Hvad er denne side?
Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Joachim Wtewael på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Joachim Wtewael: tallene på få linjer
Adoration by the Shepherds er stjernen: 300 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 14% af alle visninger af Joachim Wtewael. Næste er Charity og The Golden Age. Samlet set giver kunstnersiden (500 besøg) og værkerne (1.900 besøg) i alt 2.400 besøg. Bedste måned: Jul 2026 (2.000 besøg). Besøgene favoriserer Seren (Stemning), med 75% af besøgene mod 12% af kataloget.
Joachim Wtewael: 10 værker som folk ser først
Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Joachim Wtewael.
-
1
Adoration by the Shepherds, 1625
300 besøg · 13,6%
-
2
Charity, 1627
300 besøg · 13,6%
-
3
The Golden Age, 1605
300 besøg · 13,6%
-
4
Martyrdom of Saint Sebastian, 1600
300 besøg · 13,6%
-
5
The Judgement of Paris, 1615
200 besøg · 9,1%
-
6
Mars and Venus Surprised by Vulcan, 1601
100 besøg · 4,5%
-
7
The Golden Age (detail), 1605
100 besøg · 4,5%
-
8
Moses Striking the Rock, 1624
100 besøg · 4,5%
-
9
The Fruit and Vegetable Seller, 1618
100 besøg · 4,5%
-
10
Kitchen Scene, 1605
100 besøg · 4,5%
Hvornår besøger folk Joachim Wtewael-siden?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Datatabel
| Måned | Kunstnerside | Sider for værker |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 400 | 1.600 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sept 2026 | 100 | 100 |
Hvornår bliver værkerne fra Joachim Wtewael vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger de besøgende hos Joachim Wtewael, sammenlignet med hvad kunstneren har skabt?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Datatabel
| Stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dramatisk | 62,5% | 25,0% |
| Seren | 12,5% | 75,0% |
| Klassisk | 12,5% | 0,0% |
| Elegant | 12,5% | 0,0% |
| Følelsesmæssig stemning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Fredfyldt | 12,5% | 75,0% |
| Mystisk | 37,5% | 0,0% |
| Lidenskabelig | 12,5% | 25,0% |
| Dramatisk | 12,5% | 0,0% |
| Romantisk | 12,5% | 0,0% |
| Åndelig | 12,5% | 0,0% |
| Lysstyrke | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Mørk | 60,0% | 90,9% |
| Blød skygge | 20,0% | 9,1% |
| Blød lysstyrke | 12,0% | 0,0% |
| Lysende balance | 8,0% | 0,0% |
| Lysstærk | 0,0% | 0,0% |
| Farvemætning | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Dæmpet | 34,0% | 36,4% |
| Dæmpet farvemætning | 40,0% | 45,5% |
| Afbalanceret blød | 26,0% | 18,2% |
| Tydelig farveintensitet | 0,0% | 0,0% |
| Levende farve | 0,0% | 0,0% |
| Farveintensitet | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Monokrom | 58,0% | 54,5% |
| Afbalanceret | 42,0% | 45,5% |
| Levende og mættet | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Seren | 12,0% | 9,1% |
| Blid | 28,0% | 13,6% |
| Balanceret | 18,0% | 50,0% |
| Kraftig kontrast | 14,0% | 18,2% |
| Udsagn | 28,0% | 9,1% |
| Farveharmoni | Kunstværker af kunstneren | Besøg |
|---|---|---|
| Uharmonisk farvepalette | 6,0% | 18,2% |
| Blødt blandet palet | 4,0% | 4,5% |
| Balanceret harmoni | 16,0% | 0,0% |
| Stærk farveenhed | 64,0% | 59,1% |
| Sammenhængende palette | 10,0% | 18,2% |
Hvad er de mest populære værker af Joachim Wtewael, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Datatabel
| Kunstværk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sept 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Golden Age | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
| The Battle Between the Gods… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Golden Age (detail) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Persée secourant Andromède | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Judgment of Paris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Perseus and Andromeda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lot and his Daughters | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| JUPITER ET DANAE | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Adoration of the Shepherds | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Actaeon is changed into a s… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hvilke sprog taler Joachim Wtewaels publikum?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange daglige besøg er der hos Joachim Wtewael i de næste tre uger?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Datatabel
| Dag | Besøg |
|---|---|
| fre 25 Sept | 0 |
| lør 26 Sept | 0 |
| søn 27 Sept | 0 |
| man 28 Sept | 0 |
| tir 29 Sept | 200 |
| ons 30 Sept | 0 |
| tor 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lør 3 Okt | 0 |
| søn 4 Okt | 0 |
| man 5 Okt | 0 |
| tir 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tor 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 300 |
| lør 10 Okt | 100 |
| søn 11 Okt | 0 |
| man 12 Okt | 400 |
| tir 13 Okt | 400 |
| ons 14 Okt | 100 |
| tor 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt (forventet) | 300 |
| lør 17 Okt (forventet) | 100 |
| søn 18 Okt (forventet) | 0 |
| man 19 Okt (forventet) | 400 |
| tir 20 Okt (forventet) | 700 |
| ons 21 Okt (forventet) | 100 |
| tor 22 Okt (forventet) | 100 |
| fre 23 Okt (forventet) | 400 |
| lør 24 Okt (forventet) | 100 |
| søn 25 Okt (forventet) | 0 |
| man 26 Okt (forventet) | 500 |
| tir 27 Okt (forventet) | 800 |
| ons 28 Okt (forventet) | 100 |
| tor 29 Okt (forventet) | 100 |
| fre 30 Okt (forventet) | 500 |
| lør 31 Okt (forventet) | 200 |
| søn 1 Nov (forventet) | 0 |
| man 2 Nov (forventet) | 600 |
| tir 3 Nov (forventet) | 900 |
| ons 4 Nov (forventet) | 200 |
| tor 5 Nov (forventet) | 200 |
Hvad folk spørger om Joachim Wtewael
Hvilke værker af Joachim Wtewael bliver der åbnet mest for?
- Adoration by the Shepherds først med 300 besøg eller 14% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for Joachim Wtewael på ArtsDot.com?
- 2.400 besøg på tolv måneder: 500 til kunstnersiden og 1.900 til dens værker.
Hvilke værker af Joachim Wtewael passer bedst til de besøgendes smag?
- Værker tagget med Seren (Stemning) udgør 75% af de besøg, selvom de kun udgør 12% af kataloget.