Rosa Bonheur Besøgsstatistikker og mest sete værker

1822 – 1899

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Rosa Bonheur på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Den korte version for Rosa Bonheur

Folk åbner The Horse Fair oftere end noget andet værk af Rosa Bonheur: 900 besøg i løbet af tolv måneder, eller 12% af alt hvad der er blevet vist. Sheet of Studies for ''The Horse Fair'' og Head of a Donkey fuldender podiet. Rosa Bonheur fik i alt 9.500 besøg, heraf 3.700 på kunstnersiden og 5.800 på tværs af værkerne. Trenden er stigende: 1367% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 4.600 besøg. Besøg fordelt på enheder (56%), telefoner (38%) og tablets (6%). Én smag skiller sig ud: Rolig (Følelsesmæssig stemning) står for 56% af de besøg, selvom den kun udgør 33% af kataloget.

Top 10: de værker fra Rosa Bonheur, som folk oftest åbner

En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Rosa Bonheur, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.

  1. The Horse Fair 1 The Horse Fair, 1852 900 besøg · 12,3%
  2. Sheet of Studies for ''The Horse Fair'' 2 Sheet of Studies for ''The Horse Fair'' 900 besøg · 12,3%
  3. Head of a Donkey 3 Head of a Donkey 600 besøg · 8,2%
  4. The Horse Fair 4 The Horse Fair, 1853 400 besøg · 5,5%
  5. Plowing in the Nivernais 5 Plowing in the Nivernais, 1849 400 besøg · 5,5%
  6. Lion in a Mountainous Landscape 6 Lion in a Mountainous Landscape, 1880 300 besøg · 4,1%
  7. A Limier Briquet Hound 7 A Limier Briquet Hound, 1880 300 besøg · 4,1%
  8. Study for ''The Horse Fair'' 8 Study for ''The Horse Fair'' 300 besøg · 4,1%
  9. Ploughing in the Nivernais - Rosa Bonheur 9 Ploughing in the Nivernais - Rosa Bonheur, 2026 300 besøg · 4,1%
  10. Weaning the Calves 10 Weaning the Calves, 1879 200 besøg · 2,7%

Hvor populær er Rosa Bonheur-siden, måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100100
Jul 20268003.800
Aug 2026100200
Sept 20262.7001.700

Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Rosa Bonheur samlet set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest populære værker af Rosa Bonheur sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene bag dette diagram
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
The Horse Fair0000000003000400
The Horse Fair0000000003000100
Weaning the Calves0000000001000100
Plowing in the Nivernais00000000000300
Going to Market000000000000
A Limier Briquet Hound0000000000100200
Highland Raid00000000000100
Cattle at Rest on a Hillsid…000000000000
The Horse Fair (study)000000000000
Sheep by the Sea000000000000

Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Rosa Bonheur set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
EnhedBesøgDel
enheder5.30055,8%
telefoner3.60037,9%
tablets6006,3%

På hvilke sprog læses Rosa Bonheur?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene bag dette diagram
SprogBesøgDel
tysk1.20046,2%
fransk60023,1%
engelsk2007,7%
spansk2007,7%
svensk2007,7%
italiensk1003,8%
slovakisk1003,8%

Hvordan ser de daglige besøg hos Rosa Bonheur ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene bag dette diagram
DagBesøg
tir 29 Sept100
ons 30 Sept100
tor 1 Okt400
fre 2 Okt0
lør 3 Okt300
søn 4 Okt600
man 5 Okt100
tir 6 Okt200
ons 7 Okt100
tor 8 Okt200
fre 9 Okt300
lør 10 Okt1.000
søn 11 Okt100
man 12 Okt100
tir 13 Okt400
ons 14 Okt400
tor 15 Okt300
fre 16 Okt200
lør 17 Okt100
søn 18 Okt0
man 19 Okt100
tir 20 Okt (forventet)200
ons 21 Okt (forventet)200
tor 22 Okt (forventet)300
fre 23 Okt (forventet)100
lør 24 Okt (forventet)400
søn 25 Okt (forventet)200
man 26 Okt (forventet)100
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)300
fre 30 Okt (forventet)100
lør 31 Okt (forventet)400
søn 1 Nov (forventet)200
man 2 Nov (forventet)100
tir 3 Nov (forventet)200
ons 4 Nov (forventet)200
tor 5 Nov (forventet)200
fre 6 Nov (forventet)100
lør 7 Nov (forventet)400
søn 8 Nov (forventet)200
man 9 Nov (forventet)100

Rosa Bonheur: hurtige svar

Hvad er det mest viste værk af Rosa Bonheur?

Det er The Horse Fair: 900 besøg, hvilket svarer til 12% af visningerne for Rosa Bonheur. Listen ovenfor går ned til nummer 10.

Hvor mange besøg får Rosa Bonheur?

9.500 i de sidste tolv måneder, hvoraf 3.700 på kunstnersiden og 5.800 på de enkelte værker.

Kigger folk på Rosa Bonheur på en telefon eller en computer?

Begge: besøgsfordeling som enheder (56%), telefoner (38%) og tablets (6%); enheder fører med 56%.

Er der en bestemt type værker af Rosa Bonheur, som folk foretrækker?

Ja, Rolig (Følelsesmæssig stemning): 56% af besøgene for 33% af kataloget.