Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Nicolas de Staël på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Nicolas de Staël i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var Honfleur det mest viste værk af Nicolas de Staël på ArtsDot.com: 700 visninger, hvilket udgør 39% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af Composition og Landschaft. I alt var der 2.300 besøg hos Nicolas de Staël: 600 på kunstnerens side og 1.700 på siderne for de enkelte værker. Interessen er faldet en smule: antallet af besøg faldt med 67% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 1.000 besøg. Besøgende har en præference for Balanceret harmoni (Farveharmoni): 89% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 50% af kunstnerens katalog.
De 4 mest viste værker af Nicolas de Staël
Dette er de 4 værker af Nicolas de Staël, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
Hvor mange besøger Nicolas de Staël-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 600 |
| Aug 2026 | 0 | 900 |
| Sept 2026 | 100 | 200 |
Hvor ofte bliver værkerne af Nicolas de Staël vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Nicolas de Staël?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 33,3% | 11,1% |
| Blød skygge | 16,7% | 33,3% |
| Blød lysstyrke | 16,7% | 16,7% |
| Lysende balance | 16,7% | 0,0% |
| Lysstærk | 16,7% | 38,9% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 50,0% | 11,1% |
| Dæmpet farvemætning | 16,7% | 38,9% |
| Afbalanceret blød | 33,3% | 50,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 50,0% | 11,1% |
| Afbalanceret | 33,3% | 72,2% |
| Levende og mættet | 16,7% | 16,7% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 16,7% | 38,9% |
| Blid | 16,7% | 0,0% |
| Balanceret | 16,7% | 11,1% |
| Kraftig kontrast | 16,7% | 33,3% |
| Udsagn | 33,3% | 16,7% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 33,3% | 11,1% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 50,0% | 88,9% |
| Stærk farveenhed | 0,0% | 0,0% |
| Sammenhængende palette | 16,7% | 0,0% |
Hvilke værker af Nicolas de Staël bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Landschaft | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Composition | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 0 |
| Composition en Bleu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| Composition | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Honfleur | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 200 | 200 |
| Ballet | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Nicolas de Staël?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| fransk | 100 | 50,0% |
| italiensk | 100 | 50,0% |
Hvor mange besøg får Nicolas de Staël hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| tor 24 Sept | 100 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 100 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 100 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Nicolas de Staël på ArtsDot.com
Hvilke værker af Nicolas de Staël er de mest populære?
- Honfleur er det mest populære værk med 700 visninger (39% af alle visninger af Nicolas de Staël). Ranglisten ovenfor viser de 4 mest sete værker.
Hvor mange ser på Nicolas de Staël på ArtsDot.com?
- I løbet af de sidste tolv måneder har Nicolas de Staël fået 2.300 besøg: 600 på kunstnerprofilen og 1.700 på siderne for de enkelte værker.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Nicolas de Staël?
- De foretrækker Balanceret harmoni (Farveharmoni): 89% af besøgene, mod 50% af kunstnerens katalog.