Jan Steen Popularitet og besøgsstatistikker

1626 – 1679

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Jan Steen på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Jan Steen i overblik

I løbet af de sidste tolv måneder var The Merry Family det mest viste værk af Jan Steen på ArtsDot.com: 2.300 visninger, hvilket udgør 9% af alle visninger af kunstnerens værker. Efterfulgt af En skole for drenge og piger og Familien kunstneren. I alt var der 25.200 besøg hos Jan Steen: 3.400 på kunstnerens side og 21.800 på siderne for de enkelte værker. Interessen er faldet en smule: antallet af besøg faldt med 26% fra Aug 2026 til Sept 2026. Den travleste måned var Jul 2026 med 16.000 besøg. Folk browser på enheder (85%), tablets (10%) og telefoner (6%). Besøgende har en præference for Afbalanceret (Farveintensitet): 49% af besøgene gik til sådanne værker, som udgør 20% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste værker af Jan Steen

Dette er de 10 værker af Jan Steen, som er blevet åbnet mest på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder, sorteret efter flest visninger først.

  1. The Merry Family 1 The Merry Family, 1668 2.300 besøg · 9,1%
  2. En skole for drenge og piger 2 En skole for drenge og piger, 1670 1.100 besøg · 4,3%
  3. Familien kunstneren 3 Familien kunstneren, 1665 1.000 besøg · 3,9%
  4. Village school 4 Village school, 1670 800 besøg · 3,1%
  5. Twelfth Night 5 Twelfth Night, 1668 600 besøg · 2,4%
  6. The Dissolute Household 6 The Dissolute Household, 1663 600 besøg · 2,4%
  7. Baker Oostwaert and his wife 7 Baker Oostwaert and his wife, 1658 500 besøg · 2,0%
  8. En glædelig fest 8 En glædelig fest, 1660 500 besøg · 2,0%
  9. Celebrating the Birth 9 Celebrating the Birth, 1664 500 besøg · 2,0%
  10. The Prayer before the Meal 10 The Prayer before the Meal, 1660 500 besøg · 2,0%

Hvor mange besøger Jan Steen-siden hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026400600
Jul 20261.80014.200
Aug 20264004.300
Sept 20268002.700

Hvor ofte bliver værkerne af Jan Steen vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke værker af Jan Steen bliver set mest, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
The Lovesick Maiden000000000000
Self Portrait as a Lutenist0000000003001000
The Lovesick Maiden00000000010000
The Dissolute Household000000000200200200
A Merry Party (detail)000000000000
Merry Company on a Terrace0000000000100100
The Merry Family000000000300200900
Self-Portrait as a Lutenist00000000010000
Twelfth Night0000000003002000
Beware of Luxury (“In Weeld…00000000010000

Hvilke enheder bruger de besøgende hos Jan Steen?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder21.40084,9%
tablets2.4009,5%
telefoner1.4005,6%

Hvilke sprog bruger de besøgende hos Jan Steen?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
tjekkisk40026,7%
tysk30020,0%
engelsk30020,0%
japansk20013,3%
bulgarsk1006,7%
dansk1006,7%
spansk1006,7%

Hvor mange besøg får Jan Steen hver dag, og hvad er det næste skridt?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
søn 4 Okt200
man 5 Okt300
tir 6 Okt100
ons 7 Okt200
tor 8 Okt200
fre 9 Okt200
lør 10 Okt400
søn 11 Okt200
man 12 Okt0
tir 13 Okt200
ons 14 Okt500
tor 15 Okt200
fre 16 Okt500
lør 17 Okt300
søn 18 Okt300
man 19 Okt600
tir 20 Okt700
ons 21 Okt300
tor 22 Okt600
fre 23 Okt800
lør 24 Okt400
søn 25 Okt (forventet)400
man 26 Okt (forventet)600
tir 27 Okt (forventet)600
ons 28 Okt (forventet)600
tor 29 Okt (forventet)600
fre 30 Okt (forventet)1.000
lør 31 Okt (forventet)700
søn 1 Nov (forventet)500
man 2 Nov (forventet)700
tir 3 Nov (forventet)700
ons 4 Nov (forventet)700
tor 5 Nov (forventet)700
fre 6 Nov (forventet)1.100
lør 7 Nov (forventet)800
søn 8 Nov (forventet)600
man 9 Nov (forventet)700
tir 10 Nov (forventet)800
ons 11 Nov (forventet)800
tor 12 Nov (forventet)800
fre 13 Nov (forventet)1.200
lør 14 Nov (forventet)900

Spørgsmål om Jan Steen på ArtsDot.com

Hvilke værker af Jan Steen er de mest populære?

The Merry Family er det mest populære værk med 2.300 visninger (9% af alle visninger af Jan Steen). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på Jan Steen på ArtsDot.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Jan Steen fået 25.200 besøg: 3.400 på kunstnerprofilen og 21.800 på siderne for de enkelte værker.

Hvilke enheder bruger de besøgende på Jan Steen til at browse?

Primært på enheder (85%), tablets (10%) og telefoner (6%): 85% af besøgene kommer fra enheder.

Hvilken type værker foretrækker de besøgende hos Jan Steen?

De foretrækker Afbalanceret (Farveintensitet): 49% af besøgene, mod 20% af kunstnerens katalog.