Paul Maze Popularitet og besøgsstatistikker

1887 – 1979

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Paul Maze på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Paul Maze i overblik

I løbet af de sidste tolv måneder var Henley Royal Regatta det mest viste værk af Paul Maze på ArtsDot.com: 300 visninger, hvilket udgør 33% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af William Chippindale (b.1801) og Regatta Scene. I alt var der 700 besøg hos Paul Maze: 300 på kunstnerens side og 400 på siderne for de enkelte værker. Den travleste måned var Jul 2026 med 700 besøg. Besøgende har en præference for Mørk (Lysstyrke): 22% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 8% af kunstnerens katalog.

De 5 mest viste værker af Paul Maze

Dette er de 5 værker af Paul Maze, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.

  1. Henley Royal Regatta 1 Henley Royal Regatta 300 besøg · 33,3%
  2. William Chippindale (b.1801) 2 William Chippindale (b.1801) 200 besøg · 22,2%
  3. Regatta Scene 3 Regatta Scene 200 besøg · 22,2%
  4. A Scene in Venice 4 A Scene in Venice 100 besøg · 11,1%
  5. The Harbour, Ostende 5 The Harbour, Ostende 100 besøg · 11,1%

Hvor mange besøger Paul Maze-siden hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202600
Jul 2026300400
Aug 202600
Sept 202600
Okt 202600

Hvor ofte bliver værkerne af Paul Maze vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Paul Maze bliver set mest, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkNov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026Okt 2026
Whitehall in Winter000000000000
Boulogne000000000000
Regatta Scene00000000200000
Villefranche000000000000
Yachts000000000000
Regatta at Meulan000000000000
The Bank Picquet on Its Way…000000000000
Trooping the Colour000000000000
Henley Royal Regatta00000000100000
The Harbour, Ostende000000000000

Hvilke sprog bruger de besøgende hos Paul Maze?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Hvor mange besøg får Paul Maze hver dag, og hvad er det næste skridt?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
tor 15 Okt100
fre 16 Okt0
lør 17 Okt0
søn 18 Okt0
man 19 Okt0
tir 20 Okt0
ons 21 Okt200
tor 22 Okt0
fre 23 Okt0
lør 24 Okt0
søn 25 Okt0
man 26 Okt0
tir 27 Okt0
ons 28 Okt0
tor 29 Okt0
fre 30 Okt0
lør 31 Okt0
søn 1 Nov0
man 2 Nov0
tir 3 Nov0
ons 4 Nov0
tor 5 Nov (forventet)0
fre 6 Nov (forventet)0
lør 7 Nov (forventet)0
søn 8 Nov (forventet)0
man 9 Nov (forventet)0
tir 10 Nov (forventet)0
ons 11 Nov (forventet)0
tor 12 Nov (forventet)0
fre 13 Nov (forventet)0
lør 14 Nov (forventet)0
søn 15 Nov (forventet)0
man 16 Nov (forventet)0
tir 17 Nov (forventet)0
ons 18 Nov (forventet)0
tor 19 Nov (forventet)0
fre 20 Nov (forventet)0
lør 21 Nov (forventet)0
søn 22 Nov (forventet)0
man 23 Nov (forventet)0
tir 24 Nov (forventet)0
ons 25 Nov (forventet)0

Spørgsmål om Paul Maze på ArtsDot.com

Hvilke værker af Paul Maze er de mest populære?

Henley Royal Regatta er det mest populære værk med 300 visninger (33% af alle visninger af Paul Maze). Ranglisten ovenfor viser de 5 mest sete værker.

Hvor mange ser på Paul Maze på ArtsDot.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Paul Maze fået 700 besøg: 300 på kunstnerprofilen og 400 på siderne for de enkelte værker.

Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Paul Maze?

De foretrækker Mørk (Lysstyrke): 22% af besøgene, mod 8% af kunstnerens katalog.