Inti Castro Publikum & popularitet på ArtsDot.com

1983

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Inti Castro på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Inti Castro: tallene på få linjer

Resistancia er stjernen: 1.300 besøg i de sidste tolv måneder, hvilket svarer til 32% af alle visninger af Inti Castro. Næste er Resignación og POW! WOW! Hawaii 2014 - Inti Mural. Samlet set giver kunstnersiden (11.600 besøg) og værkerne (1.200 besøg) i alt 12.800 besøg. Interessen stiger, med 376% flere besøg mellem Sept 2026 og Okt 2026. Bedste måned: Okt 2026 (8.100 besøg). Publikums mest anvendte sprog: spansk (81%), engelsk (9%) og fransk (5%). De største målgrupper efter land: Spanien (32%), Chile (27%) og USA (7%). Efter enhed: enheder (50%), telefoner (43%) og tablets (7%). Besøgene favoriserer Blød skygge (Lysstyrke), med 61% af besøgene mod 33% af kataloget.

Inti Castro: 10 værker som folk ser først

Hvert værk nedenfor er blevet åbnet af rigtige besøgende på ArtsDot.com i løbet af de sidste tolv måneder. Rang 1 er det mest besøgte af Inti Castro.

  1. Resistancia 1 Resistancia 1.300 besøg · 31,7%
  2. Resignación 2 Resignación 900 besøg · 22,0%
  3. POW! WOW! Hawaii 2014 - Inti Mural 3 POW! WOW! Hawaii 2014 - Inti Mural 400 besøg · 9,8%
  4. San Dunguero 4 San Dunguero 300 besøg · 7,3%
  5. El arriero 5 El arriero 200 besøg · 4,9%
  6. Resistancia 6 Resistancia 100 besøg · 2,4%
  7. San Dunguero 7 San Dunguero 100 besøg · 2,4%
  8. Resistancia 8 Resistancia 100 besøg · 2,4%
  9. Pecador 9 Pecador 100 besøg · 2,4%
  10. El arriero 10 El arriero 100 besøg · 2,4%

Hvornår besøger folk Inti Castro-siden?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Datatabel
MånedKunstnersideSider for værker
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100200
Jul 20261.700700
Aug 20263000
Sept 20261.600100
Okt 20267.900200

Hvornår bliver værkerne fra Inti Castro vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er de mest populære værker af Inti Castro, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Datatabel
KunstværkNov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026Okt 2026
Resignación0000000010000100
untitled00000000001000
San Dunguero00000000100000
POW! WOW! Hawaii 2014 - Int…000000000000
San Dunguero000000000000
El arriero000000000000
untitled00000000000100
Pecador00000001000000
Caudillo000000000000
untitled000000000000

Hvilke enheder bruger Inti Castros publikum?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Datatabel
EnhedBesøgDel
enheder6.40050,0%
telefoner5.50043,0%
tablets9007,0%

Hvilke sprog taler Inti Castros publikum?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Datatabel
SprogBesøgDel
spansk6.90081,2%
engelsk8009,4%
fransk4004,7%
tysk1001,2%
russisk1001,2%
svensk1001,2%
ukrainsk1001,2%

Hvor mange daglige besøg er der hos Inti Castro i de næste tre uger?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Datatabel
DagBesøg
fre 16 Okt200
lør 17 Okt0
søn 18 Okt0
man 19 Okt0
tir 20 Okt500
ons 21 Okt0
tor 22 Okt100
fre 23 Okt0
lør 24 Okt200
søn 25 Okt100
man 26 Okt1.500
tir 27 Okt300
ons 28 Okt1.600
tor 29 Okt700
fre 30 Okt300
lør 31 Okt0
søn 1 Nov400
man 2 Nov800
tir 3 Nov300
ons 4 Nov500
tor 5 Nov200
fre 6 Nov (forventet)200
lør 7 Nov (forventet)100
søn 8 Nov (forventet)200
man 9 Nov (forventet)1.000
tir 10 Nov (forventet)500
ons 11 Nov (forventet)900
tor 12 Nov (forventet)400
fre 13 Nov (forventet)200
lør 14 Nov (forventet)100
søn 15 Nov (forventet)200
man 16 Nov (forventet)1.100
tir 17 Nov (forventet)500
ons 18 Nov (forventet)1.000
tor 19 Nov (forventet)500
fre 20 Nov (forventet)300
lør 21 Nov (forventet)100
søn 22 Nov (forventet)300
man 23 Nov (forventet)1.300
tir 24 Nov (forventet)600
ons 25 Nov (forventet)1.200
tor 26 Nov (forventet)600

Hvad folk spørger om Inti Castro

Hvilke værker af Inti Castro bliver der åbnet mest for?

Resistancia først med 1.300 besøg eller 32% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Inti Castro på ArtsDot.com?

12.800 besøg på tolv måneder: 11.600 til kunstnersiden og 1.200 til dens værker.

Hvilke enheder tiltrækker publikummet til Inti Castro?

Publikum kommer fra enheder (50%), telefoner (43%) og tablets (7%); enheder står for 50% af besøgene.

Hvilke sprog taler publikummet hos Inti Castro?

spansk (81%), engelsk (9%) og fransk (5%). Det primære sprog, spansk, udgør 81% af de besøgende.

Hvilke værker af Inti Castro passer bedst til de besøgendes smag?

Værker tagget med Blød skygge (Lysstyrke) udgør 61% af de besøg, selvom de kun udgør 33% af kataloget.