Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Pérez Celis på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Den korte version for Pérez Celis
Folk åbner Abriendo caminos oftere end noget andet værk af Pérez Celis: 600 besøg i løbet af tolv måneder, eller 25% af alt hvad der er blevet vist. Resurección og Misión propria Contruccion -Transformación fuldender podiet. Pérez Celis fik i alt 2.300 besøg, heraf 500 på kunstnersiden og 1.800 på tværs af værkerne. Trenden er svagt faldende: 100% færre besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 1.800 besøg. Én smag skiller sig ud: Livlig og dynamisk (Følelsesmæssig stemning) står for 100% af de besøg, selvom den kun udgør 40% af kataloget.
Top 10: de værker fra Pérez Celis, som folk oftest åbner
En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Pérez Celis, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.
-
1
Abriendo caminos, 1981
600 besøg · 25,0%
-
2
Resurección, 1979
300 besøg · 12,5%
-
3
Misión propria Contruccion -Transformación, 1970
300 besøg · 12,5%
-
4
El pez mágico, 1960
100 besøg · 4,2%
-
5
Todo es posible, todo existe, 1973
100 besøg · 4,2%
-
6
Espacio roto, 1981
100 besøg · 4,2%
-
7
Bird in the space Gold, 2006
100 besøg · 4,2%
-
8
La presencia, 1985
100 besøg · 4,2%
-
9
The endless column, 2006
100 besøg · 4,2%
-
10
Movimiento percutor, 1993
100 besøg · 4,2%
Hvor populær er Pérez Celis-siden, måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 300 |
| Jul 2026 | 500 | 1.300 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 200 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Pérez Celis samlet set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke stilarter tiltrækker de besøgende hos Pérez Celis?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene bag dette diagram
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Livlig og dynamisk | 40,0% | 100,0% |
| Glædesfyldt | 40,0% | 0,0% |
| Melankolsk | 20,0% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 18,0% | 16,7% |
| Blød skygge | 34,0% | 25,0% |
| Blød lysstyrke | 28,0% | 8,3% |
| Lysende balance | 10,0% | 33,3% |
| Lysstærk | 10,0% | 16,7% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 24,0% | 29,2% |
| Dæmpet farvemætning | 26,0% | 12,5% |
| Afbalanceret blød | 20,0% | 20,8% |
| Tydelig farveintensitet | 26,0% | 37,5% |
| Levende farve | 4,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 43,6% | 47,1% |
| Neutrale nuancer | 25,6% | 35,3% |
| Mørke toner | 28,2% | 11,8% |
| Pastelfarver | 2,6% | 5,9% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 26,0% | 20,8% |
| Afbalanceret | 52,0% | 45,8% |
| Levende og mættet | 22,0% | 33,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 12,5% |
| Blid | 12,0% | 8,3% |
| Balanceret | 6,0% | 12,5% |
| Kraftig kontrast | 20,0% | 12,5% |
| Udsagn | 54,0% | 54,2% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 38,0% | 20,8% |
| Blødt blandet palet | 14,0% | 33,3% |
| Balanceret harmoni | 14,0% | 20,8% |
| Stærk farveenhed | 28,0% | 20,8% |
| Sammenhængende palette | 6,0% | 4,2% |
Hvordan sammenligner de mest populære værker af Pérez Celis sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene bag dette diagram
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Todo es posible, todo existe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Montevideo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| De Natura Rerum | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self portrait to observe th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| El pez mágico | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The head First step | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Endless | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Paisaje Ideal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Místico | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Músico | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog læses Pérez Celis?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Pérez Celis ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene bag dette diagram
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 100 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
Pérez Celis: hurtige svar
Hvad er det mest viste værk af Pérez Celis?
- Det er Abriendo caminos: 600 besøg, hvilket svarer til 25% af visningerne for Pérez Celis. Listen ovenfor går ned til nummer 10.
Hvor mange besøg får Pérez Celis?
- 2.300 i de sidste tolv måneder, hvoraf 500 på kunstnersiden og 1.800 på de enkelte værker.
Er der en bestemt type værker af Pérez Celis, som folk foretrækker?
- Ja, Livlig og dynamisk (Følelsesmæssig stemning): 100% af besøgene for 40% af kataloget.