John Singleton Copley Besøgsstatistikker og mest sete værker

1738 – 1815

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for John Singleton Copley på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Den korte version for John Singleton Copley

Folk åbner Watson og hajen oftere end noget andet værk af John Singleton Copley: 5.400 besøg i løbet af tolv måneder, eller 17% af alt hvad der er blevet vist. Returen af Neptun og Mrs.William Eppes fuldender podiet. John Singleton Copley fik i alt 31.600 besøg, heraf 2.400 på kunstnersiden og 29.200 på tværs af værkerne. Trenden er svagt faldende: 12% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 24.400 besøg. Besøg fordelt på enheder (90%), telefoner (9%) og tablets (1%). Én smag skiller sig ud: Dramatisk (Stemning) står for 34% af de besøg, selvom den kun udgør 0% af kataloget.

Top 10: de værker fra John Singleton Copley, som folk oftest åbner

En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af John Singleton Copley, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.

  1. Watson og hajen 1 Watson og hajen, 1778 5.400 besøg · 16,9%
  2. Returen af Neptun 2 Returen af Neptun, 1754 800 besøg · 2,5%
  3. Mrs.William Eppes 3 Mrs.William Eppes, 1769 700 besøg · 2,2%
  4. Elkanah Watson 4 Elkanah Watson, 1782 600 besøg · 1,9%
  5. The Ascension 5 The Ascension, 1775 500 besøg · 1,6%
  6. Young lady with a bird and dog 6 Young lady with a bird and dog, 1767 500 besøg · 1,6%
  7. Head of a Negro 7 Head of a Negro, 1777 500 besøg · 1,6%
  8. The Colapse of the Earl of Chatham in the House of Lords (also known as The Death of the Earl of Chatham) 8 The Colapse of the Earl of Chatham in the House of Lords (also known as The Death of the Earl of Chatham), 1779 400 besøg · 1,2%
  9. Thomas Amory II 9 Thomas Amory II, 1772 400 besøg · 1,2%
  10. Mrs.Daniel Hubbard (Mary Greene) 10 Mrs.Daniel Hubbard (Mary Greene), 1764 400 besøg · 1,2%

Hvor populær er John Singleton Copley-siden, måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100900
Jul 20261.80022.600
Aug 20264002.900
Sept 20261002.800

Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra John Singleton Copley samlet set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest populære værker af John Singleton Copley sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene bag dette diagram
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Watson og hajen0000000001.3001.6001.700
The Colapse of the Earl of…0000000003001000
Brook Watson and the Shark0000000002000100
Lemuel Cox000000000000
John Quincy Adams00000000010000
Returen af Neptun0000000004000100
Fru John Winthrop00000000030000
Samuel Adams00000000010000
Paul Revere00000000010000
Samuel Verplanck00000000001000

Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver John Singleton Copley set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
EnhedBesøgDel
enheder28.40089,9%
telefoner2.9009,2%
tablets3000,9%

På hvilke sprog læses John Singleton Copley?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene bag dette diagram
SprogBesøgDel
spansk40044,4%
engelsk10011,1%
ungarsk10011,1%
italiensk10011,1%
japansk10011,1%
russisk10011,1%

Hvordan ser de daglige besøg hos John Singleton Copley ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene bag dette diagram
DagBesøg
tir 29 Sept200
ons 30 Sept200
tor 1 Okt0
fre 2 Okt300
lør 3 Okt500
søn 4 Okt500
man 5 Okt0
tir 6 Okt300
ons 7 Okt1.500
tor 8 Okt300
fre 9 Okt300
lør 10 Okt100
søn 11 Okt200
man 12 Okt400
tir 13 Okt300
ons 14 Okt0
tor 15 Okt500
fre 16 Okt800
lør 17 Okt500
søn 18 Okt200
man 19 Okt400
tir 20 Okt (forventet)300
ons 21 Okt (forventet)700
tor 22 Okt (forventet)300
fre 23 Okt (forventet)600
lør 24 Okt (forventet)500
søn 25 Okt (forventet)400
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)400
ons 28 Okt (forventet)800
tor 29 Okt (forventet)400
fre 30 Okt (forventet)700
lør 31 Okt (forventet)500
søn 1 Nov (forventet)400
man 2 Nov (forventet)400
tir 3 Nov (forventet)400
ons 4 Nov (forventet)900
tor 5 Nov (forventet)400
fre 6 Nov (forventet)700
lør 7 Nov (forventet)600
søn 8 Nov (forventet)500
man 9 Nov (forventet)400

John Singleton Copley: hurtige svar

Hvad er det mest viste værk af John Singleton Copley?

Det er Watson og hajen: 5.400 besøg, hvilket svarer til 17% af visningerne for John Singleton Copley. Listen ovenfor går ned til nummer 10.

Hvor mange besøg får John Singleton Copley?

31.600 i de sidste tolv måneder, hvoraf 2.400 på kunstnersiden og 29.200 på de enkelte værker.

Kigger folk på John Singleton Copley på en telefon eller en computer?

Begge: besøgsfordeling som enheder (90%), telefoner (9%) og tablets (1%); enheder fører med 90%.

Er der en bestemt type værker af John Singleton Copley, som folk foretrækker?

Ja, Dramatisk (Stemning): 34% af besøgene for 0% af kataloget.