk1003,6%
spansk1003,6%
estisk1003,6%
fransk1003,6%

Hvor mange besøg får William Bouguereau hver dag, og hvad er det næste skridt?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
lør 26 Sept200
søn 27 Sept0
man 28 Sept900
tir 29 Sept400
ons 30 Sept500
tor 1 Okt800
fre 2 Okt1.100
lør 3 Okt800
søn 4 Okt300
man 5 Okt500
tir 6 Okt400
ons 7 Okt1.000
tor 8 Okt500
fre 9 Okt600
lør 10 Okt700
søn 11 Okt500
man 12 Okt3.300
tir 13 Okt500
ons 14 Okt800
tor 15 Okt1.800
fre 16 Okt700
lør 17 Okt (forventet)1.100
søn 18 Okt (forventet)500
man 19 Okt (forventet)2.900
tir 20 Okt (forventet)800
ons 21 Okt (forventet)1.400
tor 22 Okt (forventet)1.900
fre 23 Okt (forventet)1.500
lør 24 Okt (forventet)1.200
søn 25 Okt (forventet)600
man 26 Okt (forventet)3.400
tir 27 Okt (forventet)900
ons 28 Okt (forventet)1.700
tor 29 Okt (forventet)2.200
fre 30 Okt (forventet)1.700
lør 31 Okt (forventet)1.400
søn 1 Nov (forventet)600
man 2 Nov (forventet)3.800
tir 3 Nov (forventet)1.000
ons 4 Nov (forventet)1.800
tor 5 Nov (forventet)2.500
fre 6 Nov (forventet)1.900

Spørgsmål om William Bouguereau på ArtsDot.com

Hvilke værker af William Bouguereau er de mest populære?

Song of the Angels er det mest populære værk med 3.100 visninger (5% af alle visninger af William Bouguereau). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på William Bouguereau på ArtsDot.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har William Bouguereau fået 61.300 besøg: 3.200 på kunstnerprofilen og 58.100 på siderne for de enkelte værker.

Hvilke enheder bruger de besøgende på William Bouguereau til at browse?

Primært på enheder (71%), telefoner (27%) og tablets (2%): 71% af besøgene kommer fra enheder.

Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos William Bouguereau?

De foretrækker Romantisk (Stemning): 29% af besøgene, mod 14% af kunstnerens katalog.