Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Nanni Di Bartolo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Den korte version for Nanni Di Bartolo
Folk åbner Sant'antonio abate, circa, da oratorio del crocifisso, borgo a mozzano, lucca oftere end noget andet værk af Nanni Di Bartolo: 100 besøg i løbet af tolv måneder, eller 17% af alt hvad der er blevet vist. The Work Is Attribuited To Nanni Di Bartolo, Not Nanni Di Banco og Smf, Statua In Nicchion fuldender podiet. Nanni Di Bartolo fik i alt 800 besøg, heraf 300 på kunstnersiden og 500 på tværs af værkerne. Jul 2026 var højdepunktet med 700 besøg. Én smag skiller sig ud: Jordagtig (Farvepalette) står for 100% af de besøg, selvom den kun udgør 62% af kataloget.
Top 6: de værker fra Nanni Di Bartolo, som folk oftest åbner
En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 6 værker af Nanni Di Bartolo, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.
-
1
Sant'antonio abate, circa, da oratorio del crocifisso, borgo a mozzano, lucca, 1450
100 besøg · 16,7%
-
2
The Work Is Attribuited To Nanni Di Bartolo, Not Nanni Di Banco
100 besøg · 16,7%
-
3
Smf, Statua In Nicchion
100 besøg · 16,7%
-
4
Attr.), san lorenzo
100 besøg · 16,7%
-
5
San Lorenzo
100 besøg · 16,7%
-
6
Brenzoni Monument, 1426
100 besøg · 16,7%
Hvor populær er Nanni Di Bartolo-siden, måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 500 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Nanni Di Bartolo samlet set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke stilarter tiltrækker de besøgende hos Nanni Di Bartolo?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene bag dette diagram
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 20,0% | 33,3% |
| Blød skygge | 16,7% | 16,7% |
| Blød lysstyrke | 40,0% | 50,0% |
| Lysende balance | 20,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 3,3% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 73,3% | 83,3% |
| Dæmpet farvemætning | 10,0% | 16,7% |
| Afbalanceret blød | 3,3% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 13,3% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 62,1% | 100,0% |
| Neutrale nuancer | 27,6% | 0,0% |
| Mørke toner | 10,3% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 73,3% | 83,3% |
| Afbalanceret | 20,0% | 16,7% |
| Levende og mættet | 6,7% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 16,7% | 0,0% |
| Balanceret | 6,7% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 20,0% | 50,0% |
| Udsagn | 56,7% | 50,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 6,7% | 0,0% |
| Blødt blandet palet | 0,0% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 6,7% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 66,7% | 50,0% |
| Sammenhængende palette | 20,0% | 50,0% |
Hvordan sammenligner de mest populære værker af Nanni Di Bartolo sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene bag dette diagram
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Madonna Col Bambino, Firenze | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Attr.), madonna col bambino… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Attr.), madonna col bambino… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sant'antonio abate, circa,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Attr.), san lorenzo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sant'antonio abate, circa,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Smf, statua in nicchione 01… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Judgment of Salomon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sant'antonio abate, circa,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sant'antonio abate, circa,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
På hvilke sprog læses Nanni Di Bartolo?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Nanni Di Bartolo ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene bag dette diagram
| Dag | Besøg |
|---|---|
| man 21 Sept | 0 |
| tir 22 Sept | 0 |
| ons 23 Sept | 0 |
| tor 24 Sept | 0 |
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt (forventet) | 0 |
| tir 13 Okt (forventet) | 0 |
| ons 14 Okt (forventet) | 0 |
| tor 15 Okt (forventet) | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
Nanni Di Bartolo: hurtige svar
Hvad er det mest viste værk af Nanni Di Bartolo?
- Det er Sant'antonio abate, circa, da oratorio del crocifisso, borgo a mozzano, lucca: 100 besøg, hvilket svarer til 17% af visningerne for Nanni Di Bartolo. Listen ovenfor går ned til nummer 6.
Hvor mange besøg får Nanni Di Bartolo?
- 800 i de sidste tolv måneder, hvoraf 300 på kunstnersiden og 500 på de enkelte værker.
Er der en bestemt type værker af Nanni Di Bartolo, som folk foretrækker?
- Ja, Jordagtig (Farvepalette): 100% af besøgene for 62% af kataloget.