Remedios Varo Besøgsstatistikker og mest sete værker

1908 – 1963

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Remedios Varo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Den korte version for Remedios Varo

Folk åbner The call oftere end noget andet værk af Remedios Varo: 3.500 besøg i løbet af tolv måneder, eller 8% af alt hvad der er blevet vist. Embroidering the Earth's mantle og Cats' Paradise fuldender podiet. Remedios Varo fik i alt 56.400 besøg, heraf 17.700 på kunstnersiden og 38.700 på tværs af værkerne. Trenden er stigende: 93% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 25.600 besøg. Siden blev læst på italiensk (20%), svensk (17%) og spansk (13%). Publikum er fordelt over Sverige (26%), Italien (16%) og Mexico (16%). Besøg fordelt på enheder (56%), telefoner (40%) og tablets (4%). Én smag skiller sig ud: Blød skygge (Lysstyrke) står for 35% af de besøg, selvom den kun udgør 12% af kataloget.

Top 10: de værker fra Remedios Varo, som folk oftest åbner

En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Remedios Varo, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.

  1. The call 1 The call 3.500 besøg · 7,9%
  2. Embroidering the Earth's mantle 2 Embroidering the Earth's mantle 3.000 besøg · 6,8%
  3. Cats' Paradise 3 Cats' Paradise 1.800 besøg · 4,1%
  4. Creation of birds 4 Creation of birds 1.700 besøg · 3,8%
  5. Dead leaves 5 Dead leaves 1.600 besøg · 3,6%
  6. Vegetarian vampire 6 Vegetarian vampire 1.300 besøg · 2,9%
  7. The farewell 7 The farewell 1.200 besøg · 2,7%
  8. Harmony 8 Harmony 1.200 besøg · 2,7%
  9. The other clock 3 9 The other clock 3 1.100 besøg · 2,5%
  10. Premonition 10 Premonition 1.100 besøg · 2,5%

Hvor populær er Remedios Varo-siden, måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200400
Jul 20266.30019.300
Aug 20262.6007.700
Sept 20268.60011.300

Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Remedios Varo samlet set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest populære værker af Remedios Varo sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene bag dette diagram
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Embroidering the Earth's ma…000000001005004001.200
Icon 1000000000200100300
The farewell000000000400200500
Vegetarian vampire0000000005000800
Find0000000006000400
Harmony0000000007000200
Breaking the vicious circle0000000000400300
Star catcher0000000002000300
Mimicry0000000002000100
The call0000000006009001.400

Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Remedios Varo set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
EnhedBesøgDel
enheder31.60056,0%
telefoner22.30039,5%
tablets2.5004,4%

På hvilke sprog læses Remedios Varo?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene bag dette diagram
SprogBesøgDel
italiensk2.40019,8%
svensk2.10017,4%
spansk1.60013,2%
engelsk1.40011,6%
portugisisk1.30010,7%
russisk6005,0%
tysk4003,3%
tjekkisk3002,5%
ungarsk3002,5%
litauisk3002,5%

Hvordan ser de daglige besøg hos Remedios Varo ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene bag dette diagram
DagBesøg
søn 27 Sept1.400
man 28 Sept700
tir 29 Sept800
ons 30 Sept600
tor 1 Okt800
fre 2 Okt1.400
lør 3 Okt900
søn 4 Okt2.700
man 5 Okt2.200
tir 6 Okt700
ons 7 Okt2.500
tor 8 Okt1.300
fre 9 Okt1.300
lør 10 Okt500
søn 11 Okt900
man 12 Okt1.300
tir 13 Okt900
ons 14 Okt500
tor 15 Okt900
fre 16 Okt1.400
lør 17 Okt2.600
søn 18 Okt (forventet)1.800
man 19 Okt (forventet)1.500
tir 20 Okt (forventet)800
ons 21 Okt (forventet)1.300
tor 22 Okt (forventet)1.100
fre 23 Okt (forventet)1.500
lør 24 Okt (forventet)1.400
søn 25 Okt (forventet)1.900
man 26 Okt (forventet)1.600
tir 27 Okt (forventet)900
ons 28 Okt (forventet)1.400
tor 29 Okt (forventet)1.100
fre 30 Okt (forventet)1.600
lør 31 Okt (forventet)1.500
søn 1 Nov (forventet)2.000
man 2 Nov (forventet)1.700
tir 3 Nov (forventet)1.000
ons 4 Nov (forventet)1.400
tor 5 Nov (forventet)1.200
fre 6 Nov (forventet)1.600
lør 7 Nov (forventet)1.600

Remedios Varo: hurtige svar

Hvad er det mest viste værk af Remedios Varo?

Det er The call: 3.500 besøg, hvilket svarer til 8% af visningerne for Remedios Varo. Listen ovenfor går ned til nummer 10.

Hvor mange besøg får Remedios Varo?

56.400 i de sidste tolv måneder, hvoraf 17.700 på kunstnersiden og 38.700 på de enkelte værker.

Kigger folk på Remedios Varo på en telefon eller en computer?

Begge: besøgsfordeling som enheder (56%), telefoner (40%) og tablets (4%); enheder fører med 56%.

Læser folk om Remedios Varo på flere sprog?

Ja: italiensk (20%), svensk (17%) og spansk (13%). italiensk er den største med 20%.

Er der en bestemt type værker af Remedios Varo, som folk foretrækker?

Ja, Blød skygge (Lysstyrke): 35% af besøgene for 12% af kataloget.