Jean-Léon Gérôme Popularitet og besøgsstatistikker

1824 – 1904

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jean-Léon Gérôme på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Jean-Léon Gérôme i overblik

I løbet af de sidste tolv måneder var Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind det mest viste værk af Jean-Léon Gérôme på ArtsDot.com: 2.500 visninger, hvilket udgør 6% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af Slave Market in Rome og Drunken Bacchus and Cupid. I alt var der 37.500 besøg hos Jean-Léon Gérôme: 3.400 på kunstnerens side og 34.100 på siderne for de enkelte værker. Opmærksomheden vokser: antallet af besøg steg med 4% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 21.800 besøg. Folk browser på enheder (85%), telefoner (12%) og tablets (3%). Besøgende har en præference for Jordagtig (Farvepalette): 70% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 50% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste værker af Jean-Léon Gérôme

Dette er de 10 værker af Jean-Léon Gérôme, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.

  1. Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind 1 Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind, 1896 2.500 besøg · 6,3%
  2. Slave Market in Rome 2 Slave Market in Rome, 1884 1.800 besøg · 4,5%
  3. Drunken Bacchus and Cupid 3 Drunken Bacchus and Cupid, 1850 1.700 besøg · 4,3%
  4. L'Eminence Grise 4 L'Eminence Grise 1.700 besøg · 4,3%
  5. The Slave Market 5 The Slave Market, 1871 1.500 besøg · 3,8%
  6. Harem Kvinder Fodrer Papegøjer I En Friluftsplads 6 Harem Kvinder Fodrer Papegøjer I En Friluftsplads, 1894 1.100 besøg · 2,8%
  7. Snake Charmer 7 Snake Charmer, 1889 1.000 besøg · 2,5%
  8. Pollice Verso (aka Thumbs Down) 8 Pollice Verso (aka Thumbs Down) 1.000 besøg · 2,5%
  9. Moorish Bath (also known as Lady of Cairo Bathing) 9 Moorish Bath (also known as Lady of Cairo Bathing), 1872 900 besøg · 2,3%
  10. Prayer on the Housetops 10 Prayer on the Housetops, 1865 900 besøg · 2,3%

Hvor mange besøger Jean-Léon Gérôme-siden hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202601.000
Jul 20261.30020.500
Aug 20269006.300
Sept 20261.2006.300

Hvor ofte bliver værkerne af Jean-Léon Gérôme vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Jean-Léon Gérôme bliver set mest, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Offentlig bøn i moskeen i A…0000000005002000
Harem Kvinder Fodrer Papegø…000000000200200500
Bøn i moskeen000000000300100200
Slave Market in Rome000000000400300600
Turkish 0000000001001000
Tiger og hendes killinger0000000000100100
Snake Charmer000000000800100100
Moorish Bath0000000003000200
Portræt af en Dame0000000004003000
Truth coming from the well…00000000080001.600

Hvilke enheder bruger de besøgende hos Jean-Léon Gérôme?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder32.00085,3%
telefoner4.50012,0%
tablets1.0002,7%

Hvilke sprog bruger de besøgende hos Jean-Léon Gérôme?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
Chinese60037,5%
engelsk30018,8%
fransk20012,5%
dansk1006,2%
spansk1006,2%
georgisk1006,2%
portugisisk1006,2%
russisk1006,2%

Hvor mange besøg får Jean-Léon Gérôme hver dag, og hvad er det næste skridt?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
lør 26 Sept400
søn 27 Sept200
man 28 Sept600
tir 29 Sept500
ons 30 Sept500
tor 1 Okt600
fre 2 Okt300
lør 3 Okt200
søn 4 Okt1.200
man 5 Okt600
tir 6 Okt100
ons 7 Okt800
tor 8 Okt0
fre 9 Okt1.000
lør 10 Okt400
søn 11 Okt300
man 12 Okt2.700
tir 13 Okt1.700
ons 14 Okt800
tor 15 Okt700
fre 16 Okt600
lør 17 Okt (forventet)600
søn 18 Okt (forventet)1.100
man 19 Okt (forventet)2.500
tir 20 Okt (forventet)1.400
ons 21 Okt (forventet)1.300
tor 22 Okt (forventet)800
fre 23 Okt (forventet)1.200
lør 24 Okt (forventet)700
søn 25 Okt (forventet)1.200
man 26 Okt (forventet)2.900
tir 27 Okt (forventet)1.700
ons 28 Okt (forventet)1.500
tor 29 Okt (forventet)1.000
fre 30 Okt (forventet)1.400
lør 31 Okt (forventet)800
søn 1 Nov (forventet)1.400
man 2 Nov (forventet)3.200
tir 3 Nov (forventet)1.900
ons 4 Nov (forventet)1.700
tor 5 Nov (forventet)1.100
fre 6 Nov (forventet)1.600

Spørgsmål om Jean-Léon Gérôme på ArtsDot.com

Hvilke værker af Jean-Léon Gérôme er de mest populære?

Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind er det mest populære værk med 2.500 visninger (6% af alle visninger af Jean-Léon Gérôme). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på Jean-Léon Gérôme på ArtsDot.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Jean-Léon Gérôme fået 37.500 besøg: 3.400 på kunstnerprofilen og 34.100 på siderne for de enkelte værker.

Hvilke enheder bruger de besøgende på Jean-Léon Gérôme til at browse?

Primært på enheder (85%), telefoner (12%) og tablets (3%): 85% af besøgene kommer fra enheder.

Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Jean-Léon Gérôme?

De foretrækker Jordagtig (Farvepalette): 70% af besøgene, mod 50% af kunstnerens katalog.