Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Walter Linsley Meegan på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Walter Linsley Meegan: tallene på få linjer
Scarborough Lighthouse at Night with Full Moon er stjernen: 1.100 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 50% af alle visninger af Walter Linsley Meegan. Næste er Kirkstall Abbey, by moon light og Kirkstall Abbey by Moonlight. Samlet set giver kunstnersiden (1.800 besøg) og værkerne (2.200 besøg) i alt 4.000 besøg. Interessen faldt med 71% mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (3.100 besøg). Efter enhed: enheder (60%) og telefoner (40%). Besøgene favoriserer Afbalanceret blød (Farvemætning), med 73% af besøgene mod 45% af kataloget.
Walter Linsley Meegan: 7 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Walter Linsley Meegan.
-
1
Scarborough Lighthouse at Night with Full Moon
1.100 besøg · 50,0%
-
2
Kirkstall Abbey, by moon light, 1899
400 besøg · 18,2%
-
3
Kirkstall Abbey by Moonlight
200 besøg · 9,1%
-
4
River Scene with Bridge and Cattle
200 besøg · 9,1%
-
5
Scalby Mills near Scarborough
100 besøg · 4,5%
-
6
Street Scene at Night
100 besøg · 4,5%
-
7
Rural Scene with Two Figures and Abbey
100 besøg · 4,5%
Hvornår besøger folk Walter Linsley Meegan-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 1.100 | 2.000 |
| Aug 2026 | 600 | 100 |
| Sept 2026 | 100 | 100 |
Hvornår bliver værkerne fra Walter Linsley Meegan vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Walter Linsley Meegan, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 27,3% | 22,7% |
| Blød skygge | 36,4% | 59,1% |
| Blød lysstyrke | 9,1% | 4,5% |
| Lysende balance | 27,3% | 13,6% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 9,1% | 0,0% |
| Dæmpet farvemætning | 45,5% | 27,3% |
| Afbalanceret blød | 45,5% | 72,7% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 18,2% | 18,2% |
| Afbalanceret | 72,7% | 77,3% |
| Levende og mættet | 9,1% | 4,5% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 9,1% | 0,0% |
| Balanceret | 9,1% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 27,3% | 31,8% |
| Udsagn | 54,5% | 68,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 18,2% | 9,1% |
| Blødt blandet palet | 18,2% | 22,7% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 63,6% | 68,2% |
| Sammenhængende palette | 0,0% | 0,0% |
Hvad er de mest populære værker af Walter Linsley Meegan, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kirkstall Abbey, by moon li… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 100 | 0 |
| Street Scene at Night | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Original Oak at Night,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Scarborough Lighthouse at N… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.000 | 0 | 100 |
| Kirkstall Abbey by Moonlight | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| The South Bay at Night with… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Moonlit Pier, New Brighton,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Redcote Bridge, Armley, By… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Scalby Mills near Scarborou… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Rural Scene with Two Figure… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger Walter Linsley Meegans publikum?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Datatabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.400 | 60,0% |
| telefoner | 1.600 | 40,0% |
Hvilke sprog taler Walter Linsley Meegans publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 100,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Walter Linsley Meegan i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 21 Sept | 0 |
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 100 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 200 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt (forventet) | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 300 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 400 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 400 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om Walter Linsley Meegan
Hvilke værker af Walter Linsley Meegan bliver der åbnet mest for?
- Scarborough Lighthouse at Night with Full Moon først med 1.100 besøg eller 50% af visningerne. 7 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Walter Linsley Meegan på ArtsDot.com?
- 4.000 besøg på tolv måneder: 1.800 til kunstnersiden og 2.200 til dens værker.
Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Walter Linsley Meegan?
- Publikum kommer fra enheder (60%) og telefoner (40%); enheder står for 60% af besøgene.
Hvilke værker af Walter Linsley Meegan passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Afbalanceret blød (Farvemætning) udgør 73% af de besøg, selvom de kun udgør 45% af kataloget.