Frédéric Bazille Popularitet og besøgsstatistikker

1841 – 1870

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frédéric Bazille på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Frédéric Bazille i overblik

I løbet af de sidste tolv måneder var Bænkere (Sommerscene) det mest viste værk af Frédéric Bazille på ArtsDot.com: 9.700 visninger, hvilket udgør 39% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af Familie Samling og The Pink Dress. I alt var der 26.200 besøg hos Frédéric Bazille: 3.100 på kunstnerens side og 23.100 på siderne for de enkelte værker. Interessen er faldet en smule: antallet af besøg faldt med 37% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 16.900 besøg. Folk browser på enheder (68%), telefoner (30%) og tablets (2%). Besøgende har en præference for Balanceret (Kontrast): 57% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 12% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste værker af Frédéric Bazille

Dette er de 10 værker af Frédéric Bazille, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.

  1. Bænkere (Sommerscene) 1 Bænkere (Sommerscene), 1869 9.700 besøg · 39,0%
  2. Familie Samling 2 Familie Samling, 1867 6.900 besøg · 27,7%
  3. The Pink Dress 3 The Pink Dress, 1864 700 besøg · 2,8%
  4. La Toilette 4 La Toilette, 1870 500 besøg · 2,0%
  5. The Fisherman with a Net 5 The Fisherman with a Net, 1868 400 besøg · 1,6%
  6. Still Life with Fish 6 Still Life with Fish, 1866 400 besøg · 1,6%
  7. Portrait of Auguste Renoir 7 Portrait of Auguste Renoir, 1867 400 besøg · 1,6%
  8. Self Portrait with Palette 8 Self Portrait with Palette, 1865 300 besøg · 1,2%
  9. The Heron 9 The Heron, 1867 300 besøg · 1,2%
  10. Landscape on the Shore of Lez 10 Landscape on the Shore of Lez, 1870 300 besøg · 1,2%

Hvor mange besøger Frédéric Bazille-siden hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026300200
Jul 20261.50015.400
Aug 20268004.600
Sept 20265002.900

Hvor ofte bliver værkerne af Frédéric Bazille vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Frédéric Bazille bliver set mest, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Bænkere (Sommerscene)0000000004.1003.3001.800
Familie Samling000000002004.700800700
La Toilette0000000004001000
Self Portrait with Palette00000000020000
The Pink Dress0000000006000100
Portrait of Renoir00000000000100
The Family Gathering000000000000
The Studio on the Rue de Fu…000000000000
Summer Scene (Bathers)00000000010000
Portrait of Edouard Blau00000000010000

Hvilke enheder bruger de besøgende hos Frédéric Bazille?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder17.80067,9%
telefoner7.80029,8%
tablets6002,3%

Hvilke sprog bruger de besøgende hos Frédéric Bazille?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
italiensk20040,0%
japansk10020,0%
koreansk10020,0%
portugisisk10020,0%

Hvor mange besøg får Frédéric Bazille hver dag, og hvad er det næste skridt?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
tir 29 Sept500
ons 30 Sept500
tor 1 Okt800
fre 2 Okt300
lør 3 Okt100
søn 4 Okt200
man 5 Okt400
tir 6 Okt200
ons 7 Okt0
tor 8 Okt200
fre 9 Okt100
lør 10 Okt0
søn 11 Okt200
man 12 Okt700
tir 13 Okt200
ons 14 Okt300
tor 15 Okt300
fre 16 Okt100
lør 17 Okt0
søn 18 Okt0
man 19 Okt100
tir 20 Okt (forventet)0
ons 21 Okt (forventet)0
tor 22 Okt (forventet)100
fre 23 Okt (forventet)0
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)0
man 26 Okt (forventet)100
tir 27 Okt (forventet)0
ons 28 Okt (forventet)0
tor 29 Okt (forventet)0
fre 30 Okt (forventet)0
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)0
man 2 Nov (forventet)0
tir 3 Nov (forventet)0
ons 4 Nov (forventet)0
tor 5 Nov (forventet)0
fre 6 Nov (forventet)0
lør 7 Nov (forventet)0
søn 8 Nov (forventet)0
man 9 Nov (forventet)0

Spørgsmål om Frédéric Bazille på ArtsDot.com

Hvilke værker af Frédéric Bazille er de mest populære?

Bænkere (Sommerscene) er det mest populære værk med 9.700 visninger (39% af alle visninger af Frédéric Bazille). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på Frédéric Bazille på ArtsDot.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Frédéric Bazille fået 26.200 besøg: 3.100 på kunstnerprofilen og 23.100 på siderne for de enkelte værker.

Hvilke enheder bruger de besøgende på Frédéric Bazille til at browse?

Primært på enheder (68%), telefoner (30%) og tablets (2%): 68% af besøgene kommer fra enheder.

Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Frédéric Bazille?

De foretrækker Balanceret (Kontrast): 57% af besøgene, mod 12% af kunstnerens katalog.