Odilon Redon Besøgsstatistikker og mest sete værker

1840 – 1916

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Odilon Redon på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Den korte version for Odilon Redon

Folk åbner The Cyclops oftere end noget andet værk af Odilon Redon: 1.700 besøg i løbet af tolv måneder, eller 2% af alt hvad der er blevet vist. Yellow Tree og White Vase with Flowers fuldender podiet. Odilon Redon fik i alt 72.500 besøg, heraf 5.600 på kunstnersiden og 66.900 på tværs af værkerne. Trenden er svagt faldende: 10% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 55.500 besøg. Siden blev læst på ukrainsk (20%), tysk (18%) og engelsk (18%). Publikum er fordelt over Tyskland (26%), USA (14%) og Spanien (11%). Besøg fordelt på enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (1%). Én smag skiller sig ud: Mystisk (Stemning) står for 39% af de besøg, selvom den kun udgør 0% af kataloget.

Top 10: de værker fra Odilon Redon, som folk oftest åbner

En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Odilon Redon, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.

  1. The Cyclops 1 The Cyclops, 1914 1.700 besøg · 2,3%
  2. Yellow Tree 2 Yellow Tree, 1900 1.100 besøg · 1,5%
  3. White Vase with Flowers 3 White Vase with Flowers, 1916 1.100 besøg · 1,5%
  4. Ophelia 4 Ophelia, 1903 900 besøg · 1,2%
  5. The Black Pegasus 5 The Black Pegasus 800 besøg · 1,1%
  6. Woman in Red 6 Woman in Red 800 besøg · 1,1%
  7. Oriental Woman 7 Oriental Woman, 1897 800 besøg · 1,1%
  8. Cactus Man 8 Cactus Man, 1882 700 besøg · 0,9%
  9. Roger and Angelica 9 Roger and Angelica, 1909 700 besøg · 0,9%
  10. Peyrelebade Landscape 10 Peyrelebade Landscape, 1868 700 besøg · 0,9%

Hvor populær er Odilon Redon-siden, måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20261001.500
Jul 20261.30054.200
Aug 20261.1007.000
Sept 20263.1004.200

Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Odilon Redon samlet set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest populære værker af Odilon Redon sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene bag dette diagram
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
The Death of Ophelia000000000100100100
Beatrice0000000001000100
Woman in Red0000000007000100
Roger and Angelica0000000001001000
The cyclops00000000010000
Portrait of Paul Gauguin000000000000
Vinduet0000000002001000
The Cyclops000000000400600100
Young Girl in a Blue Bonnet00000000040000
Large Bouquet in a Japanese…00000000001000

Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Odilon Redon set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
EnhedBesøgDel
enheder64.00088,3%
telefoner7.50010,3%
tablets1.0001,4%

På hvilke sprog læses Odilon Redon?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene bag dette diagram
SprogBesøgDel
ukrainsk1.20020,0%
tysk1.10018,3%
engelsk1.10018,3%
spansk60010,0%
bulgarsk3005,0%
fransk3005,0%
italiensk3005,0%
russisk3005,0%
finsk2003,3%
estisk1001,7%

Hvordan ser de daglige besøg hos Odilon Redon ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene bag dette diagram
DagBesøg
man 28 Sept1.000
tir 29 Sept900
ons 30 Sept500
tor 1 Okt3.100
fre 2 Okt2.300
lør 3 Okt600
søn 4 Okt300
man 5 Okt800
tir 6 Okt1.300
ons 7 Okt1.200
tor 8 Okt600
fre 9 Okt1.500
lør 10 Okt700
søn 11 Okt300
man 12 Okt1.100
tir 13 Okt900
ons 14 Okt1.100
tor 15 Okt900
fre 16 Okt700
lør 17 Okt0
søn 18 Okt5.000
man 19 Okt (forventet)1.200
tir 20 Okt (forventet)1.300
ons 21 Okt (forventet)1.100
tor 22 Okt (forventet)1.900
fre 23 Okt (forventet)1.800
lør 24 Okt (forventet)500
søn 25 Okt (forventet)2.300
man 26 Okt (forventet)1.200
tir 27 Okt (forventet)1.300
ons 28 Okt (forventet)1.200
tor 29 Okt (forventet)1.900
fre 30 Okt (forventet)1.900
lør 31 Okt (forventet)500
søn 1 Nov (forventet)2.400
man 2 Nov (forventet)1.300
tir 3 Nov (forventet)1.300
ons 4 Nov (forventet)1.200
tor 5 Nov (forventet)2.000
fre 6 Nov (forventet)2.000
lør 7 Nov (forventet)600
søn 8 Nov (forventet)2.400

Odilon Redon: hurtige svar

Hvad er det mest viste værk af Odilon Redon?

Det er The Cyclops: 1.700 besøg, hvilket svarer til 2% af visningerne for Odilon Redon. Listen ovenfor går ned til nummer 10.

Hvor mange besøg får Odilon Redon?

72.500 i de sidste tolv måneder, hvoraf 5.600 på kunstnersiden og 66.900 på de enkelte værker.

Kigger folk på Odilon Redon på en telefon eller en computer?

Begge: besøgsfordeling som enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (1%); enheder fører med 88%.

Læser folk om Odilon Redon på flere sprog?

Ja: ukrainsk (20%), tysk (18%) og engelsk (18%). ukrainsk er den største med 20%.

Er der en bestemt type værker af Odilon Redon, som folk foretrækker?

Ja, Mystisk (Stemning): 39% af besøgene for 0% af kataloget.