Willem De Kooning Besøgsstatistikker og mest sete værker

1904 – 1997

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Willem De Kooning på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Den korte version for Willem De Kooning

Folk åbner Willem de Kooning oftere end noget andet værk af Willem De Kooning: 11.800 besøg i løbet af tolv måneder, eller 37% af alt hvad der er blevet vist. Udgravning og Woman V, 1952-53 (oil ^ charcoal on canvas) fuldender podiet. Willem De Kooning fik i alt 38.700 besøg, heraf 21.000 på kunstnersiden og 17.700 på tværs af værkerne. Trenden er svagt faldende: 12% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 16.100 besøg. Siden blev læst på engelsk (25%), fransk (16%) og italiensk (12%). Publikum er fordelt over Frankrig (30%), Italien (9%) og Belgien (6%). Besøg fordelt på enheder (60%), telefoner (35%) og tablets (4%). Én smag skiller sig ud: Mørke toner (Farvepalette) står for 55% af de besøg, selvom den kun udgør 18% af kataloget.

Top 10: de værker fra Willem De Kooning, som folk oftest åbner

En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Willem De Kooning, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.

  1. Willem de Kooning 1 Willem de Kooning, 1952 11.800 besøg · 37,0%
  2. Udgravning 2 Udgravning, 1950 1.900 besøg · 6,0%
  3. Woman V, 1952-53 (oil ^ charcoal on canvas) 3 Woman V, 1952-53 (oil ^ charcoal on canvas), 1953 1.000 besøg · 3,1%
  4. Marilyn Monroe 4 Marilyn Monroe, 1954 1.000 besøg · 3,1%
  5. Kvinder Synger II 5 Kvinder Synger II, 1966 900 besøg · 2,8%
  6. Døren til Floden 6 Døren til Floden, 1960 800 besøg · 2,5%
  7. Et træ i Napoli 7 Et træ i Napoli 700 besøg · 2,2%
  8. Abstraction 8 Abstraction, 1950 700 besøg · 2,2%
  9. Seated Woman 9 Seated Woman, 1940 600 besøg · 1,9%
  10. Saturday Night 10 Saturday Night, 1956 600 besøg · 1,9%

Hvor populær er Willem De Kooning-siden, måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100700
Jul 20267.9008.200
Aug 20264.5007.100
Sept 20268.5001.700

Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Willem De Kooning samlet set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest populære værker af Willem De Kooning sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene bag dette diagram
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Willem de Kooning0000000001.8004.200300
The Wave00000000010000
Asheville000000000000
Woman V, 1952-53 (oil ^ cha…0000000002005000
Maleri0000000010001000
Still Life000000000000
Et træ i Napoli00000000040000
The visit tate gallery0000000001000100
Asheville000000000000
Marilyn Monroe0000000002007000

Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Willem De Kooning set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
EnhedBesøgDel
enheder23.30060,2%
telefoner13.70035,4%
tablets1.7004,4%

På hvilke sprog læses Willem De Kooning?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene bag dette diagram
SprogBesøgDel
engelsk2.80025,2%
fransk1.80016,2%
italiensk1.30011,7%
spansk8007,2%
georgisk7006,3%
japansk6005,4%
Chinese5004,5%
koreansk4003,6%
russisk4003,6%
ukrainsk4003,6%

Hvordan ser de daglige besøg hos Willem De Kooning ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene bag dette diagram
DagBesøg
man 28 Sept600
tir 29 Sept1.400
ons 30 Sept100
tor 1 Okt1.100
fre 2 Okt1.300
lør 3 Okt1.400
søn 4 Okt700
man 5 Okt500
tir 6 Okt2.600
ons 7 Okt1.000
tor 8 Okt1.200
fre 9 Okt900
lør 10 Okt1.100
søn 11 Okt1.000
man 12 Okt1.000
tir 13 Okt900
ons 14 Okt1.000
tor 15 Okt1.700
fre 16 Okt1.100
lør 17 Okt1.400
søn 18 Okt1.000
man 19 Okt (forventet)800
tir 20 Okt (forventet)1.900
ons 21 Okt (forventet)800
tor 22 Okt (forventet)1.500
fre 23 Okt (forventet)1.300
lør 24 Okt (forventet)1.500
søn 25 Okt (forventet)1.000
man 26 Okt (forventet)800
tir 27 Okt (forventet)2.000
ons 28 Okt (forventet)800
tor 29 Okt (forventet)1.600
fre 30 Okt (forventet)1.300
lør 31 Okt (forventet)1.600
søn 1 Nov (forventet)1.100
man 2 Nov (forventet)900
tir 3 Nov (forventet)2.100
ons 4 Nov (forventet)900
tor 5 Nov (forventet)1.700
fre 6 Nov (forventet)1.400
lør 7 Nov (forventet)1.700
søn 8 Nov (forventet)1.100

Willem De Kooning: hurtige svar

Hvad er det mest viste værk af Willem De Kooning?

Det er Willem de Kooning: 11.800 besøg, hvilket svarer til 37% af visningerne for Willem De Kooning. Listen ovenfor går ned til nummer 10.

Hvor mange besøg får Willem De Kooning?

38.700 i de sidste tolv måneder, hvoraf 21.000 på kunstnersiden og 17.700 på de enkelte værker.

Kigger folk på Willem De Kooning på en telefon eller en computer?

Begge: besøgsfordeling som enheder (60%), telefoner (35%) og tablets (4%); enheder fører med 60%.

Læser folk om Willem De Kooning på flere sprog?

Ja: engelsk (25%), fransk (16%) og italiensk (12%). engelsk er den største med 25%.

Er der en bestemt type værker af Willem De Kooning, som folk foretrækker?

Ja, Mørke toner (Farvepalette): 55% af besøgene for 18% af kataloget.