Robert Campin Publikum & popularitet på ArtsDot.com

1375 – 1444

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Robert Campin på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Robert Campin: tallene på få linjer

Mérode Altarpiece er stjernen: 1.800 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 20% af alle visninger af Robert Campin. Næste er The Nativity (detail) og Mérode Altarpiece (Nativity). Samlet set giver kunstnersiden (1.800 besøg) og værkerne (7.500 besøg) i alt 9.300 besøg. Interessen stiger, med 36% flere besøg mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (6.200 besøg). Efter enhed: enheder (86%), telefoner (11%) og tablets (3%). Besøgene favoriserer Seren (Stemning), med 51% af besøgene mod 21% af kataloget.

Robert Campin: 10 værker som folk ser først

Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Robert Campin.

  1. Mérode Altarpiece 1 Mérode Altarpiece, 1427 1.800 besøg · 19,6%
  2. The Nativity (detail) 2 The Nativity (detail), 1425 500 besøg · 5,4%
  3. Mérode Altarpiece (Nativity) 3 Mérode Altarpiece (Nativity), 1427 400 besøg · 4,3%
  4. Madonna by a Grassy Bank 4 Madonna by a Grassy Bank, 1425 400 besøg · 4,3%
  5. Mérode Altarpiece 5 Mérode Altarpiece, 1427 400 besøg · 4,3%
  6. Virgin and Child in an Interior 6 Virgin and Child in an Interior, 1435 300 besøg · 3,3%
  7. Madonna with the Child by a Fireplace 7 Madonna with the Child by a Fireplace, 1433 300 besøg · 3,3%
  8. St Veronica (detail) 8 St Veronica (detail), 1410 300 besøg · 3,3%
  9. Portrait of a Fat Man 9 Portrait of a Fat Man, 1430 300 besøg · 3,3%
  10. The Crucified Thief 10 The Crucified Thief, 1410 300 besøg · 3,3%

Hvornår besøger folk Robert Campin-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026300200
Jul 20261.0005.200
Aug 2026200900
Sept 20263001.200

Hvornår bliver værkerne fra Robert Campin vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest populære værker af Robert Campin, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Mérode Altarpiece000000000200300300
Mérode Altarpiece (Nativity)000000000100200100
The Mérode Altarpiece00000000010000
The Werl Altarpiece (detail)0000000001000100
Mérode Altarpiece00000000030000
Mérode Altarpiece (detail)00000000020000
Mérode Altarpiece (detail)…000000000000
Madonna with the Child (det…000000000000
Mérode Altarpiece (detail)…000000000000
Mérode Altarpiece (left win…000000000000

Hvilke enheder bruger Robert Campins publikum?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder8.00086,0%
telefoner1.00010,8%
tablets3003,2%

Hvilke sprog taler Robert Campins publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
spansk50033,3%
engelsk40026,7%
fransk20013,3%
tjekkisk1006,7%
japansk1006,7%
rumænsk1006,7%
Chinese1006,7%

Hvor mange daglige besøg er der hos Robert Campin i de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
man 5 Okt100
tir 6 Okt100
ons 7 Okt100
tor 8 Okt500
fre 9 Okt100
lør 10 Okt100
søn 11 Okt600
man 12 Okt100
tir 13 Okt400
ons 14 Okt900
tor 15 Okt400
fre 16 Okt100
lør 17 Okt200
søn 18 Okt300
man 19 Okt0
tir 20 Okt200
ons 21 Okt300
tor 22 Okt300
fre 23 Okt200
lør 24 Okt0
søn 25 Okt700
man 26 Okt (forventet)100
tir 27 Okt (forventet)200
ons 28 Okt (forventet)400
tor 29 Okt (forventet)400
fre 30 Okt (forventet)100
lør 31 Okt (forventet)100
søn 1 Nov (forventet)500
man 2 Nov (forventet)100
tir 3 Nov (forventet)200
ons 4 Nov (forventet)400
tor 5 Nov (forventet)400
fre 6 Nov (forventet)100
lør 7 Nov (forventet)100
søn 8 Nov (forventet)500
man 9 Nov (forventet)100
tir 10 Nov (forventet)200
ons 11 Nov (forventet)400
tor 12 Nov (forventet)400
fre 13 Nov (forventet)100
lør 14 Nov (forventet)100
søn 15 Nov (forventet)500

Hvad folk spørger om Robert Campin

Hvilke værker af Robert Campin bliver der åbnet mest for?

Mérode Altarpiece først med 1.800 besøg eller 20% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Robert Campin på ArtsDot.com?

9.300 besøg på tolv måneder: 1.800 til kunstnersiden og 7.500 til dens værker.

Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Robert Campin?

Publikum kommer fra enheder (86%), telefoner (11%) og tablets (3%); enheder står for 86% af besøgene.

Hvilke værker af Robert Campin passer bedst til de besøgendes smag?

Værker tagget med Seren (Stemning) udgør 51% af de besøg, selvom de kun udgør 21% af kataloget.