Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Mel Ramos på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Mel Ramos: tallene på få linjer
Miss kiss er stjernen: 400 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 10% af alle visninger af Mel Ramos. Næste er AC Delco Spark Plug Pin Up Girl Decal og Monterey jackie. Samlet set giver kunstnersiden (1.500 besøg) og værkerne (1.800 besøg) i alt 3.300 besøg. Interessen stiger, med 800% flere besøg mellem Sept 2026 og Okt 2026. Bedste måned: Jul 2026 (2.000 besøg). Efter enhed: enheder (73%), telefoner (21%) og tablets (6%). Besøgene favoriserer Blødt blandet palet (Farveharmoni), med 29% af besøgene mod 16% af kataloget.
Mel Ramos: 10 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Mel Ramos.
-
1
Miss kiss
400 besøg · 9,8%
-
2
AC Delco Spark Plug Pin Up Girl Decal
400 besøg · 9,8%
-
3
Monterey jackie
300 besøg · 7,3%
-
4
Davidoff - Hav A Havana IV
200 besøg · 4,9%
-
5
Hav-a-havana -1
200 besøg · 4,9%
-
6
Camilla
200 besøg · 4,9%
-
7
Haveahavana
200 besøg · 4,9%
-
8
Have a Havana - (11)
200 besøg · 4,9%
-
9
Vintage peek-a-boo portfolio
200 besøg · 4,9%
-
10
Artwork large
200 besøg · 4,9%
Hvornår besøger folk Mel Ramos-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 1.300 |
| Aug 2026 | 0 | 300 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 700 | 200 |
Hvornår bliver værkerne fra Mel Ramos vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Mel Ramos, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 0,0% | 0,0% |
| Blød skygge | 4,0% | 9,8% |
| Blød lysstyrke | 16,0% | 12,2% |
| Lysende balance | 36,0% | 39,0% |
| Lysstærk | 44,0% | 39,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 26,0% | 19,5% |
| Dæmpet farvemætning | 10,0% | 17,1% |
| Afbalanceret blød | 34,0% | 26,8% |
| Tydelig farveintensitet | 22,0% | 19,5% |
| Levende farve | 8,0% | 17,1% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Neutrale nuancer | 60,9% | 51,3% |
| Pastelfarver | 15,2% | 8,1% |
| Jordagtig | 10,9% | 10,8% |
| Mørke toner | 8,7% | 8,1% |
| Metalliske nuancer | 2,2% | 10,8% |
| Livlig | 0,0% | 10,8% |
| Naturtema | 2,2% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 12,0% | 9,8% |
| Afbalanceret | 44,0% | 43,9% |
| Levende og mættet | 44,0% | 46,3% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 16,0% | 17,1% |
| Blid | 30,0% | 31,7% |
| Balanceret | 14,0% | 12,2% |
| Kraftig kontrast | 16,0% | 24,4% |
| Udsagn | 24,0% | 14,6% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 20,0% | 7,3% |
| Blødt blandet palet | 16,0% | 29,3% |
| Balanceret harmoni | 16,0% | 4,9% |
| Stærk farveenhed | 38,0% | 46,3% |
| Sammenhængende palette | 10,0% | 12,2% |
Hvad er de mest populære værker af Mel Ramos, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Virnaburger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| AC Delco Spark Plug Pin Up… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Monterey jackie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Barbiburger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lola cola | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vintage peek-a-boo portfolio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Lola cola -4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Candy II box | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Velveeta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Miss martini | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke enheder bruger Mel Ramoss publikum?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Datatabel
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 2.400 | 72,7% |
| telefoner | 700 | 21,2% |
| tablets | 200 | 6,1% |
Hvilke sprog taler Mel Ramoss publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| engelsk | 100 | 25,0% |
| spansk | 100 | 25,0% |
| italiensk | 100 | 25,0% |
| portugisisk | 100 | 25,0% |
Hvor mange daglige besøg er der hos Mel Ramos i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 300 |
| tir 20 Okt | 200 |
| ons 21 Okt | 100 |
| tor 22 Okt | 100 |
| fre 23 Okt | 100 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 100 |
| søn 1 Nov | 100 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 100 |
| ons 4 Nov | 100 |
| tor 5 Nov | 100 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 100 |
| tir 10 Nov (forventet) | 100 |
| ons 11 Nov (forventet) | 100 |
| tor 12 Nov (forventet) | 100 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 100 |
| tir 17 Nov (forventet) | 100 |
| ons 18 Nov (forventet) | 100 |
| tor 19 Nov (forventet) | 100 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 100 |
| tir 24 Nov (forventet) | 100 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Hvad folk spørger om Mel Ramos
Hvilke værker af Mel Ramos bliver der åbnet mest for?
- Miss kiss først med 400 besøg eller 10% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Mel Ramos på ArtsDot.com?
- 3.300 besøg på tolv måneder: 1.500 til kunstnersiden og 1.800 til dens værker.
Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Mel Ramos?
- Publikum kommer fra enheder (73%), telefoner (21%) og tablets (6%); enheder står for 73% af besøgene.
Hvilke værker af Mel Ramos passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Blødt blandet palet (Farveharmoni) udgør 29% af de besøg, selvom de kun udgør 16% af kataloget.