Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Rubens Peale på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Rubens Peale i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var Still life of Apples,Grapes and Pears det mest viste værk af Rubens Peale på ArtsDot.com: 300 visninger, hvilket udgør 30% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af Basket of Peaches with Ostrich Egg and Cream Pitcher og Still Life with Grapes, Watermelon, and Peaches. I alt var der 1.900 besøg hos Rubens Peale: 900 på kunstnerens side og 1.000 på siderne for de enkelte værker. Opmærksomheden vokser: antallet af besøg steg med 100% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 1.600 besøg. Besøgende har en præference for Balanceret (Kontrast): 40% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 12% af kunstnerens katalog.
De 7 mest viste værker af Rubens Peale
Dette er de 7 værker af Rubens Peale, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
-
1
Still life of Apples,Grapes and Pears
300 besøg · 30,0%
-
2
Basket of Peaches with Ostrich Egg and Cream Pitcher
200 besøg · 20,0%
-
3
Still Life with Grapes, Watermelon, and Peaches, 1863
100 besøg · 10,0%
-
4
Wedding Cake, Wine, Almonds, and Raisins, 1860
100 besøg · 10,0%
-
5
Cake and Wine Glass
100 besøg · 10,0%
-
6
Still Life With Crystal Compote
100 besøg · 10,0%
-
7
From Nature in the Garden
100 besøg · 10,0%
Hvor mange besøger Rubens Peale-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 900 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 100 | 100 |
Hvor ofte bliver værkerne af Rubens Peale vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Rubens Peale?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 56,2% | 80,0% |
| Blød skygge | 18,8% | 10,0% |
| Blød lysstyrke | 25,0% | 10,0% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 12,5% | 0,0% |
| Dæmpet farvemætning | 50,0% | 70,0% |
| Afbalanceret blød | 37,5% | 30,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 25,0% | 40,0% |
| Afbalanceret | 75,0% | 60,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 25,0% | 10,0% |
| Balanceret | 12,5% | 40,0% |
| Kraftig kontrast | 37,5% | 40,0% |
| Udsagn | 25,0% | 10,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 18,8% | 30,0% |
| Blødt blandet palet | 6,2% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 6,2% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 50,0% | 50,0% |
| Sammenhængende palette | 18,8% | 20,0% |
Hvilke værker af Rubens Peale bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Two Ruffed Grouse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with Grapes, Wat… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Still life of Apples,Grapes… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Still Life SilverBasket of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Partridges in a Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cake and Wine Glass | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Quail in Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life With Crystal Com… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Still Life with Watermelon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Rubens Peale?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 200 | 66,7% |
| japansk | 100 | 33,3% |
Hvor mange besøg får Rubens Peale hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 100 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 100 |
| fre 16 Okt (forventet) | 100 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 100 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 100 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 100 |
| fre 30 Okt (forventet) | 100 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 100 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Rubens Peale på ArtsDot.com
Hvilke værker af Rubens Peale er de mest populære?
- Still life of Apples,Grapes and Pears er det mest populære værk med 300 visninger (30% af alle visninger af Rubens Peale). Ranglisten ovenfor viser de 7 mest sete værker.
Hvor mange ser på Rubens Peale på ArtsDot.com?
- I løbet af de sidste tolv måneder har Rubens Peale fået 1.900 besøg: 900 på kunstnerprofilen og 1.000 på siderne for de enkelte værker.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Rubens Peale?
- De foretrækker Balanceret (Kontrast): 40% af besøgene, mod 12% af kunstnerens katalog.