Tamara De Lempicka Publikum & popularitet på ArtsDot.com

1898 – 1980

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Tamara De Lempicka på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Tamara De Lempicka: tallene på få linjer

Selvportræt i den grønne Bugatti er stjernen: 2.200 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 12% af alle visninger af Tamara De Lempicka. Næste er in the Green Bugatti og La belle Rafaela. Samlet set giver kunstnersiden (4.800 besøg) og værkerne (13.400 besøg) i alt 18.200 besøg. Interessen stiger, med 58% flere besøg mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (13.100 besøg). Publikums mest anvendte sprog: tysk (32%), russisk (18%) og engelsk (14%). De største målgrupper efter land: Tyskland (43%), Sverige (14%) og Polen (9%). Efter enhed: enheder (65%), telefoner (30%) og tablets (4%). Besøgene favoriserer Dramatisk (Stemning), med 57% af besøgene mod 0% af kataloget.

Tamara De Lempicka: 10 værker som folk ser først

Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Tamara De Lempicka.

  1. Selvportræt i den grønne Bugatti 1 Selvportræt i den grønne Bugatti, 1925 2.200 besøg · 11,8%
  2. in the Green Bugatti 2 in the Green Bugatti 900 besøg · 4,8%
  3. La belle Rafaela 3 La belle Rafaela, 1927 700 besøg · 3,8%
  4. Adam og Eva 4 Adam og Eva, 1932 500 besøg · 2,7%
  5. Portrait of Suzy Solidor 5 Portrait of Suzy Solidor, 1933 500 besøg · 2,7%
  6. Andromeda 6 Andromeda, 1927 500 besøg · 2,7%
  7. La colombe 7 La colombe 400 besøg · 2,2%
  8. Portrait of Tadeusz de Lempicki (Portrait of the Artist's Husband), unfinished 8 Portrait of Tadeusz de Lempicki (Portrait of the Artist's Husband), unfinished 400 besøg · 2,2%
  9. Mother and Child 9 Mother and Child 300 besøg · 1,6%
  10. Madonna 10 Madonna 300 besøg · 1,6%

Hvornår besøger folk Tamara De Lempicka-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100100
Jul 20262.00011.100
Aug 20263001.600
Sept 20262.400600

Hvornår bliver værkerne fra Tamara De Lempicka vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest populære værker af Tamara De Lempicka, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Selvportræt i den grønne Bu…0000000006003000
Portrættet af Marjorie Ferry00000000010000
Adam og Eva00000000020000
in the Green Bugatti000000000300300200
La belle Rafaela00000000020000
Mother and Child00000000020000
Portrait of Evelyne P.000000000000
Two Friends00000000010000
Saint Antoine000000000000
Peasant Girl with Pitcher000000000000

Hvilke enheder bruger Tamara De Lempickas publikum?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder11.90065,4%
telefoner5.50030,2%
tablets8004,4%

Hvilke sprog taler Tamara De Lempickas publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
tysk2.10031,8%
russisk1.20018,2%
engelsk90013,6%
spansk80012,1%
svensk70010,6%
hollandsk2003,0%
Norwegian2003,0%
kroatisk1001,5%
japansk1001,5%
litauisk1001,5%

Hvor mange daglige besøg er der hos Tamara De Lempicka i de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
lør 26 Sept400
søn 27 Sept300
man 28 Sept500
tir 29 Sept500
ons 30 Sept200
tor 1 Okt1.000
fre 2 Okt700
lør 3 Okt500
søn 4 Okt400
man 5 Okt1.100
tir 6 Okt800
ons 7 Okt1.000
tor 8 Okt1.600
fre 9 Okt1.400
lør 10 Okt2.200
søn 11 Okt1.000
man 12 Okt1.100
tir 13 Okt500
ons 14 Okt1.300
tor 15 Okt600
fre 16 Okt2.100
lør 17 Okt (forventet)1.800
søn 18 Okt (forventet)1.000
man 19 Okt (forventet)1.500
tir 20 Okt (forventet)1.000
ons 21 Okt (forventet)1.400
tor 22 Okt (forventet)1.800
fre 23 Okt (forventet)2.400
lør 24 Okt (forventet)2.100
søn 25 Okt (forventet)1.100
man 26 Okt (forventet)1.800
tir 27 Okt (forventet)1.200
ons 28 Okt (forventet)1.700
tor 29 Okt (forventet)2.100
fre 30 Okt (forventet)2.800
lør 31 Okt (forventet)2.300
søn 1 Nov (forventet)1.300
man 2 Nov (forventet)2.000
tir 3 Nov (forventet)1.400
ons 4 Nov (forventet)1.900
tor 5 Nov (forventet)2.400
fre 6 Nov (forventet)3.200

Hvad folk spørger om Tamara De Lempicka

Hvilke værker af Tamara De Lempicka bliver der åbnet mest for?

Selvportræt i den grønne Bugatti først med 2.200 besøg eller 12% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Tamara De Lempicka på ArtsDot.com?

18.200 besøg på tolv måneder: 4.800 til kunstnersiden og 13.400 til dens værker.

Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Tamara De Lempicka?

Publikum kommer fra enheder (65%), telefoner (30%) og tablets (4%); enheder står for 65% af besøgene.

Hvilke sprog taler publikummet hos Tamara De Lempicka?

tysk (32%), russisk (18%) og engelsk (14%). Det primære sprog, tysk, udgør 32% af de besøgende.

Hvilke værker af Tamara De Lempicka passer bedst til de besøgendes smag?

Værker tagget med Dramatisk (Stemning) udgør 57% af de besøg, selvom de kun udgør 0% af kataloget.