Nicolas Lancret Publikum & popularitet på ArtsDot.com

1689 – 1743

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Nicolas Lancret på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Nicolas Lancret: tallene på få linjer

Spring er stjernen: 1.100 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 10% af alle visninger af Nicolas Lancret. Næste er Lady and Gentleman with two Girls and a Servant og L'Innocence. Samlet set giver kunstnersiden (1.700 besøg) og værkerne (10.900 besøg) i alt 12.600 besøg. Interessen stiger, med 57% flere besøg mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (8.600 besøg). Efter enhed: enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%). Besøgene favoriserer Jordagtig (Farvepalette), med 89% af besøgene mod 62% af kataloget.

Nicolas Lancret: 10 værker som folk ser først

Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Nicolas Lancret.

  1. Spring 1 Spring, 1738 1.100 besøg · 9,7%
  2. Lady and Gentleman with two Girls and a Servant 2 Lady and Gentleman with two Girls and a Servant, 1742 800 besøg · 7,1%
  3. L'Innocence 3 L'Innocence 500 besøg · 4,4%
  4. Picnic after the Hunt 4 Picnic after the Hunt, 1735 400 besøg · 3,5%
  5. Dance in a Pavilion 5 Dance in a Pavilion, 1730 400 besøg · 3,5%
  6. La Camargo Dancing 6 La Camargo Dancing, 1730 400 besøg · 3,5%
  7. The Music Lesson 7 The Music Lesson 400 besøg · 3,5%
  8. The Servant Justified 8 The Servant Justified, 1740 300 besøg · 2,7%
  9. Mademoiselle de Camargo Dancing 9 Mademoiselle de Camargo Dancing, 1730 300 besøg · 2,7%
  10. Le Repas Italien 10 Le Repas Italien 300 besøg · 2,7%

Hvornår besøger folk Nicolas Lancret-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200200
Jul 20267007.900
Aug 20262001.200
Sept 20266001.600

Hvornår bliver værkerne fra Nicolas Lancret vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest populære værker af Nicolas Lancret, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Picnic after the Hunt0000000003000100
Spring0000000001.10000
The Servant Justified00000000030000
Lady and Gentleman with two…0000000003000500
LES PLAISIRS DU BAIN00000000010000
Les Tourterelles000000000000
L'Innocence0000000003002000
Le Repas Italien00000000030000
LE PRINTEMPS00000000010000
La Camargo Dancing000000001002000100

Hvilke enheder bruger Nicolas Lancrets publikum?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder10.30081,7%
telefoner1.80014,3%
tablets5004,0%

Hvilke sprog taler Nicolas Lancrets publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
Chinese60075,0%
engelsk20025,0%

Hvor mange daglige besøg er der hos Nicolas Lancret i de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
man 28 Sept100
tir 29 Sept200
ons 30 Sept0
tor 1 Okt100
fre 2 Okt300
lør 3 Okt100
søn 4 Okt0
man 5 Okt100
tir 6 Okt100
ons 7 Okt0
tor 8 Okt100
fre 9 Okt100
lør 10 Okt0
søn 11 Okt200
man 12 Okt100
tir 13 Okt300
ons 14 Okt500
tor 15 Okt400
fre 16 Okt100
lør 17 Okt100
søn 18 Okt0
man 19 Okt (forventet)200
tir 20 Okt (forventet)400
ons 21 Okt (forventet)300
tor 22 Okt (forventet)400
fre 23 Okt (forventet)300
lør 24 Okt (forventet)100
søn 25 Okt (forventet)100
man 26 Okt (forventet)200
tir 27 Okt (forventet)400
ons 28 Okt (forventet)400
tor 29 Okt (forventet)400
fre 30 Okt (forventet)400
lør 31 Okt (forventet)100
søn 1 Nov (forventet)100
man 2 Nov (forventet)200
tir 3 Nov (forventet)500
ons 4 Nov (forventet)400
tor 5 Nov (forventet)500
fre 6 Nov (forventet)400
lør 7 Nov (forventet)200
søn 8 Nov (forventet)200

Hvad folk spørger om Nicolas Lancret

Hvilke værker af Nicolas Lancret bliver der åbnet mest for?

Spring først med 1.100 besøg eller 10% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Nicolas Lancret på ArtsDot.com?

12.600 besøg på tolv måneder: 1.700 til kunstnersiden og 10.900 til dens værker.

Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Nicolas Lancret?

Publikum kommer fra enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%); enheder står for 82% af besøgene.

Hvilke værker af Nicolas Lancret passer bedst til de besøgendes smag?

Værker tagget med Jordagtig (Farvepalette) udgør 89% af de besøg, selvom de kun udgør 62% af kataloget.