Pontormo Publikum & popularitet på ArtsDot.com

1494 – 1556

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Pontormo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Pontormo: tallene på få linjer

Besøgelsen er stjernen: 2.700 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 16% af alle visninger af Pontormo. Næste er Halberdier og Portrait of Two Friends. Samlet set giver kunstnersiden (4.200 besøg) og værkerne (15.000 besøg) i alt 19.200 besøg. Interessen stiger, med 75% flere besøg mellem Aug 2026 og Sept 2026. Bedste måned: Jul 2026 (14.300 besøg). Publikums mest anvendte sprog: italiensk (43%), hollandsk (17%) og spansk (11%). Efter enhed: enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%). Besøgene favoriserer Seren (Stemning), med 44% af besøgene mod 14% af kataloget.

Pontormo: 10 værker som folk ser først

Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Pontormo.

  1. Besøgelsen 1 Besøgelsen, 1528 2.700 besøg · 16,3%
  2. Halberdier 2 Halberdier, 1520 1.100 besøg · 6,6%
  3. Portrait of Two Friends 3 Portrait of Two Friends 400 besøg · 2,4%
  4. St. Sebastian 4 St. Sebastian, 1515 400 besøg · 2,4%
  5. Christ seated, as a nude figure 5 Christ seated, as a nude figure 400 besøg · 2,4%
  6. Supper at Emmaus 6 Supper at Emmaus 400 besøg · 2,4%
  7. Madonna and Child with St. Anne and the Saints, Sebastian, Peter, Benedict 7 Madonna and Child with St. Anne and the Saints, Sebastian, Peter, Benedict 300 besøg · 1,8%
  8. Visitation 1 8 Visitation 1 300 besøg · 1,8%
  9. Group of the Dead 9 Group of the Dead 300 besøg · 1,8%
  10. two nudes compared 10 two nudes compared 300 besøg · 1,8%

Hvornår besøger folk Pontormo-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026400100
Jul 20261.50012.800
Aug 20262001.400
Sept 20262.100700

Hvornår bliver værkerne fra Pontormo vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest populære værker af Pontormo, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Besøgelsen000000000900300200
Halberdier000000000400500200
Ten thousand martyrs00000000020000
Fødslen af Johannes Døberen0000000002000100
St. Sebastian00000000040000
Scene of a Sacrifice000000000000
Cosimo I de' Medici0000000001001000
Madonna with St. Francis an…00000000020000
St. Anthony Abbot00000000030000
Adoration of the Magi00000000010000

Hvilke enheder bruger Pontormos publikum?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder15.80082,3%
telefoner2.70014,1%
tablets7003,6%

Hvilke sprog taler Pontormos publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
italiensk2.00042,6%
hollandsk80017,0%
spansk50010,6%
polsk50010,6%
engelsk2004,3%
ungarsk2004,3%
tjekkisk1002,1%
tysk1002,1%
japansk1002,1%
slovakisk1002,1%

Hvor mange daglige besøg er der hos Pontormo i de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
tir 29 Sept400
ons 30 Sept100
tor 1 Okt200
fre 2 Okt400
lør 3 Okt300
søn 4 Okt100
man 5 Okt300
tir 6 Okt100
ons 7 Okt200
tor 8 Okt400
fre 9 Okt500
lør 10 Okt300
søn 11 Okt500
man 12 Okt100
tir 13 Okt300
ons 14 Okt200
tor 15 Okt800
fre 16 Okt200
lør 17 Okt700
søn 18 Okt0
man 19 Okt300
tir 20 Okt (forventet)300
ons 21 Okt (forventet)200
tor 22 Okt (forventet)600
fre 23 Okt (forventet)500
lør 24 Okt (forventet)600
søn 25 Okt (forventet)300
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)400
ons 28 Okt (forventet)200
tor 29 Okt (forventet)700
fre 30 Okt (forventet)500
lør 31 Okt (forventet)600
søn 1 Nov (forventet)300
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)400
ons 4 Nov (forventet)300
tor 5 Nov (forventet)700
fre 6 Nov (forventet)600
lør 7 Nov (forventet)700
søn 8 Nov (forventet)300
man 9 Nov (forventet)400

Hvad folk spørger om Pontormo

Hvilke værker af Pontormo bliver der åbnet mest for?

Besøgelsen først med 2.700 besøg eller 16% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Pontormo på ArtsDot.com?

19.200 besøg på tolv måneder: 4.200 til kunstnersiden og 15.000 til dens værker.

Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Pontormo?

Publikum kommer fra enheder (82%), telefoner (14%) og tablets (4%); enheder står for 82% af besøgene.

Hvilke sprog taler publikummet hos Pontormo?

italiensk (43%), hollandsk (17%) og spansk (11%). Det primære sprog, italiensk, udgør 43% af de besøgende.

Hvilke værker af Pontormo passer bedst til de besøgendes smag?

Værker tagget med Seren (Stemning) udgør 44% af de besøg, selvom de kun udgør 14% af kataloget.