Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Robert Lillie på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Robert Lillie i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var Loch Moidart det mest viste værk af Robert Lillie på ArtsDot.com: 1.600 visninger, hvilket udgør 15% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af Tirion Castle, Dorlin, Acharacle og Loch Maree, Sunset, Ross shire. I alt var der 8.400 besøg hos Robert Lillie: 500 på kunstnerens side og 7.900 på siderne for de enkelte værker. Interessen er faldet en smule: antallet af besøg faldt med 95% fra Sept 2026 til Okt 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 5.200 besøg. Folk browser på enheder (82%) og telefoner (18%). Besøgende har en præference for Neutrale nuancer (Farvepalette): 67% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 34% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste værker af Robert Lillie
Dette er de 10 værker af Robert Lillie, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
-
1
Loch Moidart
1.600 besøg · 15,2%
-
2
Tirion Castle, Dorlin, Acharacle
700 besøg · 6,7%
-
3
Loch Maree, Sunset, Ross shire
500 besøg · 4,8%
-
4
Landscape with Loch
400 besøg · 3,8%
-
5
Irene Kyle, Daughter of Colonel Kyle, CMG, DSO, Town Clerk, Milngavie, 1921
200 besøg · 1,9%
-
6
Loch Earn, St Fillans, 1898
200 besøg · 1,9%
-
7
Neidpath Castle, Peebles, 1899
200 besøg · 1,9%
-
8
Ruins, Loch Awe, Dalmally, 1911
200 besøg · 1,9%
-
9
Near Bruckless, County Donegal
200 besøg · 1,9%
-
10
On Bankell Farm, Milngavie
200 besøg · 1,9%
Hvor mange besøger Robert Lillie-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 200 |
| Jul 2026 | 200 | 5.000 |
| Aug 2026 | 0 | 1.000 |
| Sept 2026 | 300 | 1.600 |
| Okt 2026 | 0 | 100 |
Hvor ofte bliver værkerne af Robert Lillie vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Robert Lillie?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 24,0% | 18,1% |
| Blød skygge | 12,0% | 3,8% |
| Blød lysstyrke | 38,0% | 37,1% |
| Lysende balance | 26,0% | 40,9% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 28,0% | 22,9% |
| Dæmpet farvemætning | 44,0% | 51,4% |
| Afbalanceret blød | 26,0% | 20,9% |
| Tydelig farveintensitet | 2,0% | 4,8% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 34,0% | 66,7% |
| Jordagtig | 63,8% | 28,3% |
| Mørke toner | 0,0% | 3,0% |
| Monokrom | 2,1% | 2,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 32,0% | 21,9% |
| Afbalanceret | 62,0% | 71,4% |
| Levende og mættet | 6,0% | 6,7% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 24,0% | 11,4% |
| Blid | 16,0% | 22,9% |
| Balanceret | 6,0% | 3,8% |
| Kraftig kontrast | 34,0% | 40,0% |
| Udsagn | 20,0% | 21,9% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 18,0% | 8,6% |
| Blødt blandet palet | 4,0% | 8,6% |
| Balanceret harmoni | 8,0% | 5,7% |
| Stærk farveenhed | 46,0% | 55,2% |
| Sammenhængende palette | 24,0% | 21,9% |
Hvilke værker af Robert Lillie bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tirion Castle, Dorlin, Acha… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 300 | 0 |
| Crieff | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Loch Earn, St Fillans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| Loch Maree, Sunset, Ross sh… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 300 | 0 |
| Near Bruckless, County Done… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Loch Moidart | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 100 | 0 |
| Landscape and Loch Ardinning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Monument Calcagnie, Kirkcud… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Glimpse of Meall Ghaordaidh… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Farmyard, Calcagnie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger de besøgende hos Robert Lillie?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 6.900 | 82,1% |
| telefoner | 1.500 | 17,9% |
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Robert Lillie?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg får Robert Lillie hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 100 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 100 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 100 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 100 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 100 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 100 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 100 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Robert Lillie på ArtsDot.com
Hvilke værker af Robert Lillie er de mest populære?
- Loch Moidart er det mest populære værk med 1.600 visninger (15% af alle visninger af Robert Lillie). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Robert Lillie på ArtsDot.com?
- I løbet af de sidste tolv måneder har Robert Lillie fået 8.400 besøg: 500 på kunstnerprofilen og 7.900 på siderne for de enkelte værker.
Hvilke enheder bruger de besøgende på Robert Lillie til at browse?
- Primært på enheder (82%) og telefoner (18%): 82% af besøgene kommer fra enheder.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Robert Lillie?
- De foretrækker Neutrale nuancer (Farvepalette): 67% af besøgene, mod 34% af kunstnerens katalog.