Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Toulouse-Lautrec på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Den korte version for Toulouse-Lautrec
Folk åbner På Moulin Rouge oftere end noget andet værk af Toulouse-Lautrec: 2.200 besøg i løbet af tolv måneder, eller 3% af alt hvad der er blevet vist. Madame Poupoule at Her Dressing Table og LIttle Dog fuldender podiet. Toulouse-Lautrec fik i alt 68.000 besøg, heraf 7.900 på kunstnersiden og 60.100 på tværs af værkerne. Trenden er stigende: 74% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Jul 2026 var højdepunktet med 53.000 besøg. Siden blev læst på engelsk (40%), arabisk (15%) og serbisk (15%). Besøg fordelt på enheder (86%), telefoner (13%) og tablets (1%). Én smag skiller sig ud: Romantisk (Følelsesmæssig stemning) står for 18% af de besøg, selvom den kun udgør 4% af kataloget.
Top 10: de værker fra Toulouse-Lautrec, som folk oftest åbner
En rangering baseret på faktiske besøg, ikke på katalogscore: de 10 værker af Toulouse-Lautrec, der er blevet åbnet oftest på ArtsDot.com i løbet af tolv måneder.
Hvor populær er Toulouse-Lautrec-siden, måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
300
1.000
Jul 2026
2.600
50.400
Aug 2026
400
4.600
Sept 2026
4.600
4.100
Hvor meget opmærksomhed får værkerne fra Toulouse-Lautrec samlet set?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilke stilarter tiltrækker de besøgende hos Toulouse-Lautrec?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis tallene bag dette diagram
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Elegant
29,6%
38,3%
Romantisk
33,3%
30,7%
Nostalgisk stemning
7,4%
13,5%
Æterisk
11,1%
6,5%
Dramatisk
18,5%
5,7%
Seren
0,0%
2,1%
Rolig og harmonisk
0,0%
1,8%
Jordnær
0,0%
0,8%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Nostalgisk
37,0%
35,0%
Melankolsk
25,9%
21,1%
Romantisk
3,7%
18,4%
Reflekterende
18,5%
12,9%
Livlig og dynamisk
0,0%
5,3%
Ensomhed
0,0%
1,9%
Rolig
0,0%
1,8%
Dramatisk
7,4%
1,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
24,0%
16,0%
Blød skygge
26,0%
25,7%
Blød lysstyrke
24,0%
30,3%
Lysende balance
22,0%
16,9%
Lysstærk
4,0%
11,1%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
24,0%
14,3%
Dæmpet farvemætning
20,0%
23,1%
Afbalanceret blød
32,0%
35,5%
Tydelig farveintensitet
20,0%
25,7%
Levende farve
4,0%
1,4%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
59,0%
48,8%
Mørke toner
15,4%
21,9%
Neutrale nuancer
20,5%
20,6%
Pastelfarver
2,6%
4,7%
Monokrom
2,6%
3,6%
Naturtema
0,0%
0,4%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
26,0%
16,3%
Afbalanceret
46,0%
50,5%
Levende og mættet
28,0%
33,2%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
18,0%
19,9%
Blid
24,0%
22,1%
Balanceret
18,0%
15,5%
Kraftig kontrast
14,0%
23,3%
Udsagn
26,0%
19,2%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
32,0%
15,1%
Blødt blandet palet
4,0%
12,6%
Balanceret harmoni
8,0%
11,7%
Stærk farveenhed
38,0%
39,0%
Sammenhængende palette
18,0%
21,6%
Hvordan sammenligner de mest populære værker af Toulouse-Lautrec sig over året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis tallene bag dette diagram
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
På Moulin Rouge
0
0
0
0
0
0
0
0
200
400
300
900
Le Divan Japonais
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
200
at the moulin rouge two wom…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
The Last Crumbs (also known…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
200
0
La Goulue ankommer til Moul…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Woman with Gloves (also kno…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
Jane Avril Dancing
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
These Ladies in the Dining…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Dans ved Moulin Rouge
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
100
0
The Clowness Cha-U-Kao Fast…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Telefoner, tablets eller computere: hvordan bliver Toulouse-Lautrec set?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis tallene bag dette diagram
Enhed
Besøg
Del
enheder
58.200
85,6%
telefoner
8.900
13,1%
tablets
900
1,3%
På hvilke sprog læses Toulouse-Lautrec?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis tallene bag dette diagram
Sprog
Besøg
Del
engelsk
1.900
39,6%
arabisk
700
14,6%
serbisk
700
14,6%
russisk
500
10,4%
Chinese
300
6,2%
slovakisk
200
4,2%
tjekkisk
100
2,1%
fransk
100
2,1%
italiensk
100
2,1%
litauisk
100
2,1%
Hvordan ser de daglige besøg hos Toulouse-Lautrec ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis tallene bag dette diagram
Dag
Besøg
tor 24 Sept
500
fre 25 Sept
200
lør 26 Sept
800
søn 27 Sept
300
man 28 Sept
600
tir 29 Sept
1.000
ons 30 Sept
400
tor 1 Okt
900
fre 2 Okt
600
lør 3 Okt
100
søn 4 Okt
300
man 5 Okt
800
tir 6 Okt
1.000
ons 7 Okt
700
tor 8 Okt
800
fre 9 Okt
500
lør 10 Okt
1.100
søn 11 Okt
900
man 12 Okt
1.500
tir 13 Okt
800
ons 14 Okt
900
tor 15 Okt (forventet)
1.100
fre 16 Okt (forventet)
700
lør 17 Okt (forventet)
1.000
søn 18 Okt (forventet)
800
man 19 Okt (forventet)
1.500
tir 20 Okt (forventet)
1.500
ons 21 Okt (forventet)
1.000
tor 22 Okt (forventet)
1.300
fre 23 Okt (forventet)
800
lør 24 Okt (forventet)
1.200
søn 25 Okt (forventet)
900
man 26 Okt (forventet)
1.700
tir 27 Okt (forventet)
1.600
ons 28 Okt (forventet)
1.200
tor 29 Okt (forventet)
1.400
fre 30 Okt (forventet)
800
lør 31 Okt (forventet)
1.300
søn 1 Nov (forventet)
1.000
man 2 Nov (forventet)
1.900
tir 3 Nov (forventet)
1.800
ons 4 Nov (forventet)
1.300
Toulouse-Lautrec: hurtige svar
Hvad er det mest viste værk af Toulouse-Lautrec?
Det er På Moulin Rouge: 2.200 besøg, hvilket svarer til 3% af visningerne for Toulouse-Lautrec. Listen ovenfor går ned til nummer 10.
Hvor mange besøg får Toulouse-Lautrec?
68.000 i de sidste tolv måneder, hvoraf 7.900 på kunstnersiden og 60.100 på de enkelte værker.
Kigger folk på Toulouse-Lautrec på en telefon eller en computer?
Begge: besøgsfordeling som enheder (86%), telefoner (13%) og tablets (1%); enheder fører med 86%.
Læser folk om Toulouse-Lautrec på flere sprog?
Ja: engelsk (40%), arabisk (15%) og serbisk (15%). engelsk er den største med 40%.
Er der en bestemt type værker af Toulouse-Lautrec, som folk foretrækker?
Ja, Romantisk (Følelsesmæssig stemning): 18% af besøgene for 4% af kataloget.