Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Josep Cusachs Cusachs på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Den korte version for Josep Cusachs Cusachs
Folk åbner Cavalry Officer oftere end noget andet værk af Josep Cusachs Cusachs: 300 besøg i løbet af tolv måneder, eller 5% af alt hvad der er blevet vist. Newsboy og Cape Dragon Whip fuldender podiet. Josep Cusachs Cusachs fik i alt 6.700 besøg, heraf 900 på kunstnersiden og 5.800 på tværs af værkerne. Trenden er svagt faldende: 50% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 6.100 besøg. Besøg fordelt på enheder (99%) og telefoner (1%). Én smag skiller sig ud: Levende og mættet (Farveintensitet) står for 62% af de besøg, selvom den kun udgør 38% af kataloget.
Top 10: de værker fra Josep Cusachs Cusachs, som folk oftest åbner
En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Josep Cusachs Cusachs, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.
-
1
Cavalry Officer
300 besøg · 4,6%
-
2
Newsboy
300 besøg · 4,6%
-
3
Cape Dragon Whip
300 besøg · 4,6%
-
4
Studies Of Donkeys
200 besøg · 3,1%
-
5
In The Hunt
200 besøg · 3,1%
-
6
Hussar On Horse 1
200 besøg · 3,1%
-
7
Untitled 13
200 besøg · 3,1%
-
8
Cantin
200 besøg · 3,1%
-
9
Coraceros Cuirassiers
100 besøg · 1,5%
-
10
Bearded soldier
100 besøg · 1,5%
Hvor populær er Josep Cusachs Cusachs-siden, måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 200 |
| Jul 2026 | 700 | 5.400 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sept 2026 | 100 | 0 |
Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Josep Cusachs Cusachs samlet set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke stilarter tiltrækker de besøgende hos Josep Cusachs Cusachs?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene bag dette diagram
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 6,0% | 7,7% |
| Blød skygge | 26,0% | 10,8% |
| Blød lysstyrke | 38,0% | 55,4% |
| Lysende balance | 18,0% | 18,5% |
| Lysstærk | 12,0% | 7,7% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 18,0% | 7,7% |
| Dæmpet farvemætning | 16,0% | 15,4% |
| Afbalanceret blød | 30,0% | 16,9% |
| Tydelig farveintensitet | 32,0% | 55,4% |
| Levende farve | 4,0% | 4,6% |
| Farvepalette | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Jordagtig | 37,2% | 44,8% |
| Mørke toner | 27,9% | 29,3% |
| Neutrale nuancer | 27,9% | 19,0% |
| Pastelfarver | 7,0% | 3,5% |
| Varme toner | 0,0% | 3,5% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 18,0% | 12,3% |
| Afbalanceret | 44,0% | 26,2% |
| Levende og mættet | 38,0% | 61,5% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 2,0% | 1,5% |
| Blid | 10,0% | 10,8% |
| Balanceret | 12,0% | 6,2% |
| Kraftig kontrast | 18,0% | 24,6% |
| Udsagn | 58,0% | 56,9% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 6,0% | 6,2% |
| Blødt blandet palet | 2,0% | 1,5% |
| Balanceret harmoni | 6,0% | 6,2% |
| Stærk farveenhed | 62,0% | 58,5% |
| Sammenhængende palette | 24,0% | 27,7% |
Hvordan sammenligner de mest populære værker af Josep Cusachs Cusachs sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene bag dette diagram
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Male portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Josep Puigcarbó | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Awaiting the Return | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Coraceros Cuirassiers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Tambor | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Head of cuirassier | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cavalry Officer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 |
| Amazon 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait Of General Prim | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Josep Cusachs Cusachs set?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
| Enhed | Besøg | Del |
|---|---|---|
| enheder | 6.600 | 98,5% |
| telefoner | 100 | 1,5% |
På hvilke sprog læses Josep Cusachs Cusachs?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvordan ser de daglige besøg hos Josep Cusachs Cusachs ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene bag dette diagram
| Dag | Besøg |
|---|---|
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 0 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lør 10 Okt | 0 |
| søn 11 Okt | 100 |
| man 12 Okt | 0 |
| tir 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lør 17 Okt (forventet) | 0 |
| søn 18 Okt (forventet) | 100 |
| man 19 Okt (forventet) | 0 |
| tir 20 Okt (forventet) | 100 |
| ons 21 Okt (forventet) | 0 |
| tor 22 Okt (forventet) | 0 |
| fre 23 Okt (forventet) | 0 |
| lør 24 Okt (forventet) | 0 |
| søn 25 Okt (forventet) | 200 |
| man 26 Okt (forventet) | 0 |
| tir 27 Okt (forventet) | 200 |
| ons 28 Okt (forventet) | 0 |
| tor 29 Okt (forventet) | 0 |
| fre 30 Okt (forventet) | 0 |
| lør 31 Okt (forventet) | 0 |
| søn 1 Nov (forventet) | 200 |
| man 2 Nov (forventet) | 0 |
| tir 3 Nov (forventet) | 200 |
| ons 4 Nov (forventet) | 0 |
| tor 5 Nov (forventet) | 0 |
| fre 6 Nov (forventet) | 0 |
Josep Cusachs Cusachs: hurtige svar
Hvad er det mest viste værk af Josep Cusachs Cusachs?
- Det er Cavalry Officer: 300 besøg, hvilket svarer til 5% af visningerne for Josep Cusachs Cusachs. Listen ovenfor går ned til nummer 10.
Hvor mange besøg får Josep Cusachs Cusachs?
- 6.700 i de sidste tolv måneder, hvoraf 900 på kunstnersiden og 5.800 på de enkelte værker.
Kigger folk på Josep Cusachs Cusachs på en telefon eller en computer?
- Begge: besøgsfordeling som enheder (99%) og telefoner (1%); enheder fører med 99%.
Er der en bestemt type værker af Josep Cusachs Cusachs, som folk foretrækker?
- Ja, Levende og mættet (Farveintensitet): 62% af besøgene for 38% af kataloget.