Luca Giordano Besøgsstatistikker og mest sete værker

1634 – 1705

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Luca Giordano på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Den korte version for Luca Giordano

Folk åbner The Fall of the Rebel Angels oftere end noget andet værk af Luca Giordano: 2.000 besøg i løbet af tolv måneder, eller 6% af alt hvad der er blevet vist. A Cynical Philospher og Paintings with mythological scenes -\n\nBacchus and Ariadne fuldender podiet. Luca Giordano fik i alt 34.400 besøg, heraf 3.600 på kunstnersiden og 30.800 på tværs af værkerne. Trenden er svagt faldende: 40% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 26.800 besøg. Besøg fordelt på enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (2%). Én smag skiller sig ud: Seren (Kontrast) står for 17% af de besøg, selvom den kun udgør 6% af kataloget.

Top 10: de værker fra Luca Giordano, som folk oftest åbner

En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Luca Giordano, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.

  1. The Fall of the Rebel Angels 1 The Fall of the Rebel Angels, 1666 2.000 besøg · 5,8%
  2. A Cynical Philospher 2 A Cynical Philospher 1.100 besøg · 3,2%
  3. Paintings with mythological scenes -\n\nBacchus and Ariadne 3 Paintings with mythological scenes -\n\nBacchus and Ariadne, 1680 800 besøg · 2,3%
  4. LA MORT DE SENEQUE 4 LA MORT DE SENEQUE 700 besøg · 2,0%
  5. Perseus kæmper mod Phineus og hans følgeslag 5 Perseus kæmper mod Phineus og hans følgeslag, 1670 500 besøg · 1,4%
  6. St Michael 6 St Michael, 1663 500 besøg · 1,4%
  7. San Francisco Javier 7 San Francisco Javier 500 besøg · 1,4%
  8. The Death of Seneca 8 The Death of Seneca, 1684 400 besøg · 1,2%
  9. Apollo and Marsia 9 Apollo and Marsia 400 besøg · 1,2%
  10. SAINT ANTOINE DE PADOUE ET L'ENFANT JESUS 10 SAINT ANTOINE DE PADOUE ET L'ENFANT JESUS 400 besøg · 1,2%

Hvor populær er Luca Giordano-siden, måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026500400
Jul 20262.00024.800
Aug 20267003.500
Sept 20264002.100

Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Luca Giordano samlet set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest populære værker af Luca Giordano sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene bag dette diagram
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
The Fall of the Rebel Angels000000000800400200
Psyche Honoured by the Peop…00000000010000
The Ecstasy of St. Francis0000000001001000
Death of Seneca00000000001000
Ung Bacchus der soberer00000000010000
Crucifixion of St Peter00000000030000
Slaget om Sisera0000000000200100
LE MARIAGE DE LA VIERGE00000000001000
The Rape of Europa00000000010000
Marriage of the Virgin00000000000100

Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Luca Giordano set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
EnhedBesøgDel
enheder30.40088,4%
telefoner3.4009,9%
tablets6001,7%

På hvilke sprog læses Luca Giordano?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene bag dette diagram
SprogBesøgDel
italiensk60027,3%
fransk40018,2%
engelsk30013,6%
spansk30013,6%
koreansk2009,1%
tysk1004,5%
portugisisk1004,5%
russisk1004,5%
svensk1004,5%

Hvordan ser de daglige besøg hos Luca Giordano ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene bag dette diagram
DagBesøg
søn 27 Sept1.300
man 28 Sept500
tir 29 Sept100
ons 30 Sept100
tor 1 Okt1.100
fre 2 Okt500
lør 3 Okt300
søn 4 Okt300
man 5 Okt200
tir 6 Okt200
ons 7 Okt0
tor 8 Okt300
fre 9 Okt500
lør 10 Okt400
søn 11 Okt700
man 12 Okt100
tir 13 Okt200
ons 14 Okt400
tor 15 Okt500
fre 16 Okt700
lør 17 Okt500
søn 18 Okt (forventet)700
man 19 Okt (forventet)200
tir 20 Okt (forventet)200
ons 21 Okt (forventet)200
tor 22 Okt (forventet)600
fre 23 Okt (forventet)500
lør 24 Okt (forventet)400
søn 25 Okt (forventet)600
man 26 Okt (forventet)200
tir 27 Okt (forventet)100
ons 28 Okt (forventet)100
tor 29 Okt (forventet)500
fre 30 Okt (forventet)500
lør 31 Okt (forventet)300
søn 1 Nov (forventet)600
man 2 Nov (forventet)200
tir 3 Nov (forventet)100
ons 4 Nov (forventet)100
tor 5 Nov (forventet)500
fre 6 Nov (forventet)400
lør 7 Nov (forventet)300

Luca Giordano: hurtige svar

Hvad er det mest viste værk af Luca Giordano?

Det er The Fall of the Rebel Angels: 2.000 besøg, hvilket svarer til 6% af visningerne for Luca Giordano. Listen ovenfor går ned til nummer 10.

Hvor mange besøg får Luca Giordano?

34.400 i de sidste tolv måneder, hvoraf 3.600 på kunstnersiden og 30.800 på de enkelte værker.

Kigger folk på Luca Giordano på en telefon eller en computer?

Begge: besøgsfordeling som enheder (88%), telefoner (10%) og tablets (2%); enheder fører med 88%.

Er der en bestemt type værker af Luca Giordano, som folk foretrækker?

Ja, Seren (Kontrast): 17% af besøgene for 6% af kataloget.