Tintoretto Besøgsstatistikker og mest sete værker

1518 – 1594

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Tintoretto på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Den korte version for Tintoretto

Folk åbner Sidstes nadværk oftere end noget andet værk af Tintoretto: 6.800 besøg i løbet af tolv måneder, eller 4% af alt hvad der er blevet vist. Oprindelsen til Mælkevejen og The Miracle of St Augustine fuldender podiet. Tintoretto fik i alt 163.700 besøg, heraf 14.900 på kunstnersiden og 148.800 på tværs af værkerne. Trenden er stigende: 36% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 99.300 besøg. Siden blev læst på engelsk (22%), russisk (13%) og koreansk (9%). Besøg fordelt på enheder (74%), telefoner (24%) og tablets (2%). Én smag skiller sig ud: Udsagn (Kontrast) står for 39% af de besøg, selvom den kun udgør 24% af kataloget.

Top 10: de værker fra Tintoretto, som folk oftest åbner

En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Tintoretto, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.

  1. Sidstes nadværk 1 Sidstes nadværk, 1594 6.800 besøg · 4,2%
  2. Oprindelsen til Mælkevejen 2 Oprindelsen til Mælkevejen, 1570 6.500 besøg · 4,0%
  3. The Miracle of St Augustine 3 The Miracle of St Augustine, 1549 5.800 besøg · 3,5%
  4. Miraklet ved Slaven 4 Miraklet ved Slaven, 1548 5.500 besøg · 3,4%
  5. Kristus korsfæstelse 5 Kristus korsfæstelse, 1565 4.700 besøg · 2,9%
  6. Susanna og Ældrerne 6 Susanna og Ældrerne, 1557 4.400 besøg · 2,7%
  7. Christ Washing the Feet of His Disciples (detail) 7 Christ Washing the Feet of His Disciples (detail), 1547 3.000 besøg · 1,8%
  8. Portræt af en kvinde der afslører sine bryster 8 Portræt af en kvinde der afslører sine bryster, 1570 2.400 besøg · 1,5%
  9. St Roch i Fængsel Besøgt af Engel 9 St Roch i Fængsel Besøgt af Engel, 1567 2.300 besøg · 1,4%
  10. Fremstillingen af Kristus i Templet 10 Fremstillingen af Kristus i Templet, 1550 1.900 besøg · 1,2%

Hvor populær er Tintoretto-siden, måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20264006.600
Jul 20266.80092.500
Aug 20263.40020.900
Sept 20264.30028.800

Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Tintoretto samlet set?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan sammenligner de mest populære værker af Tintoretto sig over året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis tallene bag dette diagram
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Oprindelsen til Mælkevejen000000001002.2002.1001.800
Susanna og Ældrerne000000001001.6001.1001.300
Miraklet ved Slaven000000004001.8001.2001.600
Kristus korsfæstelse000000001002.0001.300700
Probatica Piscina00000000100900300200
Stjælen af Sankt Marks lig000000000900100100
Miraklet om Manna0000000009002000
Kristus Ressurktion000000000500100200
Susanna and the Elders000000000000
Minerva Sending Away Mars f…0000000002000100

Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Tintoretto set?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis tallene bag dette diagram
EnhedBesøgDel
enheder121.90074,5%
telefoner39.10023,9%
tablets2.7001,6%

På hvilke sprog læses Tintoretto?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis tallene bag dette diagram
SprogBesøgDel
engelsk1.00021,7%
russisk60013,0%
koreansk4008,7%
polsk4008,7%
portugisisk4008,7%
finsk3006,5%
fransk3006,5%
bulgarsk2004,3%
spansk2004,3%
kroatisk2004,3%

Hvordan ser de daglige besøg hos Tintoretto ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis tallene bag dette diagram
DagBesøg
tir 22 Sept2.100
ons 23 Sept1.200
tor 24 Sept2.200
fre 25 Sept1.900
lør 26 Sept3.000
søn 27 Sept3.200
man 28 Sept1.700
tir 29 Sept1.800
ons 30 Sept1.800
tor 1 Okt2.100
fre 2 Okt1.700
lør 3 Okt2.900
søn 4 Okt1.000
man 5 Okt2.700
tir 6 Okt2.500
ons 7 Okt3.000
tor 8 Okt1.700
fre 9 Okt2.500
lør 10 Okt1.600
søn 11 Okt4.000
man 12 Okt3.300
tir 13 Okt (forventet)2.700
ons 14 Okt (forventet)2.500
tor 15 Okt (forventet)2.500
fre 16 Okt (forventet)2.500
lør 17 Okt (forventet)3.100
søn 18 Okt (forventet)3.400
man 19 Okt (forventet)3.200
tir 20 Okt (forventet)2.800
ons 21 Okt (forventet)2.700
tor 22 Okt (forventet)2.700
fre 23 Okt (forventet)2.700
lør 24 Okt (forventet)3.300
søn 25 Okt (forventet)3.600
man 26 Okt (forventet)3.400
tir 27 Okt (forventet)3.000
ons 28 Okt (forventet)2.800
tor 29 Okt (forventet)2.800
fre 30 Okt (forventet)2.800
lør 31 Okt (forventet)3.500
søn 1 Nov (forventet)3.800
man 2 Nov (forventet)3.600

Tintoretto: hurtige svar

Hvad er det mest viste værk af Tintoretto?

Det er Sidstes nadværk: 6.800 besøg, hvilket svarer til 4% af visningerne for Tintoretto. Listen ovenfor går ned til nummer 10.

Hvor mange besøg får Tintoretto?

163.700 i de sidste tolv måneder, hvoraf 14.900 på kunstnersiden og 148.800 på de enkelte værker.

Kigger folk på Tintoretto på en telefon eller en computer?

Begge: besøgsfordeling som enheder (74%), telefoner (24%) og tablets (2%); enheder fører med 74%.

Læser folk om Tintoretto på flere sprog?

Ja: engelsk (22%), russisk (13%) og koreansk (9%). engelsk er den største med 22%.

Er der en bestemt type værker af Tintoretto, som folk foretrækker?

Ja, Udsagn (Kontrast): 39% af besøgene for 24% af kataloget.