Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Louis Pasteur på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Den korte version for Louis Pasteur
Folk åbner Jean-Joseph Pasteur, Louis Pasteur oftere end noget andet værk af Louis Pasteur: 700 besøg i løbet af tolv måneder, eller 70% af alt hvad der er blevet vist. Jeanne-Etienne Roqui, Louis Pasteur og François-Emmanuel Roch, storekeeper in Arbois. F.-E. Roch was the father of C. and S. Roch. fuldender podiet. Louis Pasteur fik i alt 2.100 besøg, heraf 1.400 på kunstnersiden og 700 på tværs af værkerne. Trenden er stigende: 700% flere besøg i Okt 2026 end i Sept 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 1.200 besøg. Én smag skiller sig ud: Kraftig kontrast (Kontrast) står for 80% af de besøg, selvom den kun udgør 18% af kataloget.
Top 4: de værker fra Louis Pasteur, som folk oftest åbner
En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 4 værker af Louis Pasteur, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.
Hvor populær er Louis Pasteur-siden, måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 600 | 600 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sept 2026 | 0 | 100 |
| Okt 2026 | 800 | 0 |
Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Louis Pasteur samlet set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke stilarter tiltrækker de besøgende hos Louis Pasteur?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene bag dette diagram
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 18,2% | 70,0% |
| Blød skygge | 63,6% | 30,0% |
| Blød lysstyrke | 9,1% | 0,0% |
| Lysende balance | 0,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 9,1% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 54,5% | 80,0% |
| Dæmpet farvemætning | 27,3% | 10,0% |
| Afbalanceret blød | 18,2% | 10,0% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 45,5% | 80,0% |
| Afbalanceret | 54,5% | 20,0% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 9,1% | 0,0% |
| Blid | 9,1% | 0,0% |
| Balanceret | 0,0% | 0,0% |
| Kraftig kontrast | 18,2% | 80,0% |
| Udsagn | 63,6% | 20,0% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 27,3% | 80,0% |
| Blødt blandet palet | 9,1% | 0,0% |
| Balanceret harmoni | 27,3% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 27,3% | 20,0% |
| Sammenhængende palette | 9,1% | 0,0% |
Hvordan sammenligner de mest populære værker af Louis Pasteur sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene bag dette diagram
| Kunstværk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jean-Joseph Pasteur, Louis… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 100 | 0 |
| Jeanne-Etienne Roqui, Louis… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Pierre-Joseph Gaidot, a coo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| pastel1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| pastel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Charles Roch. Charles Roch… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| François-Emmanuel Roch, sto… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Jeanne-Etienne Roqui, mère… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Didier Netzer, a fellow stu… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vine stock in a greenhouse,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På hvilke sprog læses Louis Pasteur?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene bag dette diagram
| Sprog | Besøg | Del |
|---|---|---|
| bulgarsk | 100 | 50,0% |
| spansk | 100 | 50,0% |
Hvordan ser de daglige besøg hos Louis Pasteur ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene bag dette diagram
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt | 0 |
| søn 18 Okt | 0 |
| man 19 Okt | 0 |
| tir 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tor 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lør 24 Okt | 0 |
| søn 25 Okt | 0 |
| man 26 Okt | 0 |
| tir 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tor 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lør 31 Okt | 0 |
| søn 1 Nov | 0 |
| man 2 Nov | 0 |
| tir 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tor 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
| lør 7 Nov (forventet) | 0 |
| søn 8 Nov (forventet) | 0 |
| man 9 Nov (forventet) | 0 |
| tir 10 Nov (forventet) | 0 |
| ons 11 Nov (forventet) | 0 |
| tor 12 Nov (forventet) | 0 |
| fre 13 Nov (forventet) | 0 |
| lør 14 Nov (forventet) | 0 |
| søn 15 Nov (forventet) | 0 |
| man 16 Nov (forventet) | 0 |
| tir 17 Nov (forventet) | 0 |
| ons 18 Nov (forventet) | 0 |
| tor 19 Nov (forventet) | 0 |
| fre 20 Nov (forventet) | 0 |
| lør 21 Nov (forventet) | 0 |
| søn 22 Nov (forventet) | 0 |
| man 23 Nov (forventet) | 0 |
| tir 24 Nov (forventet) | 0 |
| ons 25 Nov (forventet) | 0 |
| tor 26 Nov (forventet) | 0 |
Louis Pasteur: hurtige svar
Hvad er det mest viste værk af Louis Pasteur?
- Det er Jean-Joseph Pasteur, Louis Pasteur: 700 besøg, hvilket svarer til 70% af visningerne for Louis Pasteur. Listen ovenfor går ned til nummer 4.
Hvor mange besøg får Louis Pasteur?
- 2.100 i de sidste tolv måneder, hvoraf 1.400 på kunstnersiden og 700 på de enkelte værker.
Er der en bestemt type værker af Louis Pasteur, som folk foretrækker?
- Ja, Kraftig kontrast (Kontrast): 80% af besøgene for 18% af kataloget.