Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Michel Marot på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Michel Marot i overblik
I løbet af de sidste tolv måneder var Preparing the slope for building 5 det mest viste værk af Michel Marot på ArtsDot.com: 200 visninger, hvilket udgør 14% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af Northern part of Cypress Alley, looking to the north og Building 3, great hall looking towards the north. I alt var der 1.400 besøg hos Michel Marot: 400 på kunstnerens side og 1.000 på siderne for de enkelte værker. Den travleste måned var Jul 2026 med 1.400 besøg. Besøgende har en præference for Blødt blandet palet (Farveharmoni): 50% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 16% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste værker af Michel Marot
Dette er de 10 værker af Michel Marot, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.
-
1
Preparing the slope for building 5, 1968
200 besøg · 14,3%
-
2
Northern part of Cypress Alley, looking to the north, 1972
200 besøg · 14,3%
-
3
Building 3, great hall looking towards the north, 1972
100 besøg · 7,1%
-
4
Terraces of building 3 and building 4, looking to the south – east, 1970
100 besøg · 7,1%
-
5
Level -2 of building 1, looking to the west, 1969
100 besøg · 7,1%
-
6
View of the Bosco from the last floor of the old Villa, 1972
100 besøg · 7,1%
-
7
North part of Cypress Alley, looking to the south, 1972
100 besøg · 7,1%
-
8
A room in the south – west part of building 3, 1970
100 besøg · 7,1%
-
9
The old Villa, last floor, looking towards the east, 1969
100 besøg · 7,1%
-
10
Building 4, a pathway parallel to the central street looking south
100 besøg · 7,1%
Hvor mange besøger Michel Marot-siden hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 1.000 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 0 |
Hvor ofte bliver værkerne af Michel Marot vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type værker vælger de besøgende hos Michel Marot?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 2,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 30,0% | 28,6% |
| Blød lysstyrke | 54,0% | 71,4% |
| Lysende balance | 14,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 96,0% | 92,9% |
| Dæmpet farvemætning | 4,0% | 7,1% |
| Afbalanceret blød | 0,0% | 0,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 96,0% | 92,9% |
| Afbalanceret | 4,0% | 7,1% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Blid | 2,0% | 0,0% |
| Balanceret | 4,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 6,0% | 7,1% |
| Udsagn | 88,0% | 92,9% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 36,0% | 28,6% |
| Blødt blandet palet | 16,0% | 50,0% |
| Balanceret harmoni | 18,0% | 7,1% |
| Stærk farveenhed | 22,0% | 0,0% |
| Sammenhængende palette | 8,0% | 14,3% |
Hvilke værker af Michel Marot bliver set mest, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Statues of the four seasons | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Building 3, south side look… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| North side of building 3 an… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cypress Alley, going up tow… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Building 3, detail of one o… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| East garden on the north –… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Building 5, south – west fa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Building 3, great hall look… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Birdseye view of buildings… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Building 3, great hall look… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Hvilke sprog bruger de besøgende hos Michel Marot?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg får Michel Marot hver dag, og hvad er det næste skridt?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 100 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 0 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 0 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 0 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
Spørgsmål om Michel Marot på ArtsDot.com
Hvilke værker af Michel Marot er de mest populære?
- Preparing the slope for building 5 er det mest populære værk med 200 visninger (14% af alle visninger af Michel Marot). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Michel Marot på ArtsDot.com?
- I løbet af de sidste tolv måneder har Michel Marot fået 1.400 besøg: 400 på kunstnerprofilen og 1.000 på siderne for de enkelte værker.
Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Michel Marot?
- De foretrækker Blødt blandet palet (Farveharmoni): 50% af besøgene, mod 16% af kunstnerens katalog.