Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Rafael Monleón Y Torres på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Rafael Monleón Y Torres i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var The Spanish Frigate Numancia det mest viste værk af Rafael Monleón Y Torres på ArtsDot.com: 200 visninger, hvilket udgør 40% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af 17th-Century Galleons Based on Engravings, Paintings, Drawings, and Descriptions of the Period og The “Nueva Teresa Cubana” in front of Sitges. I alt var der 1.000 besøg hos Rafael Monleón Y Torres: 600 på kunstnerens side og 400 på siderne for de enkelte værker. Opmærksomheden vokser: antallet af besøg steg med 500% fra Sept 2026 til Okt 2026. Den travleste måned var Okt 2026 med 600 besøg. Besøgende har en præference for Balanceret (Kontrast): 60% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 38% af kunstnerens katalog.
De 4 mest viste værker af Rafael Monleón Y Torres
Dette er de 4 værker af Rafael Monleón Y Torres, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
Hvor mange besøger Rafael Monleón Y Torres-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 0 | 100 |
| Aug 2026 | 200 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 100 |
| Okt 2026 | 400 | 200 |
Hvor ofte bliver værkerne af Rafael Monleón Y Torres vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Rafael Monleón Y Torres?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Nostalgisk | 33,3% | 50,0% |
| Dramatisk | 33,3% | 25,0% |
| Fredfyldt | 33,3% | 25,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 0,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 12,5% | 0,0% |
| Blød lysstyrke | 25,0% | 40,0% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 62,5% | 60,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 75,0% | 80,0% |
| Dæmpet farvemætning | 25,0% | 20,0% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 25,0% | 20,0% |
| Afbalanceret | 75,0% | 80,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 12,5% | 0,0% |
| Balanceret | 37,5% | 60,0% |
| Kraftig kontrast | 25,0% | 20,0% |
| Udsagn | 25,0% | 20,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 50,0% | 40,0% |
| Blødt blandet palet | 37,5% | 60,0% |
| Balanceret harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 12,5% | 0,0% |
| Sammenhængende palette | 0,0% | 0,0% |
Hvilke værker af Rafael Monleón Y Torres bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chinese Ships | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The “Nueva Teresa Cubana” i… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17th-Century Galleons Based… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| The Spanish Frigate Numancia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 100 |
| Attack on the Callao of Chi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Mail Entering the Port… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Renaissance Navy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Banner of the Holy League | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Rafael Monleón Y Torres?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| spansk | 200 | 50,0% |
| tjekkisk | 100 | 25,0% |
| russisk | 100 | 25,0% |
Hvor mange besøg får Rafael Monleón Y Torres hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 100 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 100 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lør 7 Nov | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
| fre 27 Nov (forventet) | 0 |
| lør 28 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Rafael Monleón Y Torres på ArtsDot.com
Hvilke værker af Rafael Monleón Y Torres er de mest populære?
- The Spanish Frigate Numancia er det mest populære værk med 200 visninger (40% af alle visninger af Rafael Monleón Y Torres). Ranglisten ovenfor viser de 4 mest sete værker.
Hvor mange ser på Rafael Monleón Y Torres på ArtsDot.com?
- I løbet af de sidste tolv måneder har Rafael Monleón Y Torres fået 1.000 besøg: 600 på kunstnerprofilen og 400 på siderne for de enkelte værker.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Rafael Monleón Y Torres?
- De foretrækker Balanceret (Kontrast): 60% af besøgene, mod 38% af kunstnerens katalog.