Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Rose Barton på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Rose Barton: tallene på få linjer
Emperor Penguins er stjernen: 200 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 7% af alle visninger af Rose Barton. Næste er London Street Scene og Relieving [the] Guard. Samlet set giver kunstnersiden (300 besøg) og værkerne (2.700 besøg) i alt 3.000 besøg. Bedste måned: Jul 2026 (2.500 besøg). Efter enhed: enheder (97%) og telefoner (3%). Besøgene favoriserer Dæmpet (Farvemætning), med 68% af besøgene mod 42% af kataloget.
Rose Barton: 10 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Rose Barton.
-
1
Emperor Penguins
200 besøg · 7,1%
-
2
London Street Scene
200 besøg · 7,1%
-
3
Relieving [the] Guard
200 besøg · 7,1%
-
4
A View Of Butt Bridge
200 besøg · 7,1%
-
5
Raindrops On Fuchsia
100 besøg · 3,6%
-
6
Cobbler's Shop In Lancelot Place
100 besøg · 3,6%
-
7
Molly
100 besøg · 3,6%
-
8
A Sunny Cornfield
100 besøg · 3,6%
-
9
Village Scene
100 besøg · 3,6%
-
10
Wallflowers
100 besøg · 3,6%
Hvornår besøger folk Rose Barton-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 200 |
| Jul 2026 | 100 | 2.400 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 100 |
Hvornår bliver værkerne fra Rose Barton vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Rose Barton, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 6,0% | 3,6% |
| Blød skygge | 6,0% | 3,6% |
| Blød lysstyrke | 40,0% | 42,9% |
| Lysende balance | 40,0% | 46,4% |
| Lysstærk | 8,0% | 3,6% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 42,0% | 67,9% |
| Dæmpet farvemætning | 22,0% | 14,3% |
| Afbalanceret blød | 18,0% | 14,3% |
| Tydelig farveintensitet | 14,0% | 3,6% |
| Levende farve | 4,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 63,6% | 83,3% |
| Jordagtig | 18,2% | 12,5% |
| Mørke toner | 18,2% | 4,2% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 28,0% | 42,9% |
| Afbalanceret | 50,0% | 50,0% |
| Levende og mættet | 22,0% | 7,1% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 16,0% | 0,0% |
| Blid | 38,0% | 46,4% |
| Balanceret | 20,0% | 21,4% |
| Kraftig kontrast | 18,0% | 17,9% |
| Udsagn | 8,0% | 14,3% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 20,0% | 14,3% |
| Blødt blandet palet | 4,0% | 7,1% |
| Balanceret harmoni | 18,0% | 17,9% |
| Stærk farveenhed | 36,0% | 50,0% |
| Sammenhængende palette | 22,0% | 10,7% |
Hvad er de mest populære værker af Rose Barton, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Doorway | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Sunny Cornfield | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Old Chelsea Church | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hyde Park in May | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St George's | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Relieving | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Royal Hospital Kilmainham | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Marching Band And Crowd | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| A London Street | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A View Of Butt Bridge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger Rose Bartons publikum?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Datatabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.900 | 96,7% |
| telefoner | 100 | 3,3% |
Hvilke sprog taler Rose Bartons publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Rose Barton i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 100 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om Rose Barton
Hvilke værker af Rose Barton bliver der åbnet mest for?
- Emperor Penguins først med 200 besøg eller 7% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Rose Barton på ArtsDot.com?
- 3.000 besøg på tolv måneder: 300 til kunstnersiden og 2.700 til dens værker.
Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Rose Barton?
- Publikum kommer fra enheder (97%) og telefoner (3%); enheder står for 97% af besøgene.
Hvilke værker af Rose Barton passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Dæmpet (Farvemætning) udgør 68% af de besøg, selvom de kun udgør 42% af kataloget.