Masaccio Publikum & popularitet på ArtsDot.com

1401 – 1428

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Masaccio på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Masaccio: tallene på få linjer

Trinity er stjernen: 900 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 10% af alle visninger af Masaccio. Næste er Rendering af Tribute Money (detalje) og Predella panel from the Pisa Altar. Samlet set giver kunstnersiden (3.000 besøg) og værkerne (6.300 besøg) i alt 9.300 besøg. Interessen stiger, med 50% flere besøg mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (4.700 besøg). Publikums mest anvendte sprog: italiensk (35%), spansk (18%) og portugisisk (12%). Efter enhed: enheder (83%), telefoner (12%) og tablets (5%). Besøgene favoriserer Dæmpet farvemætning (Farvemætning), med 37% af besøgene mod 22% af kataloget.

Masaccio: 10 værker som folk ser først

Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Masaccio.

  1. Trinity 1 Trinity, 1425 900 besøg · 10,1%
  2. Rendering af Tribute Money (detalje) 2 Rendering af Tribute Money (detalje) 600 besøg · 6,7%
  3. Predella panel from the Pisa Altar 3 Predella panel from the Pisa Altar, 1426 600 besøg · 6,7%
  4. Freskoer i Cappella Brancacci (højre syn) 4 Freskoer i Cappella Brancacci (højre syn), 1426 600 besøg · 6,7%
  5. Profile Portrait of a Young Man 5 Profile Portrait of a Young Man, 1425 600 besøg · 6,7%
  6. Udsigt til Cappella Brancacci (før restaurering) 6 Udsigt til Cappella Brancacci (før restaurering), 1426 500 besøg · 5,6%
  7. Crucifixion 7 Crucifixion, 1426 400 besøg · 4,5%
  8. Baptism of the Neophytes 8 Baptism of the Neophytes, 1427 400 besøg · 4,5%
  9. The Raising of the Son of Theophilus and St Peter Enthroned (detail) 9 The Raising of the Son of Theophilus and St Peter Enthroned (detail), 1426 400 besøg · 4,5%
  10. Freskoer i Brancacci Kapellen (venstre syn) 10 Freskoer i Brancacci Kapellen (venstre syn), 1426 400 besøg · 4,5%

Hvornår besøger folk Masaccio-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100500
Jul 20261.1003.600
Aug 20263001.300
Sept 20261.500900

Hvornår bliver værkerne fra Masaccio vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest populære værker af Masaccio, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Rendering af Tribute Money…000000001004001000
Madonna with Child and Ange…0000000001001000
Plate of Nativity (Berlin T…000000000000
Predella panel from the Pis…00000000001000
Predella panel from the Pis…0000000002000300
Trinity (detail)00000000020000
Trinity (detail)00000000010000
Two panels from the Pisa Al…00000000010000
Adoration of the Magi0000000001001000
Trinity0000000001002000

Hvilke enheder bruger Masaccios publikum?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder7.70082,8%
telefoner1.10011,8%
tablets5005,4%

Hvilke sprog taler Masaccios publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
italiensk1.20035,3%
spansk60017,6%
portugisisk40011,8%
tysk3008,8%
engelsk2005,9%
koreansk2005,9%
russisk2005,9%
finsk1002,9%
fransk1002,9%
tyrkisk1002,9%

Hvor mange daglige besøg er der hos Masaccio i de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
fre 25 Sept100
lør 26 Sept100
søn 27 Sept500
man 28 Sept500
tir 29 Sept300
ons 30 Sept400
tor 1 Okt0
fre 2 Okt0
lør 3 Okt0
søn 4 Okt300
man 5 Okt400
tir 6 Okt100
ons 7 Okt0
tor 8 Okt700
fre 9 Okt100
lør 10 Okt200
søn 11 Okt600
man 12 Okt300
tir 13 Okt500
ons 14 Okt400
tor 15 Okt500
fre 16 Okt (forventet)100
lør 17 Okt (forventet)100
søn 18 Okt (forventet)700
man 19 Okt (forventet)600
tir 20 Okt (forventet)400
ons 21 Okt (forventet)400
tor 22 Okt (forventet)600
fre 23 Okt (forventet)100
lør 24 Okt (forventet)200
søn 25 Okt (forventet)700
man 26 Okt (forventet)600
tir 27 Okt (forventet)500
ons 28 Okt (forventet)400
tor 29 Okt (forventet)600
fre 30 Okt (forventet)100
lør 31 Okt (forventet)200
søn 1 Nov (forventet)800
man 2 Nov (forventet)700
tir 3 Nov (forventet)500
ons 4 Nov (forventet)400
tor 5 Nov (forventet)700

Hvad folk spørger om Masaccio

Hvilke værker af Masaccio bliver der åbnet mest for?

Trinity først med 900 besøg eller 10% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Masaccio på ArtsDot.com?

9.300 besøg på tolv måneder: 3.000 til kunstnersiden og 6.300 til dens værker.

Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Masaccio?

Publikum kommer fra enheder (83%), telefoner (12%) og tablets (5%); enheder står for 83% af besøgene.

Hvilke sprog taler publikummet hos Masaccio?

italiensk (35%), spansk (18%) og portugisisk (12%). Det primære sprog, italiensk, udgør 35% af de besøgende.

Hvilke værker af Masaccio passer bedst til de besøgendes smag?

Værker tagget med Dæmpet farvemætning (Farvemætning) udgør 37% af de besøg, selvom de kun udgør 22% af kataloget.