Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jules Noël på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Jules Noël: tallene på få linjer
Ships in the Port of Calais er stjernen: 300 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 27% af alle visninger af Jules Noël. Næste er Abbeville, France, with Peasants and Horses in the Foreground og Le treport. Samlet set giver kunstnersiden (700 besøg) og værkerne (1.000 besøg) i alt 1.700 besøg. Interessen faldt med 40% mellem Sept 2026 og Okt 2026. Bedste måned: Jul 2026 (600 besøg). Besøgene favoriserer Balanceret (Kontrast), med 45% af besøgene mod 17% af kataloget.
Jules Noël: 7 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Jules Noël.
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
400
200
Aug 2026
0
300
Sept 2026
200
300
Okt 2026
100
200
Hvornår bliver værkerne fra Jules Noël vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Jules Noël, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Nostalgisk stemning
33,3%
50,0%
Dramatisk
33,3%
25,0%
Seren
33,3%
25,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
11,1%
0,0%
Blød skygge
19,4%
18,2%
Blød lysstyrke
41,7%
54,5%
Lysende balance
25,0%
18,2%
Lysstærk
2,8%
9,1%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
30,6%
45,5%
Dæmpet farvemætning
41,7%
9,1%
Afbalanceret blød
19,4%
45,5%
Tydelig farveintensitet
8,3%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Neutrale nuancer
52,0%
77,8%
Jordagtig
36,0%
22,2%
Mørke toner
12,0%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
22,2%
27,3%
Afbalanceret
63,9%
72,7%
Levende og mættet
13,9%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
2,8%
0,0%
Blid
16,7%
9,1%
Balanceret
16,7%
45,5%
Kraftig kontrast
36,1%
27,3%
Udsagn
27,8%
18,2%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
19,4%
27,3%
Blødt blandet palet
8,3%
27,3%
Balanceret harmoni
19,4%
27,3%
Stærk farveenhed
36,1%
18,2%
Sammenhængende palette
16,7%
0,0%
Hvad er de mest populære værker af Jules Noël, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
Kunstværk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Okt 2026
MARINE
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Souvenir of Fécamp, France
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Abbeville, France, with Pea…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
The Anchorage of Brest in C…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Seascape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Port of Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Napoleon III Receiving Quee…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sailing vessels in the harb…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Port of Fécamp
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Arrival of a Stagecoach at…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke sprog taler Jules Noëls publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Datatabel
Sprog
Besøg
Del
dansk
100
100,0%
Hvor mange daglige besøg er der hos Jules Noël i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
Dag
Besøg
lør 17 Okt
0
søn 18 Okt
0
man 19 Okt
0
tir 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tor 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lør 24 Okt
0
søn 25 Okt
0
man 26 Okt
0
tir 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tor 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lør 31 Okt
100
søn 1 Nov
0
man 2 Nov
0
tir 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tor 5 Nov
0
fre 6 Nov
0
lør 7 Nov (forventet)
100
søn 8 Nov (forventet)
0
man 9 Nov (forventet)
0
tir 10 Nov (forventet)
0
ons 11 Nov (forventet)
0
tor 12 Nov (forventet)
0
fre 13 Nov (forventet)
0
lør 14 Nov (forventet)
200
søn 15 Nov (forventet)
0
man 16 Nov (forventet)
0
tir 17 Nov (forventet)
0
ons 18 Nov (forventet)
0
tor 19 Nov (forventet)
0
fre 20 Nov (forventet)
0
lør 21 Nov (forventet)
200
søn 22 Nov (forventet)
0
man 23 Nov (forventet)
0
tir 24 Nov (forventet)
0
ons 25 Nov (forventet)
0
tor 26 Nov (forventet)
0
fre 27 Nov (forventet)
0
Hvad folk spørger om Jules Noël
Hvilke værker af Jules Noël bliver der åbnet mest for?
Ships in the Port of Calais først med 300 besøg eller 27% af visningerne. 7 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Jules Noël på ArtsDot.com?
1.700 besøg på tolv måneder: 700 til kunstnersiden og 1.000 til dens værker.
Hvilke værker af Jules Noël passer bedst til de besøgendes smag?
Værker tagget med Balanceret (Kontrast) udgør 45% af de besøg, selvom de kun udgør 17% af kataloget.